Pielęgnacja twarzy w ciąży – o czym warto pamiętać?

kobieta w ciazy i bialym topie

Kobieta w stanie błogosławionym bardzo często chwalona jest za jej piękny wygląd. Oczywiście, duży wpływ mają na to hormony, które dodają uroku osobistego przyszłej mamie. Część tych zasług można jednak przypisać odpowiednio dobranej rutynie pielęgnacyjnej, dzięki której kobieta ma piękną i promienną cerę. O czym jednak warto pamiętać, wybierając konkretnie produkty? Podpowiadamy.

Jakie są objawy przesuszenia skóry na twarzy w trakcie ciąży?

Ciąża jest specyficznym okresem w życiu każdej kobiety. Te wyjątkowe 9 miesięcy powodują, że ich ciało przechodzi prawdziwą próbę oraz wielką metamorfozę. Poza grupą kobiet, które przez cały ten czas czuje się doskonale znajdą się również te, których organizmy znoszą to dużo trudniej. Najwięcej problemów statystycznie sprawia pierwszy trymestr ciąży, podczas którego przyszłe mamy uskarżają się na nudności czy wymioty.

Za większość zmian odpowiadają szalejące hormony, a ich wzmożona praca skutecznie wpływa nie tylko na samopoczucie, lecz również na wygląd skóry. W trakcie ciąży może pojawić się także nadwrażliwość na zapachy. Warto uważać na przetłuszczającą się skórę, która może być punktem zapalnym nawet do trądziku. Intensywniej pracują również komórki, które produkują melaninę. Z tego względu bardzo często pojawiają się plamy pigmentacyjne, tak zwane ostudy. Nie ma się również czym przejmować, jeśli zobaczymy pękające naczynka czy suchość oraz napięcie cery.

Jak zatem dbać o cerę w trakcie ciąży?

W trakcie całej ciąży nie powinniśmy zapominać o regularnym dbaniu o naszą cerę. Warto wybierać kosmetyki, które przeznaczone są dla ciężarnych oraz te, które charakteryzują się krótkimi składami. Pamiętajmy także, że część substancji, na które przed ciążą reagowaliśmy dobrze, w trakcie ciąży mogą wywoływać różnego rodzaju reakcje niepożądane. Jeśli szybko zauważymy, że jakiś kosmetyk przyczyniają się do podrażnień, zrezygnujmy z nim na rzecz delikatniejszych preparatów.Dobrze jest zrezygnować z kosmetyków, które zawierają wysokie stężenia kwasów oraz pochodnych witaminy A, w tym retinolu. Do czasu połogu warto także odstawić toniki z alkoholem czy mocne peelingi mechaniczne. Przede wszystkim wybierajmy naturalne kremy do twarzy z wysokim filtrem UV. Tyczy się to również brzucha, który jest wyjątkowo wrażliwy na przestrzeni całej ciąży. Dobrze jest także stosować kremy pod oczy, które można znaleźć na stronie https://www.izielnik.pl/naturalne-kremy-pod-oczy. Systematycznie stosowany pozwoli nam uniknąć bądź mocno ograniczyć powstawanie nieestetycznych przebarwień, a skóra w tym miejscu będzie napięta i ujędrniona.