Ile kosztują czarne żaluzje drewniane? Dlaczego warto zainwestować w przesłony w tym kolorze?

czarna zaluzje

Żaluzje drewniane to przesłony okienne będące rozwiązaniem zarówno eleganckim, jak i funkcjonalnym. Wybór koloru żaluzji ma ogromne znaczenie dla całej aranżacji, a czarne żaluzje drewniane stały się jednym z najgorętszych trendów w dziedzinie wystroju wnętrz. Znakomicie zaciemniają pomieszczenia, przy czym dodają wnętrzom kontrastu i elegancji. W tym artykule dowiesz się, ile mogą kosztować i dlaczego warto zainwestować w przesłony w tym kolorze.

Ile kosztują żaluzje drewniane czarne?

Cena żaluzji drewnianych może być zróżnicowana i zależy od kilku czynników, takich jak: 

  • materiał wykonania, 
  • rozmiar okna, 
  • rodzaj mocowania, 
  • kolor, 
  • szerokość lameli, 
  • typ mechanizmu sterowania. 

Więcej zapłacimy też za żaluzje z opcjami dodatkowymi, takimi jak maskownice, taśmy czy prowadzenie boczne. Ceny żaluzji drewnianych zaczynają się od ponad 200 złotych za metr kwadratowy. Styl nie do podrobienia oraz trwałość drewna są jednak warte wyższej ceny. 

Jeśli mimo wszystko nasz budżet jest mniejszy, na rynku dostępne są żaluzje wykonane z innych materiałów, np. kompozytowe czy z tworzywa faux-wood.

Czarne żaluzje drewniane

Czarne żaluzje drewniane nie należą do najtańszych rozwiązań, ale efekt, jaki oferują jest wart każdej ceny

Szerokość lamel a cena

Na rynku dostępne są żaluzje o różnych szerokościach lamel. Należy je dobrać w zależności od gustu, ale też powierzchni żaluzji. Na większych oknach lepiej będą wyglądały żaluzje z szerszymi lamelami, np. żaluzje drewniane czarne 50 mm. Jest to opcja, która znakomicie wygląda na oknach o dużej powierzchni i w obszernych pomieszczeniach, np. w salonie.

Warto pamiętać o tym, że żaluzje o szerokości lameli 50 mm nie nadają się do montażu w świetle szyby czy na ramie okiennej, gdyż są zbyt ciężkie – mocujemy je jedynie do ściany lub do sufitu. Jeśli zależy nam na bezinwazyjnym montażu, do okien w klasycznym rozmiarze znakomicie sprawdzą się jednak lamele o wymiarze 25 mm. 

Przeczytaj również  Zestawy LEGO - jak wybrać idealny dla swojej pociechy?

Szerokość lamel przekłada się również na cenę – żaluzje drewniane czarne 50 mm są droższe niż ten sam produkt w rozmiarze 25 mm. Jednak cena czarnych żaluzji drewnianych jest w pełni uzasadniona, gdy weźmiemy pod uwagę ich szyk i wrażenie luksusu, które nadają wnętrzom.