Żuravit w ciąży – czy można go stosować? Dawkowanie i przeciwwskazania

Suplementy diety często budzą wiele wątpliwości u przyszłych mam. Warto sięgać po witaminy i minerały w kapsułkach, czy też stawiać wyłącznie na zdrową dietę? Niektóre suplementy zawierają naturalne wyciągi z popularnych roślin, a ich skład pozbawiony jest dodatkowych substancji aktywnych, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne. Do takich suplementów należy Żuravit. W swoich kapsułkach zawiera on wyłącznie skoncentrowany wyciąg z żurawiny. W jakich okolicznościach należy przyjmować Żuravit w ciąży i czy warto po niego sięgać?

Żuravit – co to jest i jakie ma właściwości?

Najprościej mówiąc, Żuravit to po prostu żurawina w kapsułkach. Preparat zawiera wysoko skoncentrowany wyciąg z owoców żurawiny o bardzo wysokim stężeniu, dzięki któremu jedna kapsułka równa się 5,5 grama żurawiny.

Żurawina znana jest przede wszystkim ze swojego dobroczynnego wpływu na układ moczowy. Żuravit w ciąży polecany jest głównie wtedy, gdy pojawiają się infekcje dróg moczowych, w tym zapalenie pęcherza. Spośród wszystkich apetycznych środków, Żuravit jest jednym z najskuteczniejszych. Wysokie stężenie żurawiny zapobiega przyklejaniu się bakterii do ścian układu moczowego, co pomaga zwalczać nawracające infekcje bakteryjne.

Żuravit może też przeciwdziałać infekcjom intymnym, które w ciąży przydarzają się bardzo często. Zawarta w preparacie żurawina ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, ponadto ma pozytywny wpływ na odporność organizmu, dzięki czemu pomaga zwalczać wszelkie infekcje. Co więcej, żurawina ma też wiele witamin i minerałów oraz związków przeciwutleniających, oraz kwas foliowy, który jest obowiązkowy w diecie przyszłych mam. Czy Żuravit w ciąży jest jednak całkowicie bezpieczny i czy warto go stosować?

Przeczytaj również  No-spa w ciąży - czy można ją brać? Dawkowanie i przeciwwskazania

zuravit lek

Czy Żuravit w ciąży jest bezpieczny?

Żuravit forte w ciąży pomaga zwalczyć uciążliwe infekcje dróg moczowych, infekcje intymne oraz dolegliwości związane z zapalaniem pęcherza. Środek ten ma naturalny i bezpieczny skład. Zdaniem wielu ekspertów preparat ten może być stosowany długotrwale, do momentu, gdy objawy zapalenia lub infekcji całkowicie ustaną, a schorzenia przestaną nawracać. Składnikiem aktywnym, odpowiedzialnym za skuteczność preparatu, jest wyłącznie żurawina. To dzięki niej środek jest tak skuteczny. Żuravit w ciąży można stosować bez żadnych obaw, nie ma badań, które mogłyby wskazywać na negatywny wpływ kapsułek na zdrowie. Dla wszelkiej pewności warto jednak skonsultować stosowanie preparatu z lekarzem.

Żuravit w ciąży – dawkowanie

Żuravit jest naturalnym i bezpiecznym suplementem, mimo to nie należy jednak przekraczać zalecanej dziennej dawki. Po pierwsze dlatego, że zwyczajnie nie ma to sensu. Przekraczanie dawki zalecanej przez ekspertów nie sprawi, że szybciej pozbędziemy się problemu. Kluczem do sukcesu podczas stosowania preparatu Żuravit jest przede wszystkim systematyczność. Właściwie przeprowadzona kuracja, powinna przynieść bardzo dobre efekty i zapobiec nawracaniu infekcji dróg moczowych i związanych z nim dolegliwości.

Według zaleceń na ulotce Żuravit w ciąży należy zażywać w ilości jednej kapsułki dziennie. Przez pierwsze 3 dni kuracji, kiedy dolegliwości związane z zapaleniem pęcherza lub infekcją dróg moczowych są wyjątkowo uciążliwe, zaleca się zażywanie 3 kapsułek na dobę. Kontynuując kurację, ograniczamy się do jednej, co z pewnością wystarczy, by preparat mógł zadziałać prawidłowo.

Jak długo mogę stosować Żuravit w ciąży?

Nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby tezę, że Żuravit w ciąży szkodzi zdrowiu matki lub dziecka. W składzie preparatu nie ma substancji aktywnych pochodzenia chemicznego, ani takich, które stosowane przez dłuższy czas, mogłyby okazać się szkodliwe. W pełni naturalny i bezpieczny skład preparatu sprawia, że Żuravit może być stosowany długotrwale, do momentu aż ustąpią wszelkie infekcje oraz spadnie ryzyko ich nawrotu. W celu sprawdzenia, czy preparat zadziałał tak, jak trzeba, po upływie dwóch tygodni kuracji można go na chwilę odstawić i uważnie obserwować organizm, by sprawdzić, czy zdrowie dróg moczowych uległo poprawie.

Przeczytaj również  Kłucie w lewym/prawym boku - czy jest to powód do niepokoju?

kobieta w ciazy przyjmuje tabletki

Żuravit a ciąża – przeciwwskazania

Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania, jeśli chodzi o zażywanie środka? Żuravit w ciąży jest produktem bezpiecznym. Jedynym przeciwwskazaniem, do jego stosowania jest uczulenie na któryś ze składników preparatu. Warto też pamiętać o tym, że żurawina w tabletkach w ciąży służy wyłącznie do tego, by móc uporać się z infekcjami dróg moczowych. Żuravit powinien być stosowany wyłącznie w tym celu, nie po to, by dostarczyć sobie witamin, które należałoby pobierać z pożywienia. Żaden, nawet najbezpieczniejszy i najwartościowszy suplement, nie powinien zastępować ciężarnej odpowiedniej diety.

Alternatywy dla Żuravitu – czy i jakie są?

Istnieje wiele innych środków, mających działanie podobne do Żuravitu. Apteczne środki mimo swej skuteczności, w większości nie są tak bezpieczne, jak preparat oparty wyłącznie na silnie skoncentrowanym wyciągu z żurawiny. Wśród naturalnych alternatyw wymienić można po prostu świeże lub suszone owoce żurawiny albo sok z tego owocu.