Pyralgina w ciąży – czy jest bezpieczna? Dawkowanie i skutki uboczne

bol glowy u kobiety w ciazy

Podczas przeziębienia i grypy chętnie korzystamy z łatwo dostępnych leków, które przynoszą ulgę w bólu i pomagają szybciej wrócić do zdrowia. Jednym z takich leków jest Pyralgina. Środek ten ma działanie przeciwbólowe, ponadto działa też przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Ze względu na to, że lek ten jest dostępny bez recepty, wydaje się całkowicie bezpieczny dla przyszłych mam. Ciąża jest jednak związana z wieloma wyrzeczeniami, nie tylko jeśli chodzi o żywność i napoje, ale też niektóre leki. Czy Pyralgina w ciąży to na pewno bezpieczny środek?

Pyralgina w ciąży – czy jest bezpieczna?

Zaleca się, by kobiety w ciąży unikały przeziębień, by nie stwarzać konieczności sięgania po leki. To, co pomaga ciężarnej wrócić do zdrowia, może mieć bardzo zły wpływ na nienarodzone dziecko. Niestety nie tak łatwo jest unikać chorowania, zwłaszcza, że u większości przyszłych mam dochodzi do osłabienia odporności, ze względu na ciążę, która jest sporym wyzwaniem dla organizmu. Podczas przeziębienia i grypy należy uważać na przyjmowane dotąd leki. Nie każdy środek uśmierzający ból, czy zbijający gorączkę może być zażywany przez przyszłe mamy. Niektóre preparaty mogą wywołać wady rozwojowe u płodu, doprowadzić do poronienia lub porodu przed terminem. Również Pyralgina w ciąży nie jest do końca bezpieczna. Co warto wiedzieć o tym leku?

Pyralgina należy do kategorii leków, które mogą być zażywane tylko po wyrażeniu zgody przez lekarza prowadzącego ciążę. Nie zaleca się korzystania z tego leku na własną rękę.

pyralgina

Kiedy można stosować Pyralginę w ciąży?

Po lek ten można sięgać tylko w wyjątkowych przypadkach. Pyralgina w ciąży powinna być stosowana jeśli zachodzi taka konieczność, jednak przyszłe mamy, nie powinny podejmować takiej decyzji samodzielnie. O możliwości stosowania leku decyduje lekarz prowadzący ciążę. Pyralgina jest dozwolona dla ciężarnych tylko wtedy, gdy korzyści wynikające z jej stosowania przewyższają ryzyko.

Przeczytaj również  Rwa kulszowa w ciąży – jak sobie radzić? Przyczyny, objawy i leczenie

Dawkowanie Pyralginy w ciąży

W momencie gdy przyszła mama uzyska zgodę lekarza prowadzącego na stosowanie leku Pyralgina w ciąży, powinna również poznać zasady dawkowania leku. Stosowanie się do zaleceń producenta, jeśli chodzi o dawkowanie, jest bardzo ważne przy każdym środku z apteki, niezależnie od tego, czy jest on stosowany doustnie, czy zewnętrznie. Takie same środki ostrożności obowiązują również przy łagodnych lekach ziołowych. Jak wyglądają zasady dotyczące dawkowania leku Pyralgina?

Maksymalna dawka dobowa w przypadku leku Pyralgina to 8 tabletek lub saszetek. 1 – 2 saszetki lub tabletki można przyjąć 4 razy w ciągu dobry, jednak zachować należy odstęp pomiędzy poszczególnymi dawkami, nie krótszy niż 6 godzin.

bol glowy w ciazy

Pyralgina w ciąży – możliwe skutku uboczne

Podczas stosowania każdego leku mogą pojawiać się skutki uboczne. Zazwyczaj pojawiają się przy niewłaściwym dawkowaniu lub przy nadwrażliwości na substancje aktywne, lub pomocnicze. Również Pyralgina w ciąży może wywołać niepożądane skutki. Do najczęstszych efektów ubocznych podczas stosowania tego leku należą zmiany skórne, głównie uciążliwa wysypka. Przy stosowaniu Pyralginy może dojść również do niebezpiecznego spadku ciśnienia krwi.

Zanim weźmiesz lek, sięgnij po naturalne metody!

Przy przeziębieniu i grypie warto korzystać z naturalnych metod leczenia. Domowe sposoby bardzo często okazują się równie skuteczne, co apteczne środki. W ciąży leki przeciwgorączkowe powinny być ostatecznością, ponieważ większość z nich jest niebezpieczna dla płodu. Przyszłe mamy mogą jednak korzystać z darów natury. Najcenniejszym z nich jest czosnek, nazywany naturalnym antybiotykiem. Pomaga on przy leczeniu stanów zapalnych, łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Jeśli chodzi o naturalne sposoby na radzenie sobie z gorączką, to pomocne mogą okazać się herbaty z owoców malin, które działają napotnie. W momencie, gdy gorączka niebezpiecznie wzrasta, wskazane jest sięgnięcie po chłodne okłady. Jedną ze skutecznych, naturalnych metod leczenia przeziębienia i grypy jest syrop z cebuli.