Jak wybrać idealną lampę do hybryd? Poradnik dla początkujących

Jak wybrać idealną lampę do hybryd

Lampa do hybryd to niezbędne urządzenie wykorzystywane przy wykonywaniu manicure i pedicure hybrydowego. Jej wybór ma ogromne znaczenie. To bowiem od konkretnego rodzaju lampy zależy zarówno trwałość lakieru, jak i czas przeprowadzania zabiegu. Ważne jest zatem, aby przy wyborze konkretnego modelu wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Mowa tu przede wszystkim o mocy i kształcie lampy. Nie mniej ważny jest także jej wygląd. Jak zatem wybrać idealną lampę do hybryd?

UV czy LED – jaki rodzaj lampy do hybryd?

Jak wspomniano, wybór lampy do hybryd nie może być przypadkowy. Od jej rodzaju zależy bowiem trwałość i jakość wykonanego manicure lub pedicure. Obecnie na rynku dostępne są trzy podstawie lampy do hybrydy. Mowa tu o lampach UV, LED i UV/LED. Działanie lamp UV opiera się na wykorzystaniu światła ultrafioletowego wewnątrz urządzenia. Oświetla ono dokładnie płytkę paznokcia. Z kolei lampy LED do utwardzania lakieru wykorzystują światło diodowe. Dzięki temu, że lampy LED wyposażone są w wiele punktowych żarówek LED, to równomiernie oświetlają całą płytkę paznokcia. Ledowe lampy do hybrydy dużo szybciej utwardzają lakier hybrydowy w porównaniu z lampami UV. Z drugiej strony lampy UV zdecydowanie lepiej radzą sobie z lakierami, które w swoim składzie zawierają fotoinicjatory, które skuteczniej aktywizują się pod wpływem światła ultrafioletowego. Zarówno lampy UV, jak i LED mają swoje zalety i wady. Wszystko zależy od ich konkretnego przeznaczenia. Często zatem dobrym rozwiązaniem jest wybór lampy UV/LED. Takie urządzenie sprawdzi się przy każdym rodzaju stylizacji paznokci. Wszystko dzięki temu, że emituje zarówno światło ultrafioletowe, jak i diodowe.

Przeczytaj również  Bogata oferta dla domowego SPA w ofercie EMPIKU

Jaka moc lampy do hybrydy?

Wybierając konkretny model lampy do hybrydy, pod uwagę wziąć trzeba moc urządzenia. Ma ona niemałe znaczenie w przeprowadzaniu stylizacji paznokci. Decydując się na wybór lampy o małej mocy, trzeba być świadomym tego, że takie urządzenie sprawdzi się jedynie przy stylizacji słabo napigmentowanych lakierów hybrydowych. Poza tym mała moc wydłuża dodatkowo wykonanie manicure lub pedicure. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia o mocy przynajmniej 24 W. Dodatkowo istotne jest, aby uwagę zwrócić na różne tryby pracy lampy do hybrydy. Pod tym kątem korzystnym wyborem może być lampa wyposażona w przyciski powodujące automatyczne wyłączenie się urządzenia po określonym czasie. Przydatną funkcją jest również czujnik ruchu włączający lampę po włożeniu do niej dłoni. Poza tym lampa wyposażona powinna być w wyświetlacz wskazujący, ile czasu pozostało do zakończenia utwardzania.

Jaki rozmiar lampy do hybrydy?

Na rynku dostępne są zarówno mniejsze, jak i większe lampy do hybrydy. Wybór konkretnego rozmiaru powinien być dobrze przemyślany. Przede wszystkim wybrać powinno się takie urządzenie, do którego zmieści się cała dłoń. Jeśli lampa będzie za mała, wówczas lakier na paznokciu kciuka wymagać będzie osobnego utwardzana. To z kolei dodatkowo wydłuży przebieg zabiegu. Mniejsze modele lamp sprawdzają się jednak wtedy, kiedy planuje się często z urządzeniem podróżować. W takim przypadku przemieszczanie z dużą i ciężką lampą nie będzie zbyt komfortowe. Wybór lamp do hybrydy pod kątem ich wielkości jest bardzo szeroki. Dzięki temu każdy wybrać może taki model, który najlepiej odpowiadać będzie na indywidualne potrzeby. Więcej informacji na ten temat zawiera poradnik Media Expert.

Artykuł promocyjny.