Zakupy spożywcze z aplikacją InPost Fresh – czy naprawdę są one takie łatwe?

dostawa

Aplikacje mobilne to często wygoda i szybkość w zamawianiu różnych produktów. Nie inaczej jest w przypadku InPost Fresh! Jak wygląda zamawianie artykułów przez tę aplikację?

Czym jest aplikacja InPost Fresh?

InPost Fresh to aplikacja powstała z myślą o wygodnych zakupach, które dostarczane są pod wybrany adres lub do urządzenia Paczkomat®. Polska firma kurierska InPost stoi za tym przedsięwzięciem. Aplikacja dostępna jest od 2021 roku i systematycznie powiększa swój asortyment, jak i zasięg na kolejne miasta w Polsce. Do wyboru są artykuły z kategorii takich jak:

 • „Produkty spożywcze”;
 • „Porządki”;
 • „Kosmetyki i higiena”;
 • „Dla Dzieci”;
 • „Dla Zwierząt”;
 • „Zdrowie”.

Jak zainstalować i korzystać z InPost Fresh?

Aby zamówić zakupy do domu, wystarczy pobrać aplikację na swojego smartfona. Dostępna jest ona w sklepie Google Play oraz App Store. Na samym początku, po zainstalowaniu, jest się poproszonym o podanie kodu pocztowego, żeby dostosować do użytkownika dostępne sklepy, oferty, a także sposób dostawy. Następnie pojawia się informacja o dwóch głównych kategoriach: „Tysiące produktów” i „Świeże produkty”. W niektórych przypadkach zamiast kategorii „Świeże produkty” może pojawić się też jeden z dwóch dostawców z tej kategorii (Carrefour lub Makro), a czasem żaden, jeśli miasto, w którym się mieszka, nie oferuje usług z kategorii „Świeże produkty”.

Po tym bez problemu powinno się rozpocząć zakupy. Po wybraniu artykułów należy podać adres wysyłki i preferowane godziny, w których ma przyjechać kurier. Następnie wybiera się sposób płatności i opłaca całe zamówienie. Nie pozostaje już nic innego, jak oczekiwać na dostawę!

W przypadku “Tysiąca produktów” możesz wybrać artykuły z wymienionych wyżej kategorii lub znaleźć poprzez wyszukiwarkę i zamówić je do domu lub do automatu Paczkomat.

Przeczytaj również  Czy warto zdecydować się na liposukcję? Na czym polega zabieg odsysania tłuszczu?

Czy można zrobić zakupy za pomocą InPost Fresh bez rejestracji? Nie, bez konta da się jedynie przeglądać ofertę, jednak aby złożyć zamówienie, należy je założyć. Dzięki temu zyskuje się łatwy wgląd w poprzednie transakcje, a także zapisuje się np. dane dostawy. Co więcej, istnieje możliwość dodania określonych produktów do zakładki Ulubione, aby mieć do nich szybki dostęp.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji do zamawiania zakupów?

Korzystanie z aplikacji przynosi wiele korzyści. Można do nich zaliczyć:

 • Wygodę – nie trzeba wychodzić z domu, by cieszyć się niezbędnymi produktami spożywczymi. Da się zamówić je wprost pod wybrany adres lub do maszyny Paczkomat.
 • Oszczędność czasu – nie stoi się w długich kolejkach, a zakupy można zamówić w każdym momencie, czy to z domu, tramwaju czy będąc w pracy.
 • Oszczędność pieniędzy – nie traci się pieniędzy na paliwo, aby dotrzeć do sklepu stacjonarnego. Zamówienia powyżej 40 złotych w kategorii „Tysiące produktów” są dostarczane za darmo.
 • Ekologiczne rozwiązanie – kurier jest w stanie dostarczyć nawet 10 razy więcej paczek do automatu Paczkomat, a dzięki temu dostawa przez urządzenie potrafi generować nawet 75% mniej emisji CO2.
 • Promocje – często w aplikacji znajdują się wyjątkowe rabaty, które pomogą obniżyć koszt całych zakupów, co nie obciąży tak bardzo domowego budżetu.

Zakupy online to popularna forma kupowania produktów. Wygoda i oszczędność czasu to jedne z najpopularniejszych powodów przemawiających za tym sposobem nabywania rzeczy.