Odpowiednio wystylizowane brwi to wizytówka naszej twarzy. Uroku dodają również mocno podkreślone rzęsy, dzięki którym spojrzenie staje się wyraziste, a oczy nabierają głębi. Niestety codzienna stylizacja brwi i tuszowanie rzęs zabierają sporo czasu. Nie każda kobieta może sobie pozwolić na poświęcanie każdego ranka czasu na makijaż. Właśnie dlatego powstają zabiegi, takie jak lifting, czy laminacja, makijaże permanentne, przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Czy laminacja lub lifting rzęs w ciąży są jednak bezpieczne? Na jakie zabiegi może sobie pozwolić przyszła mama, a jakich powinna unikać?
Czy można robić rzęsy w ciąży?
To właśnie długie i gęste rzęsy dodają najwięcej uroku twarzy. Wiele kobiet jest w stanie spokojnie obejść się bez podkładu, czy pudru matującego, jednak tusz do rzęs jest obowiązkowym elementem porannej rutyny. Coraz popularniejsze stają się zabiegi, dzięki którym można zrezygnować z malowania rzęs. Przyszłe mamy często mają jednak wątpliwości co do tego czy wolno im wykonywać jakiekolwiek zabiegi związane z podkreślaniem urody. Czy przedłużanie rzęs lub laminacja brwi w ciaży mogą w jakiś sposób zaszkodzić dziecku?
Rzęsy w ciąży można robić. Niemal wszystkie zabiegi tego typu są dozwolone. Robienie brwi i rzęs to zabiegi nieinwazyjne. Do ich wykonania nie jest potrzebne ingerowanie w strukturę skóry, a preparaty do zabiegów, takich jak lifting rzęs w ciąży nie zawierają toksycznych substancji. Zadbanie o siebie w ten sposób znakomicie działa z kolei na humor ciężarnej oraz jej pewność siebie. Laminacja brwi w ciaży i inne zabiegi pozwalają też zaoszczędzić sporo czasu, sprawdzą się więc również u świeżo upieczonych mam. Zamiast rano zaprzątać sobie głowę tuszowaniem rzęs, kobieta będzie mogła poświęcić się innym przyjemnościom lub zwyczajnie uciąć drzemkę razem z maluszkiem.
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania, do zabiegów, takich jak lifting rzęs w ciąży? Kiedy nie warto wykonywać tego typu zabiegów?
Laminowanie brwi i rzęs w ciąży – jak to bezpiecznie robić?
Laminacja brwi w ciaży oraz lifting rzęs to zabiegi, które są bezpieczne i nie stwarzają żadnego zagrożenia dla rozwijającego się w macicy płodu. Laminowanie brwi ma przede wszystkim na celu ich wygładzenie. Włoski stają się podatne na układanie i stylizację, przez co rano wystarczy delikatnie je przeczesać, by wyglądały dobrze. Zabieg ten pomaga więc wyglądać dobrze, bez poświęcania czasu na makijaż.
Laminacja rzęs w ciąży nie daje takiego efektu wizualnego, jak ich przedłużenie, czy zagęszczenie, jednak ma zgoła inne działanie. Laminowanie przede wszystkim wspiera wzrost rzęs, dzięki czemu zabieg ten może mieć realny wpływ na to, że nasze naturalne rzęsy będą z czasem wyglądać na zdrowsze, dłuższe i gęściejsze. Oprócz tego laminowanie podkręca włoski, delikatnie je przyciemnia oraz sprawia, że są podatniejsze na stylizację, na przykład za pomocą zalotki.
Laminacja brwi w ciaży oraz ten sam zabieg na rzęsach są całkowicie bezpieczne, ponieważ są to zabiegi nieinwazyjne. Do laminowania nie używa się też toksycznych preparatów, które po przeniknięciu do krwiobiegu mogłyby mieć negatywny wpływ na płód. Czy istnieją więc jakiekolwiek przeciwwskazania do zabiegu?
