Jakie są sposoby na rozstępy po ciąży?

rozstepy na brzuchu

Problemem, który dotyka wiele kobiet, są rozstępy po ciąży. Często te nieestetyczne białe lub czerwone pręgi są źródłem kompleksów, a nawet wstydu. Obecnie jednak istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można pozbyć się tego defektu. Gabinety kosmetyczne, a także medycyny estetycznej oferują wiele zabiegów, które mają skutecznie zniwelować ten problem. Z kolei w drogeriach czy aptekach również znajdziemy sporo preparatów na rozstępy po ciąży. Jak je zniwelować? Podpowiadamy. 

Balsamy i olejki na rozstępy po ciąży

Obecnie w sklepach, drogeriach czy aptekach można znaleźć różnego rodzaju  kosmetyki dla kobiet w ciąży, a także po niej. Preparaty wspomagające walkę z rozstępami dostępne są w różnych formułach, zarówno balsamów, kremów, jak i olejków. Regularna pielęgnacja ciała przy zastosowaniu kosmetyków dedykowanych nie tylko kobietom w ciąży, ale również po ciąży, może przynieść oczekiwane efekty w postaci redukcji blizn. Takie preparaty zazwyczaj mają zwiększyć wytrzymałość i spoistość tkanki łącznej. Mogą również mieć działanie rozjaśniające. W takich produktach warto szukać naturalnych olejków, a także witaminy C, która wykazuje działanie antyoksydacyjne.

Peelingi na rozstępy po ciąży

Przed nałożeniem balsamu lub olejku na rozstępy, warto wykonać peeling. Można w tym celu użyć specjalnego dedykowanego do tego celu produktu gruboziarnistego lub enzymatycznego, rękawicy, lub szczotki. Dużą popularnością wśród kobiet, które zmagają się z rozstępami po ciąży, cieszą się również peelingi chemiczne, na przykład z kwasem glikolowym.  

Takie zabiegi wykonywane są wyłącznie w gabinetach kosmetologicznych pod czujnym okiem specjalistów. Seria takich zabiegów może spłycić rozstępy i pobudzić naskórek do regeneracji i odbudowy uszkodzonych włókien kolagenowych.

Zabiegi w gabinetach kosmetologicznych

Współczesna medycyna estetyczna daje nam wiele możliwości. Dlatego osoby, które mają problem z rozstępami a domowe sposoby oraz preparaty kosmetyczne nie dały sobie z nimi rady, mogą poprosić o pomoc profesjonalistów, a więc udać się do gabinetu kosmetologicznego lub medycyny estetycznej. Tam lekarz lub kosmetolog oceni stan skóry pacjenta, a następnie zaproponuje skuteczną terapię. 

Przeczytaj również  Karmienie piersią a kolejna ciąża - jak to wygląda? Wskazówki i przeciwwskazania

W przypadku rozstępów po ciąży bardzo często wykorzystuje się mezoterapię i mikrodermabrazję. Najwyższą skutecznością jednak cechuje się laser. Należy mieć świadomość, że większość tego typu zabiegów nie przyniesie oczekiwanych rezultatów już po pierwszej wizycie. Zazwyczaj konieczne jest wykonanie całej serii zabiegów, aby mu ocenić czy konkretna metoda w danym przypadku przyniosła oczekiwane rezultaty, czy też nie.