Jak powiedzieć rodzicom o ciąży? 25 najlepszych pomysłów

zszokowana kobieta w ciazy

Ciąża jest dla przyszłych rodziców szczęśliwym momentem w ich życiu. Pojawia się natomiast dylemat w sytuacji, gdy trzeba poinformować o niej dziadków. Zaczynamy zastanawiać się jak wybrać odpowiedni moment na taką rozmowę oraz w jaki sposób to zrobić, aby zapamiętali tą szczęśliwą nowinę do końca swojego życia.

Kiedy powiedzieć rodzicom o ciąży? Dziadkowie i tak się ucieszą!

Jeśli zastanawiasz się: jak powiedzieć dziadkom o ciąży, to odpowiedź jest prosta –jak najszybciej! Wiadomość że zostaną dziadkami będzie najlepszą ich życiu. Bardzo często niektórzy rodzice czekają z poinformowaniem o ciąży rodziny oraz przyjaciół do końca pierwszego trymestru. Każdy moment, aby poinformować dziadków że zostaną dziadkami jest idealny.

Jak powiedzieć rodzicom o ciąży? 25 najlepszych pomysłów

1. Wnuk numer 2

Zaangażujmy do tego starsze dziecko, będzie mogło ono poinformować dziadków, że spodziewacie się kolejnego członka rodziny. Mogą one zrobić to za pomocą rysunku, laurki, obrazu i obdarować tym swoich dziadków.

2. Drzewo genealogiczne

Jest idealnym prezentem, który możemy wykonać sami. Wystarczy kartka, farby i pędzel, aby namalować pień i gałęzie wpisać imiona dziadków, odcisnąć dłonie w miejscu gałęzi, a malutką rączkę namalujmy odręcznie wpisując spodziewaną datę porodu.

3. Pierwszy dzień babci i dziadka

Wykorzystaj ten dzień aby zrobić przyszłym dziadkom niespodziankę. Podaruj im prezent w postaci kubka z napisami: „dla najlepszego dziadka na świecie”, „dla najlepszej babci na świecie”. To na pewno niesamowita niespodzianka pełna wzruszeń i łez.

4. Telefon do babci lub dziadka

Zadzwoń do swoich rodziców i zacznij rozmowę od słów: „cześć babciu „,” cześć dziadku ”

5. Słodka wiadomość

Zaproś swoich rodziców na kawę i ciastko w którym ukryjesz wspaniałą wiadomość w postaci karteczki lub zwiniętego zdjęcia USG.

6. Mały drobiazg

Podarujcie swoim rodzicom gadżety z napisem babcia lub dziadek, mogą być to kubek, fartuszek, długopis lub breloczek. Nie tylko będzie to idealny pomysł na poinformowanie rodziców, że zostaną dziadkami ale także prezent stanie się niezapomnianym wspomnieniem.

7. Koszulka z napisem

Wspólnie z przyszłym tatą możecie przed wizytą u potencjalnych dziadków założyć koszulki z napisem „będę mamą” lub „będę tatą”. Rodzice na pewno dość szybko zauważą koszulki a szczęścia będzie co niemiara.

Przeczytaj również  Rodzaje odzieży medycznej dla kobiet

8. Ramka ze zdjęciem USG

Jest to bardzo częsty sposób na poinformowanie rodziców, że zostaną dziadkami. Zrób kopię zdjęcia wykonanego przez lekarza podczas wizyty, kup piękną ramkę i podaruj ją w prezencie rodzicom swoim oraz męża. Będzie to nie tylko informacja o ciąży, ale również wspaniała pamiątka na długie lata.

9. Buciki

Kup buciki dziecięce i postaw je przy wejściu obok butów rodziców. Zaproś dziadków na obiad, możesz być pewny, że w momencie kiedy będą się rozbierać bardzo się zdziwią i zapytają czyje to buty. Nawet jeśli nie odpowiesz będzie to znaczyło tylko jedno – pojawi się wnuk!

