Jak powiedzieć mężowi o ciąży? 25 najlepszych pomysłów

kobieta mowi mezowi o ciazy

W momencie kiedy kobieta zobaczy na teście ciążowym dwie kreski i potwierdzi to u lekarza, są to najszczęśliwsze dni w jej życiu. Zastanawia się wtedy, jak powiedzieć o spodziewanym dziecku swojemu mężowi i pozostałej rodzinie. Modne są bardzo oryginalne sposoby na przekazanie tej radosnej nowiny,a kobiety bardzo często wykazują się ogromną kreatywnością.

Kiedy powiedzieć mężowi o ciąży? Jaki wybrać moment?

Tak naprawdę najlepiej jak najszybciej, zanim sam zauważy rosnący brzuszek lub inne objawy ciążowe na przykład: mdłości, wzmożony apetyt, zmianę w stylu życia kobiety, odstawienie papierosów i alkoholu. Z tak radosną nowiną nie ma co zwlekać, jest to moment w którym powinniście cieszyć się razem. Kiedy powinnaś go o tym poinformować? Czy musisz czekać na odpowiedni moment? Tak naprawdę każdy moment jest dobry. Oczywiście ciężarne doszukują się odpowiedniej chwili, a takiej nie ma ich zdaniem to na pewno same ją stworzą.

25 wyjątkowych sposobów jak powiedzieć mu o ciąży

Gdy kobieta otrzymuje potwierdzenie od ginekologa i jest już pewna na 100%, że jest w stanie błogosławionym, zastanawia się w jaki sposób powiedzieć o tym mężowi. Zależy jej przede wszystkim na tym, aby był on zaskoczony, moment był odpowiedni a sama radosna nowina była przekazywana w sposób oryginalny, który oboje zapamiętają do końca życia. Dlatego też bardzo często zdarza się, że kobieta z ukrycia nagrywa całą tą sytuację.

1. Wykorzystanie hobby męża

Przekazanie wiadomości o ciąży odbywa się za pomocą miniaturowych przedmiotów, które związane są z hobby męża, mogą być to: figurka auta, figurka motocykla, miniatura wędki lub rybki, zabawkowy aparat. Pewne jest tylko jedno, mąż który dostanie taki prezent będzie musiał się trochę czasu zastanawiać nad tym dlaczego go dostał i o co w tym wszystkim chodzi. Jednak gwarantujemy, że po dłuższym czasie dojdzie do tego co taka zabawka oznacza.

2. Zdjęcie USG

Sposób bardzo popularny polega na włożeniu zdjęcia z badania USG w piękną kolorową ramkę, którą można postawić na komodzie lub szafce, tak aby była widoczna. Być może mężczyzna będzie potrzebował trochę czasu, żeby je zauważyć, ponieważ zazwyczaj nie zwracają oni uwagi na babiloty. Gdy już wpadnie mu w oko na pewno będzie wielkim zaskoczeniem.

Przeczytaj również  Chipsy w ciąży - czy można jeść?

3. Ciastko lub cukierek z niespodzianką

Jeśli nasz mąż jest łasuchem to bardzo fajnym sposobem będzie ukrycie w ciastku lub cukierku niespodzianki w postaci karteczki z napisem: ” będzie nas więcej „,” rodzina się powiększa „,” będzie bobas „. Są to również bardzo dobre pomysły, jak powiedzieć rodzicom o ciąży.

4. Wykorzystanie dni ojca

Jeśli dowiemy się że jesteśmy w ciąży w okresie zbliżającego się dnia ojca to należy go kreatywnie wykorzystać. Możemy podarować mężowi prezent postaci kubka z napisem „najlepszy tata”.

5. Zorganizowanie imprezy

Bardzo fajny pomysł, aby poinformować zarówno męża, rodziny oraz przyjaciół o spodziewanym dziecku. Można zaprosić wszystkich na przyjęcie zorganizowane oczywiście bez okazji. Aby efekt był zaskakujący można kupić balony w kształcie bobasa, smoczka, butelki z mlekiem, papierowe girlandy kojarzące się z dziecięcymi elementami. Taki pomysł na pewno zaskoczy wszystkich i będziecie mogli wspólnie cieszyć się z tak radosnej nowiny,

6. Wykorzystanie rodzeństwa

Wystarczy zakupić dziecku koszulkę z napisem: „najlepsza siostra na świecie” lub „najlepszy brat”. Kiedy mąż wróci z pracy i zacznie bawić się ze starszym maluchem na pewno go zauważy. Oczywiście na pewno będzie potrzebował chwili, by zrozumieć co się dzieje, ale jego szczęściu nie będzie końca.

7. Zakup elementu wyprawki

Kup malutkie buciki i postaw je obok waszych na półce z butami. Gdy mąż wejdzie do domu i zacznie się rozbierać od razu rzucą mu się w oczy.

8. Prezenty ze zdjęciem USG

Podaruj mężowi oraz innym członkom rodziny prezenty w postaci kubków, poduszek lub ramek. Na wszystkich powinien znajdować się wydruk z USG, takie gadżety można zamówić przez internet.

9. Koszulka dla mamy

Mama spodziewającą się dziecka może kupić sobie koszulkę przedstawiającą bobasa wyglądającego z brzucha, z napisem „loading” lub ” najlepsza mama na świecie ” Mąż na pewno od razu będzie wiedział o co chodzi.

10. Wspólne zdjęcie

Wykonaj wspólne zdjęcie, na którym zrób znak serca na tle brzucha tak, aby mąż tego nie zauważył. Następnie wspólnie je przeglądajcie, partner na pewno zauważy ten gest.

