Krem na cellulit – skład, działanie i efekty

krem na cellulit baner

Krem na cellulit powinien stanowić podstawowy kosmetyk w pielęgnacji skóry z twardymi nierównościami. Grudki sprawiają, że skóra wygląda nieestetycznie, przez co wiele kobiet rezygnuje z opalania na plaży lub basenu. Jednak odpowiednia pielęgnacja pomoże pozbyć się tego problemu. Jaki kosmetyk wybrać, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty?

Krem na cellulit – działanie i efekty, które można uzyskać

Krem na cellulit powinien zawierać naturalne składniki aktywne, ponieważ dzięki temu doskonale się wchłania oraz jest bezpieczny dla wrażliwej skóry. Odpowiednie wyciągi roślinne usprawniają krążenie skórne, przez co komórki stają się lepiej dotlenione i odżywione. Usprawniają też przepływ krwi i limfy, co likwiduje obrzęki. Skóra staje się bardziej napięta, a grudki cellulitu mniej widoczne. 

Warto jak najwcześniej rozpocząć pielęgnację, aby nie dopuścić do rozwoju cellulitu. Krem antycellulitowy można stosować profilaktycznie lub w przypadku zauważenia grudek. Codzienna pielęgnacja w początkowej fazie może całkowicie zlikwidować grudki. Natomiast w zaawansowanym stadium, w celu uzyskania efektu, krem można stosować łącznie z kosmetycznymi zabiegami antycellulitowymi.

Istnieje jednak pewna gama składników, których należy unikać w kosmetykach, ze względu na ich szkodliwe działanie. Należą do nich substancje takie jak:

silikonyprowadzą do niedotlenienia skóry, ponieważ oblepiają jej powierzchnię nieprzepuszczalną, trudno zmywalną warstwą
parabenyto środki konserwujące, które zanieczyszczają skórę i zaburzają metabolizm komórkowy
PEG-ito rozpuszczalniki i emulgaty, które wywołują podrażnienia skóry
EDTAto konserwanty, które zapobiegają utracie zapachu oraz konsystencji kosmetyku, działają jednak na skórę drażniąco

Justyna Masal-Ochotny kosmetolog

Cellulit dotyka kobiet w różnym wieku, ale przez codzienną pielęgnację można zniwelować ten problem. Warto stosować skuteczne kremy na cellulit z naturalnymi składnikami aktywnymi, ponieważ są dla skóry bezpieczne i usuwają źródło kompleksów – cellulit – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog

Przeczytaj również  Laserowe leczenie zębów - fakty i mity

Jak wygląda cellulit? – krem ze składnikami roślinnymi pomoże?

Wiele kobiet zmaga się z problemem, którym jest cellulit – krem z naturalnymi składnikami aktywnymi może pomóc. Jest bezpieczny dla zdrowia oraz poprawia wygląd skóry. Cellulit objawia się w postaci grudek podskórnych. Składa się z komórek tłuszczowych lub cząsteczek wody, która nadmiernie gromadzi się w komórkach. Dlatego krem na cellulit z odpowiednimi składnikami wspomaga usuwanie nadmiaru wody oraz komórek tłuszczowych. Krem, który warto stosować, powinien z kolei zawierać w składzie naturalne związki aktywne takie jak:

 • Ekstrakt z bluszczu – zwalcza wolne rodniki, czyli cząsteczki powstałe podczas przemian metabolicznych. Przyspieszają one proces starzenia komórek skórnych oraz sprzyjają powstawaniu cellulitu. Bluszcz wspomaga także detoksykację skóry, przez co poprawie ulega jej wygląd. 
 • Ekstrakt z kasztanowca – reguluje poziom nawodnienia komórek, co likwiduje cellulit wodny. Wzmacnia naczynia krwionośne – zapobiega powstawaniu pajączków, które często towarzyszą pomarańczowej skórce. Wspomaga oczyszczanie skóry oraz zwiększa jej napięcie.
 • Ekstrakt z bylicy boże drzewko – pozytywnie wpływa na krążenie krwi i limfy w tkance skórnej. Działa antygrzybiczo, przeciwbakteryjnie oraz chroni komórki przed działaniem wolnych rodników. Wzmacnia strukturę tkanki skórnej, przez co skóra staje się jędrniejsza. Wspomaga regenerację naskórka oraz głębszych warstw skóry.
 • Ekstrakt z ruszczyka kolczastego – wzmacnia rozrzedzone wskutek cellulitu naczynka krwionośne, co likwiduje oraz zapobiega powstawaniu pajączków. Przyspiesza regenerację komórek oraz wspomaga usuwanie toksyn z tkanki skórnej. Krem antycellulitowy z tym składnikiem, zwiększa napięcie skóry, co zmniejsza widoczność grudek.
 • Wyciągi z alg – odżywiają komórki skóry, dzięki czemu zwiększają jej jędrność i napięcie. Chronią przed działaniem wolnych rodników oraz przyspieszają wydalanie toksyn. Wzmacniają pękające i rozszerzone naczynka oraz wspomagają wydalania nadmiaru wody z komórek. Likwidują stany zapalne oraz przyspieszają regenerację komórek.
 • Kofeina – przyspiesza metabolizm komórkowy oraz wspomaga mikrokrążenie. To sprawia, że poprawie ulega ogólna kondycja skóry objętej pomarańczową skórką. Kofeina przyspiesza usuwanie toksyn oraz chroni komórki skóry przed wolnymi rodnikami. Wspomaga także spalanie tkanki tłuszczowej, co pozytywnie wpływa na likwidację cellulitu tłuszczowego.
 • Rutyna – poprawia elastyczność naczyń włosowatych, uszczelnia ich ściany i likwiduje pajączki. Usuwa nadmiar wolnych rodników oraz zwiększa napięcie skóry. Chroni komórki skóry przed uszkodzeniem oraz przyspiesza ich regenerację.
 • Kwas askorbinowy – inaczej witamina C, która wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Wspomaga syntezę kolagenu, przez co zwiększa elastyczność i napięcie skóry. Zwalcza wolne rodniki i chroni komórki przed ich negatywnym wpływem. 
Przeczytaj również  Czy poznałeś już najlepszy hotel dla twoich rzeczy w Warszawie?

