Jak długo trzymają się włosy doczepiane?

blondynka w reczniku

Która z nas nie marzy o pięknych, lśniących i długich włosach? Jest to marzenie większości małych dziewczynek, a i wielu dorosłych kobiet. W sytuacji, gdy natura obdarzyła nas naturalnie mocnymi i gęstymi włosami pozostaje nam tylko pielęgnować je i czekać aż urosną do pożądanej długości. W momencie jednak, gdy nie możemy liczyć na naturę, z pomocą przychodzi nam nauka, salon fryzjerski i włosy doczepiane. Obecnie wiele kobiet decyduje się na tego typu zabiegi, aby móc cieszyć się gęstymi i długimi włosami, nawet wtedy, gdy naturalnie posiadamy włosy cienkie i łamliwe. Z pewnością wiele z nas przed podjęciem decyzji o przedłużeniu włosów, zastanawia się jak długo utrzymają się one w dobrej kondycji. Podpowiadamy!

Przedłużanie włosów

Proces przedłużania i zagęszczania włosów polega na doczepieniu naturalnie wyglądających pasemek do naszych kosmyków w taki sposób, aby osiągnąć naturalny wygląd i pożądaną długość. W zależności od tego jaki rodzaj włosów oraz metodę doczepiania wybierzemy, tak długo będziemy mogli cieszyć się przedłużoną i zagęszczoną fryzurą. Na stronie https://besthair.pl znajdziemy podział włosów na dwie serie:

  • seria MAGIC – włosy naturalne o strukturze słowiańskiej, przygotowywane z włosów dziewiczych poddawanych odpowiednim zabiegom, selekcjonowaniu i farbowaniu wg dostępnej palety barw. Ich trwałość wynosi nawet do 20 miesięcy. Seria MAGIC posiada gwarancję.
  • seria BASIC – włosy o strukturze europejskiej, produkowane z naturalnych składników. Ich żywotność wynosi od 2 do 6 miesięcy.

W przypadku każdej z poniższych metod, żywotność zakupionych włosów wyniesie dla kosmyków pochodzenia naturalnego – od 10 do 20 miesięcy, a produkowanych z naturalnych komponentów – do 6 miesięcy. Tak więc, włosy kupujemy raz, a po czasie kiedy zaczynają być widoczne łączenia – udajemy się do fryzjera celem poprawienia fryzury. 

Przeczytaj również  Odżywki do paznokci w ciąży - czy stosować i jakie są bezpieczne?

Trwałość włosów przedłużanych metodą keratynową

Metoda keratynowa polega na termicznym łączeniu włosów naturalnych z doczepianymi, tak więc trwałość tej metody jest uzależniona od tego, jak szybko rosną nasze naturalne włosy. Zwykle jest to od 6 do 8 tygodni. Po tym czasie włosy doczepiane muszą zostać zdjęte, zregenerowane i założone ponownie, bliżej skóry głowy. 

Trwałość włosów przedłużanych metodą kanapkową

W przypadku tej metody włosy doczepia się do naturalnych kosmyków za pomocą taśmy. Aby utrzymać dobry efekt, co 4-6 tygodni niezbędna będzie wizyta u fryzjera w celu podciągnięcia taśm bliżej skóry głowy. 

Trwałość włosów przedłużanych metodą na microringi 

Microringi to malutkie tuleje za pomocą których, przymocowuje się włosy doczepiane, do naturalnych pasemek i zaciska tworząc jedno gęstsze i dłuższe pasmo. Trwałość tej metody, podobnie jak przy większości, zależy od szybkości wzrostu naturalnych włosów. W momencie, gdy microringi stają się widoczne należy podciągnąć je do skóry głowy. 

Trwałość włosów przedłużanych metodą Clip In/Clip On

Metoda Clip In/Clip On to metoda polegająca na dopięciu pasemka włosów za pomocą spinki. Jest to sposób na osiągnięcie długich i gęstych włosów w szybki i łatwy sposób. Aby fryzura prezentowała się ładnie, naturalnie i profesjonalnie należy udać się do zaufanego fryzjera w celu założenia doczepianych pasemek. Metoda ta służy bardziej okazjonalnemu przełużeniu na konkretną okazję niż noszeniu na co dzień, bowiem takie doczepy należy zdjąć przed spaniem. Jest to najszybsza i najprostsza, ale jednocześnie najmniej trwała metoda na gęste i długie pasemka. 

Oczywiście bez względu na sposób w jaki włosy zostały przedłużone, bez prawidłowej pielęgnacji nie uzyskamy zamierzonego celu. Nawet najlepszej jakości włosy, jeśli będą błędnie myte, rozczesywane i nieodpowiednio nawilżane stracą swój blask i wygląd o wiele wcześniej. Powyższe założenia dotyczą sytuacji, w których pielęgnacja następuje w sposób właściwy, przy użyciu odpowiednich kosmetyków.