Czy wiesz, jak prawidłowo używać maszynki do golenia? Przekonaj się!

ogolone nogi

Golenie nóg damską maszynką może wydawać się prostym zadaniem, ale nie zawsze tak jest. Na Twoich nogach czy pachach pojawiają się podrażnienia? A może skaleczenia? Sprawdź, jak prawidłowo golić nogi damską maszynką, aby uzyskać najlepsze efekty i cieszyć się piękną skórą bez zbędnego bólu i dyskomfortu.

Maszynka do golenia – czym się charakteryzuje?

Maszynka do golenia to jedno z najprostszych i najbardziej intuicyjnych urządzeń służących do usuwania owłosienia. Składa się ona z uchwytu i głowicy z kilkoma ostrzami oraz zabezpieczeniem przed skaleczeniem (zwykle w formie miękkiej poduszeczki ochronnej lub paska nawilżającego i zwiększające poślizg maszynki). Ostrza mają formę skośnych listewek ze stali nierdzewnej, które tną włosy na poziomie skóry. Nie są one wymienne, co oznacza, że ​​po zużyciu całej maszynki po prostu ją wyrzucasz.

Jednorazowe maszynki do golenia dla kobiet charakteryzują się przede wszystkim delikatnością i precyzją. Zwykle są one zaprojektowane z myślą o delikatnej skórze, a ich ostrza dostosowano delikatnych okolic ciała, takich jak pachy czy okolice bikini. Ponadto mają różne warianty kolorystyczne, więc nie powinnaś mieć problemu z wyborem. Do tego występują zwykle w wielopakach – po 3, a nawet po 10 sztuk.

maszynka do golenia

Jak poprawnie golić maszynką nogi oraz inne partie ciała – kilka wskazówek

Na początek przygotuj skórę. Około 24 godziny wcześniej wykonaj staranny peeling, następnie weź kąpiel i ususz skórę. Dla zmiękczenia włosków i ułatwienia golenia przyda się nałożenie kremu, żelu lub pianki do golenia (nigdy nie rób tego na sucho, bo to najkrótsza droga do podrażnień). 

Przeczytaj również  Dlaczego ważne jest noszenie odpowiednio dobranego biustonosza podczas ciąży i karmienia piersią?

Teraz czas na maszynkę – trzymaj ją pod kątem około 30 stopni do skóry i delikatnie przesuwaj ją po wybranej partii.  Uważaj na kolana, kostki i inne wypukłości. Te części ciała są szczególnie wrażliwe na skaleczenia, więc delikatnie przesuwaj maszynkę wokół nich, a nie bezpośrednio po nich.

Tu cenna porada: golenie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków jest delikatniejsze, ale jednocześnie może okazać się mniej dokładne, przez co będziesz musiała częściej powtarzać ten zabieg. Z kolei golenie pod włos zwiększa ryzyko podrażnień. Najlepiej wypróbuj obie i przekonaj się, która jest dla Ciebie lepsza.

Po zakończeniu golenia dokładnie spłucz skórę wodą, a następnie nałóż balsam lub krem nawilżający, który zminimalizuje ryzyko podrażnień i uczucia dyskomfortu.

Dlaczego warto używać maszynki do golenia – najważniejsze zalety

Jak widać, instrukcja obsługi maszynki do golenia nóg, okolic bikini czy innych stref, nie jest skomplikowana. W dalszym ciągu to właśnie ta metoda depilacji jest najpopularniejsza.
Poznaj jej główne zalety:

  • przyjazna dla skóry – jednorazowe maszynki do golenia są zwykle zaprojektowane z myślą o delikatnej kobiecej skórze, co minimalizuje ryzyko podrażnień i skaleczeń;
  • precyzyjne i łatwe w użyciu – niewielka głowica ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, takich jak pachy czy okolice bikini, a ergonomiczny uchwyt sprawia, że jest ona wygodna w użyciu;
  • niski koszt – żyletki do golenia są stosunkowo niedrogie, co pozwala na ich regularne wymienianie bez obciążania domowego budżetu;
  • łatwe w transporcie – są małe i lekkie, co sprawia, że łatwo je przetransportować, na przykład na wakacje czy w podróż służbową;
  • brak konieczności wymiany ostrzy – nie trzeba martwić się o ich wymianę, bo po kilku użyciach należy te wyrzucić.

A Ty jakie maszynki do golenia wybierzesz?

Przeczytaj również  4 przyjazne produkty do pielęgnacji tatuażu, które musisz wypróbować