Jaki podkład i pielęgnacja dla młodej, problematycznej cery?

usmiechnieta kobieta

Na wygląd skóry twarzy mają wpływ zróżnicowane czynniki. Wśród nich znajdują się przyczyny zewnętrzne i wewnętrzne, które u osób młodych szczególnie widoczne są w kondycji cery. Sprawdź, co może wpływać na problemy ze skórą i jak się malować, by nie tylko tuszować, ale eliminować niedoskonałości.

Co bywa przyczyną problemów młodej skóry?

Skóra osób pomiędzy piętnastym, a trzydziestym rokiem życia często wydziela nadmiar serum, które objawia się niekontrolowanym połyskiem, gromadzeniem tłustego filmu na cerze, wykwitami typu pryszcze i powstawaniem zaskórników. Tego typu skóra najczęściej wymaga regulacji produkcji i wydzielania sebum od wewnątrz, a także dokładnego określenia źródła problemów. Przyczyną może być gospodarka hormonalna, związana z okresem dojrzewania, a także ze schorzeniami. Powodem problemów skórnych może być ponadto niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, wpływ zanieczyszczeń ze środowiska lub niewłaściwie stosowane i dopasowane kosmetyki do pielęgnacji i makijażu.

Co pomaga pozbyć się problemów skórnych w młodym wieku?

Skóra osób młodych jest narażona na wiele zmian, zachodzących w organizmie i właśnie w jej wyglądzie widoczne są procesy, zachodzące wewnątrz. Nie należy zatem blokować ujścia porów oraz stosować intensywnych, ciężkich kosmetyków, które mogłyby powodować problemy z cyrkulacją powietrza w obrębie jej warstw. Aby skóra w młodym wieku wyglądała zdrowo i świeżo warto stosować delikatne preparaty oczyszczające, tonizujące i nawilżające. W tym przypadku bardzo ważna jest regularność. Kosmetyki powinny zawierać naturalne składniki i minimalną ilość kompozycji zapachowych. Regularnie warto wykonywać peeling. Koniecznie należy zadbać o zdrową dietę, ubogą w cukier, sól oraz wysoce przetworzone produkty żywnościowe. Warto również unikać niezdrowych, wysokonasyconych tłuszczów. Do makijażu należy używać matujących, lekkich kosmetyków. Szczególnie ważny jest dobry podkład.

Przeczytaj również  Rozwijające i kreatywne zabawki dla najmłodszych. Poznaj nasze propozycje!

Jak pielęgnować problematyczną cerę?

Problematyczna, zanieczyszczona, tłusta lub mieszana skóra wymaga przede wszystkim regularnego oczyszczania. Lekka formuła preparatów oraz naturalnie działające, roślinne ekstrakty nie spowodują powstania podrażnień, a jednocześnie pozwolą na dokładne oczyszczenie skóry z nagromadzonych zanieczyszczeń zewnętrznych. Oczyszczanie skóry przeważnie odblokowuje i otwiera jej pory, które warto po czynności mycia zamknąć poprzez tonizowanie. Na tak przygotowaną skórę nakładamy krem nawilżający o lekkiej formule, która nie spowoduje natłuszczenia.

Jaki makijaż dla młodej skóry?

Niedoskonałości młodej skóry warto eliminować poprzez dokładną, odpowiednio dobraną pielęgnację i zdrowy tryb życia. Warto również zastosować lekki, maskujący problemy skórne podkład lub podkład w pudrze. Kosmetyk w formie płynnej nakładaj gąbką do makijażu, natomiast w wersji pudrowej pędzlem do pudru lub dołączonym aplikatorem. Policzki muśnij różem, a usta pomadką w neutralnym, jasnym odcieniu. Podkreśl rzęsy dobrym tuszem wydłużająco-rozdzielająco-podkręcającym, a brwi mydełkiem lub pisakiem. Taki lekki, uniwersalny makijaż zapewni Ci na co dzień perfekcyjny wygląd. Zadbaj o to, by podkład doskonale dopasowywał się do koloru skóry i nie blokował porów. Skóra problematyczna musi oddychać, zwłaszcza jeśli nosisz makijaż przez wiele godzin każdego dnia.