Wyposażenie w gabinecie medycyny estetycznej. Co wybrać?

urzadzenia-kosmetyczne-domowe

Wiele oferowanych usług wcale nie wymaga dziesiątek sprzętu – nawet w salonach medycyny estetycznej. Wiedzą o tym osoby, które zdecydowały się na miniaturyzację swoich gabinetów i tym samym zakupiły urządzenie wielofunkcyjne premium.

Choć z drugiej strony tego typu maszyna trochę kosztuje, to naprawdę warto. Oczywiście to nie jedyny sprzęt, który powinien znaleźć się w nowoczesnym salonie. Na jakiego typu akcesoria warto jeszcze zwrócić uwagę? Czym kierować się przy zakupie? Dlaczego certyfikaty są takie ważne? Tego wszystkiego dowiesz się już teraz!

Jaki sprzęt jest niezbędny w salonie kosmetologicznym?

Zanim cokolwiek kupisz, warto przeanalizować, jaki rodzaj sprzętu jest potrzebny w Twoim gabinecie. Jeśli dopiero otwierasz gabinet, to pomocne okaże się dosłownie wszystko. A w przypadku, kiedy masz już meble i po prostu uzupełniasz swoje wyposażenie, to warto wyciągnąć trochę pieniędzy z budżetu i zdecydować się na nowoczesne urządzenia.

Pamiętaj jednak, że każdy zakup będzie bardzo ważną inwestycją, ponieważ od tego będzie zależeć wygoda Twoich klientów oraz komfort Twojej pracy w salonie. Wszystko też będzie zależeć od wachlarza oferowanych przez Ciebie usług.

Sprzęt do zabiegów kosmetycznych i estetycznych można podzielić na te do ciała oraz pielęgnacji twarzy. Jakiego rodzaju sprzęt wybierają profesjonaliści? Co świetnie sprawdzi się w każdym salonie kosmetycznym?

  • Pierwsza rzecz, bez której specjaliści nie wyobrażają sobie pracy to oczywiście dobra lampa z lupą. Jest to niezbędnik w procesie przedłużania rzęs czy w microbladingu brwi. Często też tego rodzaju lampę wykorzystuje się do zrobienia makijażu permanentnego, depilacji, manicure czy też pedicure. Dobra lampa powinna mieć odpowiednio mocne i jednocześnie energooszczędne światło o jak najmniejszej ilości ciepła. Dodatkowymi funkcjami może być możliwość regulacji światła, czy też funkcja bez migotania,
  • Do zabiegów na twarz (ale i nie tylko!) niezbędne okaże się urządzenie wielofunkcyjne, które zawiera kilkadziesiąt funkcji, co znacząco wpłynie na ofertę Twojego gabinetu. Urządzenie wielofunkcyjne premium to sprzęt wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań. Wykorzystuje najnowocześniejszą technologię zamkniętą w dobrych jakościowo komponentach o niewielkim rozmiarze. Wszystko po to, aby dbać zarówno o bezpieczeństwo klientów oraz jak najlepsze efekty. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom to urządzenie może się znaleźć nawet w niewielkich gabinetach. Dzięki niemu mezoterapia, pielęgnacja skóry, czy też regeneracja komórek to nie problem. Urządzenie wielofunkcyjne premium trochę kosztuje, jednak sumując cenę za każdą usługę, którą wykonałby pojedynczy sprzęt, okazuje się, że lepiej jest kupić wielofunkcyjne urządzenie, które nie zajmuje tyle miejsca co dziesiątki różnych maszynerii, a oferuje dokładnie to samo,
  • Nie zapomnij, że obowiązkowym dodatkiem do gabinetu kosmetycznego i medycyny estetycznej jest autoklaw do sterylizacji, który pozwoli na zachowanie odpowiedniej higieny i bezpieczeństwa pracy. Urządzenie pozbywa się wszelkich bakterii, grzybów oraz wirusów z powierzchni urządzenia. Do reszty sprzętów można zaliczyć taborety kosmetyczne czy fotele – ich wybór pozostawiamy jednak Tobie.
Przeczytaj również  Olej rycynowy w ciąży - czy wpływa na przyśpieszenie porodu?

urzadzenia-kosmetyczne-do-domu

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu?

Eksperci radzą, żeby przed skompletowaniem sprzętu dobrze sobie wszystko zaplanować. Warto zacząć najpierw od mebli kosmetycznych, ponieważ dzięki temu lepiej będziesz wiedział, jak umiejscowić swój sprzęt i ile miejsca Ci pozostanie. W ten sposób zręcznie stworzysz odpowiednią bazę do swojego gabinetu kosmetycznego.

Pamiętaj też, aby przy zakupie kierować się kilkoma kryteriami. Do głównych możemy zaliczyć kraj produkcji, opinie klientów, funkcje zabiegowe, serwis oraz przede wszystkim cenę, która nie może być podejrzanie zbyt niska. Pamiętaj też o odpowiedniej dokumentacji.

Certyfikaty to podstawa

Każdy wybrany przez Ciebie sprzęt do zabiegów estetycznych musi mieć wszystkie niezbędne certyfikaty, które będą poświadczać nie tylko co do skuteczności wykonywanych zabiegów, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

Jest to ważne z oczywistych powodów – profesjonalny salon powinien być miejscem, w którym klienci będą czuli się bezpiecznie i komfortowo. Nie mogą mieć też żadnych obaw co do jakości świadczonych usług.

Wszystko po to, aby mogli z pełnym zaufaniem zadbać o swój wygląd. Trzeba wspomnieć, że w obecnych czasach spora część oferowanego sprzętu na nie ma takich certyfikatów, co udowadnia ich bezskuteczność.

Mamy nadzieję, że ten artykuł przybliżył Ci nieco informacji na temat niezbędnego wyposażenia do gabinetu medycyny estetycznej. Pamiętaj o powyższych radach, a Twój gabinet z pewnością szybko stanie się popularny.

Przeanalizuj dokładnie to, co ma oferować Twój salon, aby zbytnio się na początku nie wykosztowywać. Choć z drugiej strony, jeśli masz trochę oszczędności na boku (lub po prostu nie lubisz zagraconych pomieszczeń), to możesz od razu zdecydować się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Udanych zakupów!