5 błędów, które popełniasz przy wyborze materaca

Wybór materaca

Wybór materaca jest procesem kończącym się podjęciem decyzji, która będzie ważyła na komforcie i jakości Twojego wypoczynku przez najbliższych kilka lat. Z tego względu zwróć uwagę na błędy, które najczęściej popełniamy, wybierając materac i unikaj ich przy zakupie. Wysokiej klasy, nowoczesne materiały w połączeniu z odpowiednio dobranymi parametrami pomogą Ci uniknąć znamiennych w skutkach pomyłek.

1. Wybór zbyt twardego materaca

Mitem jest, że spanie na twardej powierzchni wpływa na zdrowie kręgosłupa, eliminuje dyskomfort, związany z ułożeniem się do snu oraz zapobiega napięciom mięśni. Twardość materaca, który zapewni Ci zdrowy i komfortowy sen powinna być dopasowana do Twojej wagi. Materace dla osób najlżejszych to produkty, oznaczone przez producentów znakiem H1 i dedykowane dla osób o wadze do 60 kg, czyli dla dzieci, młodzieży oraz lekkich osób dorosłych. Dla osób ważących do 80 kg zdecydowanie warto polecić materac o oznaczeniu twardości znakiem H2. Osoby, ważące mniej niż 100 kg, a więcej niż 80 kg powinny wybrać produkt, oznaczony H3. Natomiast osoby o wadze powyżej 100 kg uzyskają odpowiednie podparcie dzięki materacowi o twardości, wyrażonej w oznaczeniu H4. Jeżeli lekarz zalecił zastosowanie materaca ortopedycznego lub twardszego, niż zalecany jest dla Twojej wagi i ma to związek z indywidualną diagnozą oraz doborem leczenia, zaufaj specjaliście. Jeśli tak nie jest, nie wybieraj zbyt twardego materaca, by wpłynąć na zdrowie kręgosłupa.

wybor-zbyt-twardego-materaca.jpg

2. Wybór materaca, niedopasowanego do wzrostu

Wysokiej jakości, nowoczesne materace https://sleepinghouse.pl/, dopasowane pod kątem poziomu twardości oraz rodzaju materiału, wykonanego w produkcji to nie wszystko. Zdarza się, że przy wyborze materaca nie zwracamy uwagi na jego długość. Dotyczy to zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Najmłodsi w swoich łóżeczkach wypoczywają na materacach o długości 120 lub 140 cm, by jako przedszkolaki przenieś się do łóżka, przygotowanego pod materac o długości 160 cm. Dzieci w wieku szkolnym, młodzież oraz osoby dorosłe powinny korzystać z materaca o długości 200 cm, zachowując co najmniej 20 cm zapasu długości produktu powyżej wartości swojego wzrostu.

Przeczytaj również  Espumisan w ciąży - czy można go stosować na wzdęcia?

3. Materac dla par – błędne wybieranie pod kątem cięższej osoby

Przy wyborze materaca dla par warto sugerować się oznaczeniami producenta, oferującymi podwójne materace, jak produkty 180 x 200 cm z przeznaczeniem dla osób o znacznej różnicy wagowej jak np. https://sleepinghouse.pl/138-materace-180×200. Tego typu materace minimalizują odkształcenia produktu podczas ruchu partnera. Możesz wybrać też materac, który ma dwa rodzaje twardości do wyboru jak materace z kolekcji Fit 4 Sleep marki Hilding Anders. Wysokoelastyczna pianka w połączeniu z siedmiostrefową strefą podparcia zagwarantuje partnerom komfortowy wypoczynek oraz doskonałą cyrkulację powietrza. Materace dla par? Jeśli znacznie różnicie się wagą i wzrostem warto rozważyć opcję zakupu dwóch pojedynczych produktów jednakowej wysokości, które po złączeniu odpowiednim klinem zapewnią taki sam komfort jak przy korzystaniu z jednego materaca.

4. Błędy przy testowaniu materaca w sklepie

Najczęściej przechodząc alejkami sklepowymi wzdłuż ciągów łóżek, na których eksponowane są materace nie potrafimy określić, który produkt przetestować i jak tego dokonać. Wystarczy zatem określić, czy zależy nam na efekcie miękkiego zapadania się i sprężystości (wybór pod kątem materaców kieszeniowych) czy też idealnego dopasowania do sylwetki (materace piankowe). Zawęź krąg poszukiwań do modeli z ekspozycji, oznaczonych skalą H, odpowiednich dla Twojej wagi oraz wzrostu. Pozwól sobie na spokojne podjęcie decyzji. Połóż się na materacu na kilka minut, przyjmując pozycję embrionalną i horyzontalną. Wtedy pod lędźwiowy odcinek kręgosłupa wsuń dłoń. Jeśli mieści się przy niewielkim oporze, twardość materaca jest dla Ciebie odpowiednia. Nie spisze się, pozwól swojemu ciału się zrelaksować.

5. Materac odpowiedni dla kogoś innego nie musi odpowiadać Tobie

Twoja przyjaciółka lub ktoś z rodziny chce polecić Ci konkretny model materaca? Nawet jeśli ta osoba ma podobną budowę ciała, wagę lub wzrost warto materac przetestować osobiście. Korzystając ze sklepu stacjonarnego połóż się na kilku produktach, by odczuć wyraźną różnicę. Zamawiany online materac możesz użytkować przez jakiś czas, a następnie podjąć decyzję o zakupie lub zwrocie. Decyzja o wyborze materaca nie powinna być podejmowana pod wpływem namowy lub w pośpiechu. Przygotuj się na fakt, iż podczas pierwszej wizyty w salonie prawdopodobnie nie dokonasz wyboru, ze swoimi myślami warto się najpierw przespać.

Przeczytaj również  Spuchnięta warga u dziecka - jakie są przyczyny? Objawy i leczenie

materac-odpowiedni-dla-kogos-innego-nie-musi-odpowiadac-tobie.jpg

Materiał sponsorowany.