Laminacja brwi w ciaży czasami jest odradzana jednak nie ze względu na to, że mogłaby stanowić jakieś zagrożenie dla zdrowia matki i dziecka. Laminowanie brwi i rzęs podczas ciąży może po prostu nie dać spodziewanego efektu.
Lifting rzęs w ciąży – można czy nie?
Lifting rzęs w ciąży również jest dozwolony. Zarówno sposób wykonywania zabiegu, jak i używane podczas niego preparaty nie są zagrożeniem dla płodu. Lifting ma za zadanie przede wszystkim unieść rzęsy u nasady, co sprawia, że spojrzenie staje się wyrazistsze. Może też zminimalizować wrażenie opadającej powieki. Lifting nie tylko unosi i podkręca rzęsy, ale też delikatnie je przyciemnia, przez co używanie tuszu przestaje być konieczne, ponieważ włoski po liftingu dają naturalny efekt delikatnego makijażu. Zabieg ten trwa krótko i jest dosyć tani, przez co tak wiele kobiet się na niego decyduje.
Przedłużanie rzęs w ciąży – bezpieczne czy nie?
Nie tylko lifting rzęs w ciąży cieszy się popularnością. Nie słabnie również zainteresowanie zabiegiem przedłużania rzęs. Metoda ta daje najbardziej spektakularne efekty. Rzęsy po przedłużaniu są gęste i ładne, są również wodoodporne. Przedłużanie rzęs w ciąży pozwala na całkowitą rezygnację z makijażu. Kobiety mają możliwość skorzystania z włosków pochodzenia zwierzęcego oraz z syntetycznych. Jedne i drugie są całkowicie bezpieczne. Właściwie wykonany zabieg nie osłabia naturalnych rzęs i nie powoduje ich zwiększonego wypadania.
Jedynym przeciwwskazaniem do zabiegu jest to, że kobiety w ostatnim trymestrze ciąży nie mogą za długo leżeć na wznak. Zbyt długie leżenie w tej pozycji zwiększa ryzyko pojawienia się między innymi zawrotów głowy, ponieważ zmniejsza przepływ krwi przez żyłę główną. Można to jednak obejść, robiąc krótkie przerwy podczas zabiegu.
Laminacja brwi a karmienie piersią
Mamy karmiące nie muszą rezygnować z zabiegów laminowania brwi i rzęs. Preparaty nie są toksyczne, więc nie mają żadnego wpływu na jakość pokarmu. Laminowanie brwi, czy przedłużanie rzęs może mieć bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie świeżo upieczonej mamy, która opiekując się noworodkiem, ma mniej czasu na dbanie o urodę.
Czy warto robić sztuczne rzęsy w ciąży?
Kolejnym ze sposobów na podkreślenie spojrzenia są sztuczne rzęsy w ciąży. Oczywiście są one dozwolone, jednak codzienne doklejanie rzęs jest pracochłonne, krócej zajmuje zwykłe tuszowanie swoich naturalnych rzęs. Jeśli nie mamy czasu i ochoty na odwiedzanie gabinetów kosmetycznych, możemy pokusić się o odpowiednią pielęgnację, która sprawi, że rzęsy będą wyglądały lepiej.
Jaką odżywkę do rzęs warto wybrać w ciąży?
Odżywki do rzęs to doskonały sposób na to, by wzmocnić naturalne włoski, dzięki czemu nie będzie trzeba ich tuszować, ani wykonywać zabiegów w gabinetach. Niemal wszystkie dostępne w drogeriach odżywki są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, czy na opakowaniu nie widnieje ostrzeżenie. Jedną z najskuteczniejszych, naturalnych i tanich odżywek, które sprawdzą się również u ciężarnych, jest olej rycynowy.
Lekarz pediatra i mama trójki dzieci. Chętnie dzielę się poradami o wychowaniu dzieci, ciąży i karmieniu piersią. Jestem tutaj, żeby dbać o Wasze pociechy!