11. Filiżanka z niespodzianką

Zaproś członków rodziny na kawkę i ciasteczko. Wcześniej zamów przez internet kubeczki, które będą posiadały na spodzie od wewnętrznej strony napis ” zostaniesz babcią „,” zostaniesz dziadkiem „,” zostaniesz tatą „. Cała rodzina nieświadomie będzie popijała sobie kawę lub herbatę a wielka niespodzianka będzie czekała na nich na końcu. Dodatkowo kubeczki będą mogli zatrzymać na pamiątkę.

Przeczytaj również  Kaszanka w ciąży – czy można jeść? Smażoną a może grillowaną?

12. Zdrapka

Kiedy posiadasz już zdjęcie z USG możesz zamienić je w zdrapkę. Pamiętaj jednak, że powinno ono posiadać dodatkowo ramkę. Taką niespodziankę możesz zamówić przez internet lub przygotować sama w domu, wystarczy wymieszać farbę akrylową z płynem do zmywania i pomalować całą folię. Kiedy specyfik wyschnie zdrapka będzie gotowa.

13. Kartka z listą zakupów

Zostaw swojemu mężowi listę zakupów w widocznym miejscu. Koniecznie zacznij ją słowami „tato proszę kup „, „kochany tato”.

zona mowi mezowi o ciazy

14. Test ciążowy

Zapakuj test ciążowy w prezentowe pudełko i wręcz je swojemu mężowi lub partnerowi, nie musisz mieć do tego żadnej okazji. Sama ciąża nią jest.

15. Przy wigilijnym stole

Jeśli dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży przed świętami, możesz poinformować całą rodzinę przy stole, gdy będą świętować nie będą spodziewać się tak radosnej nowiny, na pewno te święta cała rodzina bardzo dobrze zapamięta.

16. Gazeta ciążowa

Zakup kilka miesięczników dotyczących ciąży i rozłóż je w różnych miejscach w domu: w kuchni, w łazience, na kanapie. Któryś na pewno wpadnie w ręce twojego partnera, który będzie zaskoczony tym co czytasz.

17. Wykorzystaj pupila

Zamieść na obroży psa lub kota smoczek. Gdy partner wróci do domu z pracy to możesz być pewna, że ukochane zwierzę zgłosi się do niego po pieszczoty.

18. Zachcianki

Przygotuj sobie na kolację kanapki, które będą niecodziennym zestawieniem smakowym kojarzącym się wyłącznie z ciążą, na przykład: z czekoladą i ogórkiem kiszonym. Mąż na pewno szybko to zauważy.

19. Kanapka do pracy

Włóż mu do kanapki ,którą przygotujesz do pracy lub do pojemnika, który bierze z sałatką karteczkę z napisem „jestem w ciąży”. Podczas drugiego śniadania na pewno usłyszy go cała firma.

20. Kartka z gratulacjami

Możesz wysłać do swojego męża lub partnera kartkę z gratulacjami za pomocą poczty. Będzie to wielkie zaskoczenie i jeszcze większe szczęście.

21. Wykreślanka

Podczas gdy oboje będziecie wieczorem odpoczywać zaproponuj grę – wykreślankę. Oczywiście musisz przygotować ją wcześniej możesz zrobić to sama lub zamówić na internecie. Całość polega na wykreśleniu podanych wyrazów i utworzeniu hasła z pozostałych. Może być to „bobas” „będziesz tatą”.

Przeczytaj również  Mycie okien w ciąży - czy można je bezpiecznie myć?

22. Miejsce w szafie

Zwolnij swojej szafie jedną półkę i starannie ułóż tam dziecięce ubranka. Pomysł sprawdzi się na pewno, jeśli wraz z mężem dzielicie szafę. Informacje o ciąży będzie przekazana w sposób kreatywny a zarazem będzie ogromnym zaskoczeniem.

23. Pościel dla rodziców

Na internecie kup pościel ze specjalnym nadrukiem. Niech będzie podzielona ona na dwie części, różową z napisem „tu śpi mama”, niebieską z napisem „tu śpi Tata”. Kiedy zmęczony partner będzie chciał się położyć na pewno odechce mu się spać.

24. Informacja od sławnej osoby

Tak dobrą nowinę może za ciebie przekazać ktoś sławny. Jeśli będziesz miała trochę szczęścia i spotkasz kogoś znanego poproś go o wspólne zdjęcie oraz o to by w swoim ręku trzymał karteczkę z napisem: ” Marta jest w ciąży”.

25. Romantyczna kolacja

Przygotuj dla was romantyczną kolację podczas której wręczy swojemu partnerowi prezent ze zdjęciem USG lub test ciążowy.

Jak NIGDY nie mówić mężowi o ciąży?

Gdy zastanawiasz się jak powiedzieć o ciąży swojemu partnerowi lub rodzinie należy wziąć pod uwagę również to w jaki sposób mu o tym nie powiedzieć. Na pewno nieodpowiednim momentem jest poinformować go o ciąży ten, w którym prowadzi auto, nie wiemy jak zareaguje, może gwałtownie zahamować to jest niebezpieczne dla nas i dla innych kierowców. Jeśli ciąża nie była planowana odpuść sobie informowanie go przy całej rodzinie lub znajomych, naprawdę nie wiemy jak się zachowa i co powie będąc w szoku. Przekaż mu tą nowinę gdy będziecie sami byście mogli o tym porozmawiać, a dopiero wtedy gdy zaczniecie się oboje cieszyć i oswoicie się z całą sytuacją pomyślcie jak poinformować o tym innych.

Artykuł powstał we współpracy z blogiem Kobietamawplyw.pl.