Dlaczego ważne jest noszenie odpowiednio dobranego biustonosza podczas ciąży i karmienia piersią?

kobieta lezy na lisciach

Czas ciąży i karmienia piersią jest niezwykle ważny w życiu każdej kobiety. W końcu to właśnie wtedy zmienia się całe życie, a na świecie pojawia się maluszek. Dodatkowo następują pewne przemiany kobiecego ciała. Jak dobrać biustonosz podczas ciąży i karmienia piersią? Na co dokładnie zwrócić uwagę?

Dobry biustonosz ciążowy – ma znaczenie dla zdrowia i komfortu

W czasie ciąży biust ulega zmianom już od pierwszych tygodni. Na początku pojawia się zwykle dyskomfort i ból, później brodawki zmieniają swój kolor i wielkość, a dodatkowo piersi powiększają się o jeden, dwa lub nawet trzy rozmiary. Przybywa także tkanki tłuszczowej, następują zmiany hormonalne, a organizm przygotowuje się na przyjęcie dziecka na świecie, dlatego już w III trymestrze zaczyna być powoli wytwarzane mleko. Noszenie odpowiednio dobranego biustonosza w czasie ciąży ma naprawdę spore znaczenie. Przede wszystkim stanik powinien podtrzymywać rosnące piersi i zapewniać komfort. Dodatkowo dobrze dobrany biustonosz sprawia, że biust nie zmienia aż tak swojego kształtu, a po ciąży nie wiotczeje. Zwykle nie wystarczy kupić tylko jednego stanika na całą ciążę, tylko konieczny może być zakup dwóch lub trzech. Wiele zależy jednak od indywidualnych zmian, zachodzących w organizmie kobiety. Najgorszym rozwiązaniem jest noszenie tego samego stanika, co przed ciążą, ponieważ będzie on za mały, a tym samym zacznie uciskać piersi i źle wpływać na ich zdrowie. 

Jaki stanik na czas karmienia piersią?

Biustonosze do karmienia pełnią bardzo ważne funkcje praktyczne. Pierwszy stanik do karmienia najlepiej kupić będąc jeszcze w ciąży, ponieważ później może nie być na to czasu. Biustonosz do karmienia powinien być bardzo wygodny i komfortowy, a do tego musi umożliwiać odpięcie i karmienie dziecka w dowolnym momencie. Taki biustonosz nie odkształca się i zapewnia odpowiednie podparcie dla piersi. Może przydać się zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, a dodatkowo będzie zatrzymywać wkładki laktacyjne w miejscu. Taki stanik ma również inną zaletę – odpowiednio dobrany zapewni twoim piersiom możliwość powrotu do pierwotnego kształtu i wielkości. Pamiętaj o tym, że niedługo po zaprzestaniu karmienia piersią, może pojawić się problem związany z wiotczeniem skóry i rozstępami. Można temu zaradzić dobrze dobranym stanikiem, pielęgnacją, a także dbaniem o swoją skórę. Staniki dla kobiet karmiących powstały przede wszystkim z myślą o ich wygodzie i dopasowaniu do nowego stylu życia, w którym liczy się komfort, higiena i dbałość o dziecko oraz własne zdrowie. 

Przeczytaj również  Jak zapobiegać ulewaniu u niemowlaka?

Wybierz stanik do karmienia firmy AVA Lingerie, czyli polskiej marki obecnej na rynku od 1998 roku. Firma AVA Lingerie dba o kobiety, produkując bieliznę dopasowaną do ich zróżnicowanych potrzeb. W asortymencie marki znajdziesz szeroki wybór staników, majtek i odzieży nocnej dla pań.