Doskonały krem antycellulitowy – poznaj Vialise

krem vialise

Pośród kosmetyków opartych o naturalne składniki aktywne, a wolnych od chemicznych dodatków, warto zarekomendować doskonały krem Vialise. Znajdziemy w nim liczne, dobroczynne dla skóry z cellulitem, związki o wszechstronnych właściwościach:

 1. Detoksykujące – algi,
 2. Uszczelniające naczynia krwionośne i włosowate – rutynę i ruszczyk kolczasty,
 3. Poprawiające metabolizm lipidów – kofeinę i bluszcz,
 4. Odżywcze – kwas askorbinowy i ekstrakt z bluszczu.

Dzięki temu, że Vialise dociera do wszystkich przyczyn prowadzących do powstawania cellulitu, problem szybko i od wewnątrz zmniejsza się, co wyraźnie widać na skórze – wygładza się jej struktura, znikają nierówności. Skóra na powrót odzyskuje jędrność i sprężystość. Krem jest bardzo dobrze tolerowany przez skóry i można go stosować długo, również w kuracjach profilaktycznych i w celu zapobiegania nawrotom defektu. Poprawę skóry zauważają i doceniają klientki stosujące Vialise:

Krem na cellulit Vialise stanowi podstawowe wyposażenie mojej łazienki, odkąd zauważyłam pomarańczową skórkę. Stosuję go codziennie od 3 miesięcy i jestem zadowolona z efektów. Skóra na udach i pośladkach stała się bardziej napięta i gładsza, a grudki mniej widoczne. Polecam używać go po masażu rękawicą i kąpieli – mówi pani Arleta z Białegostoku

Krem antycellulitowy powinien zawierać wyłącznie naturalne składniki. Pamiętam, jak stosowałam kosmetyk ze sztucznymi dodatkami. Skóra po pewnym czasie stała się jakby opuchnięta, co prawdopodobnie było wynikiem zanieczyszczenia chemikaliami. Od tamtej pory stosuję wyłącznie kosmetyki z aktywnymi składnikami roślinnymi i jestem zadowolona z efektów. Moim ulubieńcem na cellulit jest krem Vialise. Jak żaden inny szybko zmniejszył nierówne grudki – mówi pani Iwona z Krakowa

Krem na cellulit warto zacząć stosować już na wczesnym etapie powstawania grudek. Regularnie stosowany likwiduje pomarańczową skórkę, a w zaawansowanym stadium cellulitu można go łączyć z zabiegami. Warto sięgać po naturalne produkty ze składnikami roślinnymi. Pielęgnację należy przeprowadzać profilaktycznie raz dziennie, a w fazie kuracji likwidujących znaczne, widoczne zmiany, nawet 3 razy dziennie.

Przeczytaj również  Jak nakładać rozświetlacz do twarzy i ciała?

FAQ

1. Jaki krem na cellulit pozwala uzyskać najlepszy efekt? 

Krem antycellulitowy powinien posiadać naturalne składniki aktywne, o określonym stężeniu. Taki kosmetyk jest bezpieczny i skutecznie wspomaga likwidację pomarańczowej skórki. Doskonałym wyborem będzie kupno kremu z roślinnymi wyciągami Vialise.

2. Czy kremy na cellulit mogą naprawę pomóc? 

Skuteczne kremy na cellulit powinny posiadać aktywne składniki roślinne. W początkowej fazie mogą całkowicie usunąć grudki. Natomiast w zaawansowanym stadium, można je stosować z zabiegami na cellulit. Tak, kremy antycellulitowe realnie mogą zlikwidować ten defekt kosmetyczny.

3. Jak działają skuteczne kremy na cellulit? 

Naturalne i bezpieczne kremy aktywne na cellulit wspomagają metabolizm komórkowy – spalanie tłuszczu. Przyspieszają usuwanie nadmiaru wody oraz zwiększają napięcie skóry. To sprawia, że grudki zaczynają zanikać.

Bibliografia

 1. Lonczak A., Cellulit – leczenie i profilaktyka, 2011
 2. Haneke E. Cellulite – fakty i mity, 2006
 3. Weyergans R., Cellulit: zapobieganie i leczenie, 1995
 4. Wayne L. Westcott, Rita La Rosa Loud, Figura bez cellulitu, 2004
 5. Righi G., Jak sie̜ pozbyć cellulitu, 2001
 6. 28. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012