Kompletowanie własnego zestawu do hybrydy – na jakie akcesoria warto zwrócić uwagę na samym początku?

lakieryhybrydowe

Jeśli chcesz nauczyć się robienia trwałego manicure’u, to przestań myśleć, tylko przystąp do dzieła! Zamów zestaw do robienia hybryd i zacznij naukę od zaraz. Rozwijanie nowego zainteresowania może być wielką frajdą. Hybrydy pozwalają eksperymentować z wieloma rodzajami kolorów, wzorów, dodatków. To produkty idealne dla artystycznych dusz – ale nie tylko!

Zestaw do robienia hybryd podstawowy

Paznokcie hybrydowe to sposób na piękny manicure dla wszystkich kobiet. Pragmatyczki pokochają ich trwałość i możliwość wybrania stonowanych barw do swojej palety, a panie o artystycznym zacięciu będą mogły popisać się kreatywnością. Każda kobieta może zdecydować się na hybrydy i dostosować je do swojego gustu i stylu życia.

Z zestawie typu basic znajdziemy najważniejsze produkty i akcesoria niezbędne do rozpoczęcia przygody z hybrydami. Brak choć jednego elementu może sprawić, że manicure nie będzie udany lub będzie nietrwały. Taki zestaw powinien zawierać przede wszystkim kolorowy lakier, top coat i bazę. Na początku lepiej kupić lakiery w najbardziej uniwersalnych kolorach, np. nude lub czerwone.

Niezastąpione są też akcesoria, np. patyczki do odsuwania skórek, cążki do paznokci i oczywiście pilniczki o gradacji 100/180 oraz bloczek polerski. Te niepozorne przedmioty pozwalają odpowiednio przygotować płytkę do manicure’u – wygładzić ją, oczyścić ze skórek oraz spiłować paznokcie na pożądany kształt. Poza tym warto kupić hybrydowy starter z cleanerem. Odtłuszcza on powierzchnię paznokcia i pozwala usunąć warstwę dyspersji, kiedy już manicure jest gotowy.

lakiery1

Na początek dobrze jest wybrać subtelne kolory podstawowe lakierów hybrydowych

Zestaw do hybryd z lampą? Czy warto?

Wybór podstawowych zestawów do trwałego manicure’u jest bardzo duży. Podstawowy zestaw do hybryd nie zawsze wyposażony jest w lampę LED. Bez niej jednak nie da się wykonać manicure hybrydowego. Lampę do paznokci zatem i tak będziesz musiała kupić. Jeśli szukasz dobrych jakościowo produktów w rozsądnych cenach, możesz kupić np. zestaw do hybrydy Cosmetics Zone z lampą.

Przeczytaj również  Jak wybrać frezarkę do paznokci – jaka frezarka do paznokci spełni twoje oczekiwania?

Warto zastanowić się, czy urządzenie, które jest częścią zestawu do hybryd z lampą, jest odpowiedniej jakości. Jak to sprawdzić? Zwróć uwagę na moc. Lampa o mocy ok. 50W będzie wystarczająca do domowego użytku. Jeśli jej moc będzie mniejsza (czasami w zestawach można znaleźć nawet lampy o mocy 10–20 W), lakier może nie utwardzać się dobrze. Moc lampy ma ogromne znaczenie szczególnie przy pierwszych próbach wykonywania hybryd. Jeśli więc w zestawie znajdziesz lampę o zbyt niskiej mocy, lepiej kup ją osobno. Postaraj się też uniknąć podstawowych błędów nowicjuszek – nakładania zbyt grubych warstw produktów, brudzenia lakierem skórek i zranień podczas wycinania skórek cążkami. Jeśli zachowasz ostrożność, możesz uniknąć alergii i już za pierwszym razem wykonać piękną stylizację.

lakiery2

Zestaw do hybryd z lampą to idealny komplet dla początkujących

Zestaw z frezarką do dobry pomysł

Coraz więcej kobiet, które wykonują manicure w domu, sięga po frezarkę do paznokci. Kupują je raczej profesjonalistki oraz kobiety, które wpadły po uszy z hybrydami i teraz malują paznokcie znajomym i rodzinie, tworzą stylizacje ze wzorami i pyłkami, a nawet wykonują żelowe paznokcie.

Komfort pracy z frezarką jest naprawdę duży – to urządzenie zakończone twardym frezem kręcącym się z dużą mocą, który naprawdę sprawnie usuwa manicure. Jednak nie wolno zapomnieć, że na frezarkę trzeba uważać. Urządzenie używane niewłaściwie może być niebezpieczne dla paznokci i skórek. O ile lampy nie zastąpimy niczym, o tyle frezarkę możemy zamienić na cleaner i pilniki. Jeśli planujesz na poważnie zająć się tematem hybryd, frezarka będzie niezbędna. Bez niej nie opracujesz dokładnie skórek. Docenisz też pewnie fakt, że z jej pomocą usuwanie starej stylizacji zajmie dosłownie chwilę. Pamiętaj jednak, że to sprzęt przeznaczony dla profesjonalistek. Nieumiejętnie stosowany, może trwale uszkodzić paznokci. Pamiętaj zatem, aby pracować nią ostrożnie, dostosowując obroty do swoich umiejętności.

Przeczytaj również  Kosmetyki do stylizacji włosów - jakie warto mieć?