10. Fotoksiążka z nowiną

Fotoksiążka to doskonały prezent, możesz wykonać ją sama lub zamówić. Wykorzystać do jej stworzenia wspólne zdjęcia, selfie, ale na ostatniej stronie przyklej specjalne zdjęcie – USG lub pozytywnego testu i bucików. Co to się na nich znajdzie zależy tylko od ciebie, bądź kreatywna!

11. Pudełko z niespodzianką

Podaruj swoim rodzicom pudełko wyłożone watą, a na jej środku połóż przedmiot wielkości twojego dziecka w obecnej chwili. Do pudełeczka dołącz karteczkę: „tak duży jest dziś twój wnuczek „.

12. Wspólna kolacja

Zaprosić rodziców z obu stron na wspólną kolację podczas której oznajmisz im tą radosną nowinę. Dzięki temu wszyscy wspólnie będziecie mogli cieszyć się z dobrej wiadomości, a rozmowom na ten temat nie będzie końca.

13. Niemowlęce akcesoria

Podaruj dziadkom zapakowany prezencik w postaci malutkich budów z napisem: „moja babcia mnie kocha „lub” mój dziadek jest najlepszy „. Rodzice na pewno od razu będą wiedzieli o co chodzi i pojawią się łzy radości.

kobieta w ciazy zastanawia sie

14. Kartka przez pocztę

Możesz również wysłać kartkę pocztową z gratulacjami dla przyszłych dziadków. Oczywiście do momentu kiedy ją dostaną nie możesz zdradzić im tajemnicy. Kiedy pojawi się listonosz na pewno do ciebie od razu zadzwonią. Jeśli masz jednak rodzeństwo poszukiwania właściciela tajemnicze kartki może potrwać troszkę dłużej. Ciekawość oraz napięcie zakończy się radością i dużą ilością śmiechu.

15. Ogłoszenie

Jeśli wasi rodzice czytają prasę możesz zamieścić w niej darmowe ogłoszenie z informacją o tym. że jesteś w ciąży. Jest to bardzo ważny krok ale na pewno będzie pamiątką na wiele lat.

16. Filmy dziecięce

Podczas wizyty rodziców w twoim domu niech w tle włączona będzie bajka. Zapewne po jakimś czasie zapytają cię czy nie możesz włączyć czegoś innego i dlaczego oglądasz film animowany, wtedy możesz odpowiedzieć im: „że musisz się przyzwyczajać”. Dopełnieniem tego mogą być gadżety, które nawiązują do dzieci, rodziców lub ciąży.

Przeczytaj również  Zapobieganie przewlekłemu zapaleniu oskrzeli - co powinieneś wiedzieć?

17. Puzzle

W sytuacji gdy wasi rodzice często zajmują się waszym starszym dzieckiem możecie spakować mu do plecaczka puzzle ze zdjęciem USG lub napisem: ” będziecie dziadkami „. Na 100% kiedy tylko je ułożą od razu do was zadzwonią, aby zapytać was czy to prawda.

18. Pudełko skarbów

Podaruj przyszłym dziadkom piękne pudełko, w którym umieścisz buciki, test ciążowy, grzechotkę, smoczek oraz malutkie śpioszki. Będzie to przede wszystkim bardzo cenny skarb, który zachowają do końca swojego życia

19. Zdrapka

Przez Internet możesz kupić prowizoryczne zdrapki, które wyglądają jak prawdziwe. Jeśli podarujesz rodzicom jedną z nich będą zdrapywania ją z nadzieją, że wygrają gotówkę. Zaskoczenie będzie ogromne jeśli po odkryciu znajda napis: „gratuluję wygraliście wnuczę”.

20. Koło fortuny

Zagrajcie z rodzicami w grę koło fortuny, przygotuj wcześniej hasło: „zostaniecie dziadkami”, „zostaniesz babcią” lub „zostaniesz z dziadkiem”. Rodzice na pewno będą potrzebowali kilku sekund, żeby połapać się, że jest to przekaz skierowany właśnie do nich.

