Laryngolog Olsztyn – co warto wiedzieć?

kobieta zastanawia sie

Szukasz centrum medyczne, które ma w swoim zakresie taki dział jak poradnia otolaryngologiczna? Zapoznaj się z poniższym wpisem, aby dowiedzieć się jakie schorzenia leczy laryngolog, czym powinno się charakteryzować dobre centrum medyczne oraz gdzie szukać specjalisty w mieście Olsztyn?  

Gabinet laryngologiczny – jakie schorzenia są w nim leczone?

Laryngolog to ekspert w wykrywaniu i zwalczaniu chorób narządów, do których należą: gardło, krtań, tchawica, uszy oraz nos.

Poradnia otolaryngologiczna sprawdzi się dla pacjentów, którym dolega krwawienie z nosa, potrzebują płukania uszu, drenaż ropnia okołomigdałkowego, czy aby zamknąć naczynia krwionośne w nosie lub usunąć zmiany w jamie ustnej. W gabinecie usługą jest również plastyka ucha. Zadaniem laryngologa jest diagnozowanie chorób w tym zapalenia krtani, zapalenia oskrzeli, anginy, zapalenia ślinianek, niedosłuch, zapalenia węzłów chłonnych szyi, chorób nieruchomych rzęsek nosa oraz dysfonię.

Laryngolog wykonuje sporo badań, do których należą np. obwodowy narząd równowagi, videooskopia, fiberoskopia, audiometria totalna, stroboskopowe badanie krtani jak również rynoskopia. Do tego specjalisty warto, aby się Państwo wybrali jeżeli mają taki objawy jak: ból zatok przynosowych, gorączka, drapanie, pieczenie w gardle, ból szyi, zaburzenie słuchu, mimowolny zanik węchu oraz smaku czy też powiększone migdały.

Czym powinna się charakteryzować dobra poradnia laryngologiczna?

Dobry laryngolog dla każdego z Państwa z pewnością oznacza coś innego. To samo dotyczy za samej poradni laryngologicznej. Praktycznie każde centrum medyczne posiada swoją stronę internetową, również z informacją na kiedy jest najbliższy termin do danego specjalisty.

Poradnia laryngologiczna na wysokim poziomie powinna mieć podział na działy jak laryngolog dziecięcy oraz laryngolog dla dorosłych. Poradnia powinna dawać, jaka kadra może Państwa zbadać. W mieście Olsztyn znajduje się również Centrum słuchu i mowy. Najbliższy termin do cenionych specjalistów może trwać miesiące, nawet w przypadku wizyty prywatnej.

Przeczytaj również  Jak uczyć dzieci świadomego korzystania z mediów społecznościowych?

Dobra poradnia laryngologiczna, to również taka z profesjonalną kadrą nie tylko specjalistów wykonujących Państwu badania, ale i personelu np. w recepcji. Porządny gabinet to również taki, w którym jest sporo pod specjalistów na stanowisku laryngolog np.

 • foniatra – specjalista zajmujący się zaburzeniami mowy i głosu;
 • audiolog – bada nieprawidłowości słuchu. Foniatra i audiolog są często łączonymi specjalizacjami, ponieważ problemy, którymi się zajmują mogą się przenikać;
 • rynolog – specjalizuje się w diagnozie i leczeniu schorzeń nosa oraz zatok przynosowych;
 • neurootolog – podstawą tej specjalizacji jest profilaktyka, diagnoza oraz leczenie zaburzeń równowagi i słuchu, jak również ich związków z centralnym i obwodowym układem przedsionkowym i słuchowym;
 • laryngolog onkologiczny;
 • laryngolog dziecięcy/ otolaryngolog dziecięcy – niezwykle ważne jest podejście lekarza do tego małego pacjenta.

Dobry laryngolog rozpoczyna wizytę od zebrania od Państwa dokładnego wywiadu, w którym szczegółowo wypytuje o występujące u pacjenta objawy. Dodatkowo warto, aby przy pomocy endoskopu lub wziernika ocenić stan nosa, ucha, gardła oraz jamy ustnej pacjenta.

Laryngolog nie powinien bać się zadawać dużej ilości pytań, z drugiej strony pacjent powinien czuć się przy specjaliście dobrze i opowiedzieć mu o swoich dolegliwościach.

Po wywiadzie powinien on zaproponować szczegółowy plan leczenia.

Laryngolog Olsztyn – gdzie szukać?

Przychodnia lekarska w Olsztynie, w której możesz znaleźć gabinet laryngologiczny znajduje się pod adresami:

 • Wyszyńskiego 5b Olsztyn
 • Żołnierska 18a Olsztyn
 • Juliana Tuwima 3b Olsztyn
 • Dworcowa 4a Olsztyn
 • Warmińska 14 Olsztyn
 • Ratuszowa 4 Olsztyn
 • Dworcowa 28 Olsztyn
 • Jerzego Burskiego 4 Olsztyn
 • Obrońców Tobruku 1 Olsztyn

Szukając dane centrum medyczne warto, aby patrzyli Państwo na najbliższy termin. Wybierając lekarza warto sprawdzić, jaką opinie w danym serwisie ma lekarz, jak pacjenci oceniają wizytę u niego.

Poszukiwania warto filtrować również po tym, czy interesuje Państwa laryngolog dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Miasto Olszty daje Państwu sporo możliwości na znalezienie lekarza na nfz oraz prywatnie. Oczywiście w przypadku Państwa wizyty u lekarza na nfz, należy liczyć się z dłuższymi nawet kilkumiesięcznymi terminami.

Przeczytaj również  Laserowe leczenie zębów - fakty i mity

Jedną z bardziej popularnych placówek jest wojewódzki szpital specjalistyczny. Jak widać laryngolog w olsztynie wcale nie musi być taki ciężki do znalezienia.

W przypadku, gdy potrzebna jest Państwu pomoc natychmiastowo, można wybrać tzw. ostry dyżur laryngologiczny, który zazwyczaj posiadają szpitale z oddziałem laryngologicznym. Przydaje się w takich przypadkach jak krwawienie z nosa i nie można go opanować. Na takim dyżurze mogą Państwo zostać przebadani przez laryngologa. Warto jednak pamiętać, aby odwiedzić ten ostry dyżur faktycznie w nagłych sytuacjach, które są zagrożeniem dla życia.

Pamiętajcie Państwo, że zdrowie jest najważniejsze i lepiej zapobiegać niż potem leczyć. Jakie miejsce w mieście Olsztyn Państwo polecają jako sprawdzone centrum medyczne?