Jaki podkład i pielęgnacja dla młodej, problematycznej cery?

usmiechnieta kobieta

Na wygląd skóry twarzy mają wpływ zróżnicowane czynniki. Wśród nich znajdują się przyczyny zewnętrzne i wewnętrzne, które u osób młodych szczególnie widoczne są w kondycji cery. Sprawdź, co może wpływać na problemy ze skórą i jak się malować, by nie tylko tuszować, ale eliminować niedoskonałości.

Co bywa przyczyną problemów młodej skóry?

Skóra osób pomiędzy piętnastym, a trzydziestym rokiem życia często wydziela nadmiar serum, które objawia się niekontrolowanym połyskiem, gromadzeniem tłustego filmu na cerze, wykwitami typu pryszcze i powstawaniem zaskórników. Tego typu skóra najczęściej wymaga regulacji produkcji i wydzielania sebum od wewnątrz, a także dokładnego określenia źródła problemów. Przyczyną może być gospodarka hormonalna, związana z okresem dojrzewania, a także ze schorzeniami. Powodem problemów skórnych może być ponadto niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, wpływ zanieczyszczeń ze środowiska lub niewłaściwie stosowane i dopasowane kosmetyki do pielęgnacji i makijażu.

Co pomaga pozbyć się problemów skórnych w młodym wieku?

Skóra osób młodych jest narażona na wiele zmian, zachodzących w organizmie i właśnie w jej wyglądzie widoczne są procesy, zachodzące wewnątrz. Nie należy zatem blokować ujścia porów oraz stosować intensywnych, ciężkich kosmetyków, które mogłyby powodować problemy z cyrkulacją powietrza w obrębie jej warstw. Aby skóra w młodym wieku wyglądała zdrowo i świeżo warto stosować delikatne preparaty oczyszczające, tonizujące i nawilżające. W tym przypadku bardzo ważna jest regularność. Kosmetyki powinny zawierać naturalne składniki i minimalną ilość kompozycji zapachowych. Regularnie warto wykonywać peeling. Koniecznie należy zadbać o zdrową dietę, ubogą w cukier, sól oraz wysoce przetworzone produkty żywnościowe. Warto również unikać niezdrowych, wysokonasyconych tłuszczów. Do makijażu należy używać matujących, lekkich kosmetyków. Szczególnie ważny jest dobry podkład.

Przeczytaj również  Kosmetyki do stylizacji włosów - jakie warto mieć?

Jak pielęgnować problematyczną cerę?

Problematyczna, zanieczyszczona, tłusta lub mieszana skóra wymaga przede wszystkim regularnego oczyszczania. Lekka formuła preparatów oraz naturalnie działające, roślinne ekstrakty nie spowodują powstania podrażnień, a jednocześnie pozwolą na dokładne oczyszczenie skóry z nagromadzonych zanieczyszczeń zewnętrznych. Oczyszczanie skóry przeważnie odblokowuje i otwiera jej pory, które warto po czynności mycia zamknąć poprzez tonizowanie. Na tak przygotowaną skórę nakładamy krem nawilżający o lekkiej formule, która nie spowoduje natłuszczenia.

Jaki makijaż dla młodej skóry?

Niedoskonałości młodej skóry warto eliminować poprzez dokładną, odpowiednio dobraną pielęgnację i zdrowy tryb życia. Warto również zastosować lekki, maskujący problemy skórne podkład lub podkład w pudrze. Kosmetyk w formie płynnej nakładaj gąbką do makijażu, natomiast w wersji pudrowej pędzlem do pudru lub dołączonym aplikatorem. Policzki muśnij różem, a usta pomadką w neutralnym, jasnym odcieniu. Podkreśl rzęsy dobrym tuszem wydłużająco-rozdzielająco-podkręcającym, a brwi mydełkiem lub pisakiem. Taki lekki, uniwersalny makijaż zapewni Ci na co dzień perfekcyjny wygląd. Zadbaj o to, by podkład doskonale dopasowywał się do koloru skóry i nie blokował porów. Skóra problematyczna musi oddychać, zwłaszcza jeśli nosisz makijaż przez wiele godzin każdego dnia.