21. Tort z dzidziusiem

Do poinformowania dziadków o wspaniałej nowinie wykorzystaj ich urodziny lub imieniny. Przygotuj lub zamów tort z grzechotką, bucikami lub dzidziusiem z masy cukrowej. Możesz być pewna, że zanim zdmuchnie świeczkę zapytają dlaczego mają tort dziecięcy, a po kilku sekundach już będą wiedzieć o co chodzi. Dzięki temu będzie nie tylko radośnie, ale również smacznie, to będzie najlepszy i najsmaczniejszy tort w ich życiu.

22. Podarujcie im wasze zdjęcie

Podarujcie zdjęcie przedstawiające was, odsłoń brzuszek namaluj na nim uśmiechniętą buzię, znak ładowania lub bociana. Jeśli włożysz to zdjęcie w piękną ramkę, na pewno będzie to dla nich wspaniała pamiątka połączona z tak szczęśliwymi informacjami.

23. Płyta z tętnem

Podaruj swoim rodzicom płytę informując, że nagrałaś dla nich najpiękniejszą piosenkę na świecie. Echo bicia serduszka i wnuczątka będzie najlepszą muzyką jaką dotąd usłyszeli.

24. Zdjęcie rodziców i dziadków

Przy najbliższej okazji poproś rodziców, aby zrobili sobie z wami wspólne zdjęcie. W momencie zanim zostanie ono wykonane powiedz głośno: „jestem w ciąży” fotografowi na pewno uda się złapać kadr z ich zaskoczonymi. minami.

Przeczytaj również  Cytrusy w ciąży – czy można jeść? Sprawdzamy pomarańcze, grejpfruty i mandarynki

25. Wykreślanka

Przekomarzajcie się ze swoimi rodzicami, że jesteście najlepsi w wykreślankach, niech się z wami zmierzą. Wcześniej przygotujcie odpowiednią, w której hasło będzie brzmiało: „zostaniecie dziadkami”. Idealna gra na idealny wieczór oraz idealną wiadomość.

Jak powiedzieć rodzicom o wpadce?

Na pewno zastanawiacie się jak powiedzieć rodzicom o ciąży, zwłaszcza tej nieplanowanej. Przede wszystkim zróbcie to jak najszybciej, nie czekajcie na odpowiedni moment. Lepiej, żeby dowiedzieli się od ciebie niż mają domyślić się sami z objawów typowych dla ciąży lub rosnącego brzucha. Zachowaj spokój, nie przerywaj rodzicom, odpowiedz na wszystkie pytania, które na pewno zadadzą. Będzie to oznaczało dla rodziców, że zdajesz sobie sprawę z powagi sytuacji i jesteście oboje gotowi ponieść konsekwencje swoich działań.

Jak powiedzieć dziecku o ciąży?

Jeśli zastanawiasz się jak powiedzieć mamie i tacie o ciąży, przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie czy jest to ciąża planowana czy wpadka. Jeśli jest to wpadka to niestety musisz ponieść konsekwencje swoich działań i liczyć się z tym że rodzice nie będą z tego zadowoleni. Przede wszystkim zachowaj spokój, nie kłóć się z nimi i spróbuj przekonać ich, że masz już wszystko przemyślane tak by wiedzieli, że wiesz o czym mówisz. Jeśli natomiast ciąża była planowana i razem z partnerem długo staraliście się o dziecko to możecie pozwolić sobie na przygotowanie oryginalnej niespodzianki. Pomysły jak powiedzieć rodzicom o ciąży to bardzo często wyszukiwane hasło na internecie, znajdziemy ich setki.

Jak NIGDY nie mówić i rodzicom o ciąży?

Przede wszystkim największym problemem przyszłych rodziców jest to jak powiedzieć rodzicom o wpadce. Tak naprawdę nie ma idealnego rozwiązania po prostu trzeba to zrobić jak najszybciej zanim sami zauważą, w innym przypadku poczują się oszukani. Jeśli ciąża nie jest planowana –  to odpuść sobie oryginalne niespodzianki i wszelkie pomysły na ich zaskoczenie. Już sama informacja o tym, że jesteś w ciąży, być może dodatkowo jesteś bardzo młoda będzie dla nich szokiem i ogromnym zaskoczeniem.