Co koniecznie kupić przed narodzeniem dziecka?

kobiet8a w ciazy z misiem

Narodziny dziecka to prawdziwa rewolucja w życiu każdej pary. Dlatego też warto odpowiednio przygotować się do zmian, które nadchodzą. Zgromadzenie odpowiedniej wyprawki daje rodzicom spokój i pozwala komfortowo i bezpiecznie działać w nowej rzeczywistości. Sprawdźmy więc, co koniecznie należy kupić przed narodzeniem dziecka. Dzięki nam unikniesz niepotrzebnych wydatków a jednocześnie będziesz mieć pewność, że twój maluch będzie miał wszystko, czego potrzebuje.

Pokój noworodka – co powinno się w nim znaleźć?

Choć z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że pierwsze tygodnie a nawet miesiące dziecko będzie spało wraz z rodzicami ze względu na wygodę karmienia nie zmienia to faktu, że zależy ci na tym, by miało swój kącik. Jak jednak przygotować takie miejsce? Podstawą są oczywiście odpowiednie meble dziecięce. Czym powinny się charakteryzować, co powinny zawierać? Omówmy to pokrótce.

Przy wyborze mebli dla nowonarodzonego dziecka należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, warto zadbać o to, aby meble były bezpieczne i stabilne. W pokoju noworodka powinny się znaleźć co najmniej:

  • Łóżeczko – powinno być bezpieczne i stabilne, z szczelinami, przez które dziecko nie mogłoby się wydostać, oraz z wymiennymi szczebelkami, dzięki czemu będzie można je dostosować do wzrostu dziecka.
  • Przewijak – powinien być wyposażony w wygodne i bezpieczne podłokietniki oraz zabezpieczenia, które uniemożliwią dziecku upadek.
  • Komoda – powinna być stabilna i mieć szafki lub szuflady, w których można będzie przechowywać ubranka i akcesoria dla dziecka.
  • Regał lub półki – przydadzą się do przechowywania książeczek, zabawek i innych przedmiotów.
  • Fotelik do karmienia – będzie wygodnym miejscem do karmienia dziecka oraz do spędzania z nim wolnego czasu.
Przeczytaj również  Co kupić na Dzień Kobiet 2023? Oto kilka propozycji!

Oprócz tego, w pokoju noworodka warto zadbać o odpowiednie oświetlenie i wentylację, a także o to, aby meble były dostosowane do potrzeb rosnącego dziecka.

Co z zabawkami dla maluszka?

Narodziny dziecka często wywołują euforię zarówno u rodziców, jak i u rodziny. Naturalnym odruchem jest chęć kupienia maluszkowi zabawek. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to dobry moment na gadżety takie jak wózek dla lalek, który zostanie wykorzystany najwcześniej za rok lub dwa. Co więc podarować nowemu członkowi rodziny? Oto kilka propozycji. Przede wszystkim stawiajmy na zabawki z miękkiego materiału – niemowlęta uwielbiają chwytać, gryźć i dotykać różne przedmioty, dlatego warto wybierać zabawki wykonane z miękkiego materiału, takie jak pluszaki czy grzechotki. Doskonale sprawdzą się również zabawki sensoryczne – niemowlęta uwielbiają różnego rodzaju dźwięki, kolory i faktury, dlatego warto wybierać zabawki, które stymulują ich zmysły, np. lusterka czy karuzelki z dźwiękami. Kolejną propozycją, na którą warto zwrócić uwagę w pierwszych miesiącach życia malucha są zabawki do chwytania – niemowlęta uczą się chwytania przedmiotów i trzymania ich w rączkach, dlatego warto wybierać zabawki, które są odpowiednio wielkości i kształtu, aby umożliwić im ćwiczenie tych umiejętności.

Wózek, fotelik, nosidełko – jak ułatwić sobie bezpieczne podróże z dzieckiem?

Czasy, w których większośc rodziców czekało dość długi okres czasu by wyruszyć z dzieckiem na spacer, wycieczkę czy odwiedziny dawno już minęły. Obecnie coraz częściej już kilkumiesięczne niemowlęta podróżują wszędzie ze swoimi rodzicami. Aby jednak było to bezpieczne warto wyposażyć się w odpowiednie akcesoria takie jak fotelik samochodowy czy wózek. Zamiast wydawania pieniędzy na pojedyncze sprzęty o wiele lepszym wyborem jest wózek wielofunkcyjny, który możemy przekształcić nie tylko w nosidełko, fotelik czy gondolę ale również w wózek spacerowy idealny dla starszego dziecka.

Przeczytaj również  Czy poznałeś już najlepszy hotel dla twoich rzeczy w Warszawie?

Takie rozwiązanie to nie tylko spora oszczędność pieniędzy ale również miejsca. Wielofunkcyjne wózki zazwyczaj pozwalają na kompaktowe złożenie wszystkich ich elementów co jest bardzo wygodne i praktyczne.

Co jeszcze może przydać się przy nowo narodzonym dziecku?

Mówiąc najprościej, wszystko co ułatwi nam codzienność i zapewni bezpieczeństwo maluszkowi. Mowa tu więc o monitorach oddechu, elektronicznej niani, dobrej jakości laktatorze, który nie tylko pomaga w sytuacjach nadmiernej produkcji pokarmu, ale również może skutecznie stymulować laktację. Dobrym pomysłem może być również zakup bujaczka lub nosidełka dającego chwile wytchnienia dla rąk. Wybór urządzeń elektronicznych dla młodych rodziców jest obecnie bardzo szeroki – warto więc poszukiwać idealnych rozwiązań, dzięki którym początki rodzicielstwa będą znacznie łatwiejsze.