Sinupret w ciąży – czy jest bezpieczny dla ciężarnej?

kobieta w ciazy nie moze oddychac

Ostry stan zapalny zatok może dopaść nas bez względu na porę roku. Problemy z zatokami dotyczą wielu osób, zazwyczaj nasilają się w sezonie jesienno – zimowym, jednak nie jest to regułą. Zapalenie zatok niesie ze sobą szereg nieprzyjemnych dolegliwości w tym bóle głowy oraz zatkany nos, ogólne osłabienie i pogorszenie samopoczucia. Sinupret to lek, który pomaga w leczeniu zapalenia zatok. Oprócz działania przynoszącego ulgę przy zapchanych zatokach i obrzęku błon śluzowych środek ten wspomaga również leczenie stanu zapalnego zatok. Kobiety chętnie stosują również Sinupret w ciąży, ponieważ jest to środek ziołowy, więc wydaje się bezpieczny dla płodu, czy na pewno tak jest?

Czy Sinupret jest bezpieczny w ciąży?

W sytuacji, gdy stan zapalny zatok uniemożliwia swobodne oddychanie, warto podjąć odpowiednie kroki. Obecnie istnieje bardzo duży wybór środków, które są w stanie pomóc przy zapaleniu zatok, Nie każdy z tych leków jest jednak dozwolony dla ciężarnej. Wśród przyszłych mam bardzo popularny jest Sinupret w ciąży. Duże zainteresowanie tym środkiem ma związek nie tylko z jego skutecznością, ale też z tym że jest to lek ziołowy.

Wszelkie leki ziołowe wydają się ciężarnym o wiele bezpieczniejsze. Zioła budzą ogólne zaufanie, ponieważ działają łagodnie, lecz skutecznie. Przyszłe mamy powinny być jednak czujne. Nie wszystkie leki ziołowe są w ciąży dozwolone. Niektóre z nich mogą być bardzo niebezpieczne dla płodu oraz wywołać o wiele gorsze skutki uboczne niż leki apteczne. W ciąży nie wolno eksperymentować i bezrefleksyjnie sięgać po naturalne metody leczenia chorób. Bez względu na to, czy kupujemy lek z apteki, czy też ziołowy, należy upewnić się, czy nie stwarza on zagrożenia dla płodu. Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o Sinupret w ciąży?

Przeczytaj również  Przeziębienie a karmienie piersią - co zrobić, gdy masz kaszel i katar?

Sinupret w ciąży można zażywać tylko pod postacią tabletek. Przed sięgnięciem po lek należy jednak skonsultować się z lekarzem. Sinupret krople w ciąży nie są wskazane, ze względu na obecność etanolu w składzie.

sinupret

Na jakie dolegliwości pomoże Sinupret w trakcie ciąży?

W jakim celu stosuje się Sinupret w trakcie ciąży? Preparat ten ma przynosić ulgę podczas zapalenia zatok. Sinupret stanowi też środek wspomagający przy leczeniu stanów zapalnych w zatokach i pomaga w szybkim dojściu do pełnego zdrowia. Lek rozrzedza zalegający w zatokach śluz, przez co pomaga w ich udrożnieniu oraz w zmniejszeniu obrzęku błon śluzowych. Sinupret w ciąży ma również działanie przeciwzapalne, dzięki czemu sprawdzi się przy stanach zapalnych zatok. Tabletki można jednak zażywać wyłącznie wtedy, gdy lekarz prowadzący wyrazi na to zgodę. Sinupret w kroplach jest niewskazany.

Sinupret a trymestr ciąży

Przy stosowaniu wielu leków duże znaczenie ma trymestr ciąży. Niektóre środki są niewskazane w danym trymestrze, a w innym można je zażywać. Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o Sinupret w czasie ciąży?

  • 1 trymestr – na tym etapie łatwo jest stracić ciążę, należy uważać na to co się je, pije oraz zażywa. Sinupret jest dozwolony wyłącznie w postaci tabletek, jeśli lekarz wyrazi zgodę na ich stosowanie.
  • 2 trymestr – ryzyko utraty ciąży maleje, nadal jednak nie należy stosować większości leków. Sinupret w postaci kropel jest stanowczo niewskazany.
  • 3 trymestr – środki takie, jak sinupret extract w ciąży w 3 trymestrze można zażywać tylko po konsultacji z lekarzem.

Bez względu na trymestr ciąży lek Sinupret w postaci kropel nie jest wskazany dla ciężarnej, ze względu na to, że w składzie znajduje się etanol, który może być niebezpieczny dla płodu.

kobieta w ciazy kicha i kaszle

Sinupret w ciąży – dawkowanie. Ile go brać?

Kiedy lekarz po konsultacji w sprawie zażywania leku na zapalenie zatok, Sinupret w ciąży należy dawkować zgodnie z zaleceniami producenta. Nie należy przekraczać 6 tabletek na dobę, optymalne zażywanie to 2 tabletki 3 razy na dobę.

Przeczytaj również  Kłucie i ból w pochwie w ciąży - przyczyny, leczenie, zapobieganie

Sinupret a skutki uboczne w ciąży

Podczas stosowania leku Sinupret pojawić się mogą skutki uboczne. W momencie, gdy zaobserwujemy u siebie zaburzenia w obrębie układu pokarmowego, czy zmiany skórne, należy odstawić Sinupret.