Czy warto zdecydować się na liposukcję? Na czym polega zabieg odsysania tłuszczu?

kobieta brzuch

Szczupła, wymodelowana sylwetka bez nadmiaru tkanki tłuszczowej to marzenie wielu osób. Każdy z nas chce przecież czuć się atrakcyjnie i dobrze w swoim ciele. Czasem jednak zdarza się tak, że mimo podejmowanych wysiłków nasze ciało wciąż nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Z pomocą przychodzi nam wówczas medycyna, która pozwala na zredukowanie tkanki tłuszczowej w obszarach, w których jest ona niepożądana. Jednym z zabiegów jest liposukcja. Czym jest i na czym polega? Czy warto się na nią zdecydować? Przekonajmy się.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja, zwana potocznie odsysaniem tłuszczu, to inwazyjna procedura medyczna mająca na celu usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Za pomocą niewielkich nacięć pod skórę pacjenta wprowadzane są specjalne, cienkie kaniule, które rozbijają tkankę tłuszczową za pomocą infradźwięków a następnie odsysają ją na zewnątrz organizmu. Po zabiegu pacjent musi nosić specjalną bieliznę, która wspomaga proces gojenia się i sprawia, że skóra na danym obszarze ciała jest jędrna i gładka.

Czy warto się na niego zdecydować?

Wiele osób, które pierwszy raz słyszy o zabiegu odsysania tłuszczu uważa, że jest to rozwiązanie dla osób, które zmagają się z dużą ilością tkanki tłuszczowej na dużej powierzchni ciała. Rzeczywiście, zabiegi takie jak liposukcja brzucha pozwalają na uzyskanie naprawdę spektakularnych efektów, ponieważ jednorazowo możemy pozbyć się nawet 3 litrów tłuszczu. Warto jednak mieć świadomość, że zabiegi te mogą pomóc nam także w likwidacji innych problemów i kompleksów, z którymi się zmagamy – tłuszcz może być bowiem odsysany również z mniej oczywistych partii ciała takich jak szyja czy podbródek. Warto również w tym miejscu zaznaczyć, że profesjonalnie wykonany zabieg zapewnia trwałe efekty i nie ma konieczności powtarzania go w przyszłości.

Przeczytaj również  Najlepszy prezent dla fana motoryzacji - model Yamaha MT-10 SP

Czy to bezpieczne?

Rozwój medycyny estetycznej sprawił, że zabieg liposukcji przeprowadzany jest z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych co znacznie zwiększyło nie tylko jego efektywność, ale również bezpieczeństwo. Współczesne metody pozwalają na precyzyjne dostosowanie zabiegów do indywidualnych potrzeb pacjenta, minimalizując jednocześnie ryzyko powikłań. Nadal jednak istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu liposukcji takie jak ciąża, cukrzyca, choroby nowotworowe czy infekcje. Niemniej jednak w przypadku prawidłowego przebiegu zabiegu oraz odpowiedniej pielęgnacji ciała po przeprowadzonej liposukcji ryzyko wystąpienia powikłań jest stosunkowo niewielkie.

Podsumowując, liposukcja wykonywana nowoczesnymi metodami jest zabiegiem bezbolesnym, który wiąże się z bardzo małym ryzykiem powikłań. Co więcej, jest to zabieg, który daje nam trwały efekt modelowania sylwetki, bez konieczności powtarzania go w późniejszym czasie. Dlatego też jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto się mu poddać warto skonsultować się ze specjalistą, który rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.