Villanova Dental Clinic – profesjonalna klinika dentystyczna na miarę XXI wieku

kobieta na wizycie dentystycznej

Villa Nova Dental Clinic jest to renomowana klinika przeprowadzająca zabiegi dentystyczne oraz z zakresu stomatologii estetycznej. Miejsce zostało stworzone z miłości do leczenia, a jednocześnie wydobywania naturalnego piękna tkwiącego w uśmiechu. W Klinice pacjenci mogą wykonać pod okiem fachowców między innymi: ekstrakcje zęba, piezochirurgię, resekcje korzenia czy hemisekcje zęba. Ponadto odbywają się: regeneracje kostne z użyciem biomateriałów czy podniesienie dna zatoki szczękowej. Te specjalistyczne zabiegi są możliwe do wykonania tylko dzięki wyszkolonym pracownikom, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. Pacjenci mogą liczyć na zabiegi splittingu, podcięcia wędzidełka czy plastykę wyrostka zębodołowego. Wykonywana jest również diagnostyka onkologiczna oraz endodoncja.

Specjalistyczne zabiegi Villa Nova Dental Clinic

Klinika stomatologiczna Villa Nova Dental Clinic oferuje bardzo szeroki wachlarz specjalistycznych usług dedykowanych osobom dorosłym oraz dzieciom. Warto wspomnieć, że specjaliści prowadzą konsultacje online więc w razie w jakichkolwiek wątpliwości, bądź pytań można zgłosić się na tego typu poradę. Ponadto zanim pacjent otrzyma specjalistyczne leczenie wcześniej zostanie zapoznany z planem leczenia, ponieważ specjaliści pracujący w klinice wychodzą z założenia, że informowanie pacjenta o przeprowadzonych zabiegach jest koniecznością, a także ma bardzo duże znaczenie w nabraniu zaufania do specjalisty. Tego typu holistyczne podejście jest dużym atutem kliniki. Warto wspomnieć, że proponowane usługi są wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, a także z dbałością o komfort pacjenta.

W szerokiej ofercie można znaleźć zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej między innymi takie jak: endodoncja czy periodontologia. Dodatkowo w gabinetach Villa Nova Dental Clinic Wykonywane są usługi protetyczne oraz implantologiczne. 

Chirurgia stomatologiczna na miarę XXI wieku

W Villa Nova Dental Clinic, placówce znajdującej się w Warszawie, na pacjentów czekają zabiegi chirurgiczne wykonywane nowoczesną technologią polegającej na bezbolesnym usuwaniu zębów za sprawą podejścia atraumatycznego, które wpływa na wysoką zachowalność zdrowej kości oraz odtwarzania utraconych tkanek czy wykonania zabiegów bezszwowych. Pacjenci w sposób bardzo przystępny i komfortowy znoszą wykonywanie tego typu zabiegów. Ponadto warto wspomnieć, że w Villa Nova Dental Clinic każdy zabieg jest wcześniej planowany, a o jego przebiegu jest informowany pacjent. Dużym atutem jest wykorzystywany sprzęt diagnostyczny najnowszej technologii oraz produkty pochodzące od uznanych producentów w branży stomatologicznej.

Przeczytaj również  Jak nakładać rozświetlacz do twarzy i ciała?

Przy wykonywaniu zabiegów używany jest nóż elektryczny o bardzo wysokiej częstotliwości, który służy do wykonywania bezkrwawych zabiegów w jamie ustnej na tkankach miękkich. Warto dodać, że za sprawą nowoczesnych znieczuleń miejscowych, które są podawane w gabinecie istnieje możliwość wykonywania bezbolesnych zabiegów. Dozowaniem preparatu znieczulającego zajmuje się komputer. 

Ekstrakcja zęba przy użyciu profesjonalnego sprzętu

Wielu pacjentów odczuwa paniczny strach związany z ekstrakcją zęba, a to ze względu na obawę przed możliwością wystąpienia powikłań. Ten zabieg w Villa Nova Dental Clinic przeprowadzany jest w oparciu o zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa a jednocześnie w sposób atraumatyczny czyli powodujący jak najmniejszy Uraz tkanek które otaczają kości jednak specjaliści z kliniki kładą jak największy nacisk na uratowanie zęba wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stomatologii Ponadto pacjenci po wykonaniu zabiegu są instruowani w jaki sposób przestrzegać czystości celem ograniczenia przedostanie się drobnoustrojów do rany. 

Dużym zainteresowaniem wśród wykonywanych usług w Wilanowa Dental Clinic jest endodoncja, czyli leczenie kanałowe. Jest to poważna sytuacja, w której dochodzi do rozpadu tkanki miazgi, czyli znajdujących się w tym miejscu nerwów oraz naczyń krwionośnych. Tego typu zabiegi są wykonywane przy użyciu specjalistycznego sprzętu, a także przez osoby niezwykle doświadczone w tym zakresie. Profesjonalni endodonci pracujący w Villa Nova Dental Clinic od wielu lat zajmują się tego typu przypadkami, bazując na najwyższej klasy sprzętach oraz preparatach. Warto wspomnieć o urządzeniach, które są wykorzystywane przy tego typu zabiegach. W klinice specjaliści bazują na K3 Endo, RC Proc, na narzędziach ultradźwiękowych. Wykorzystywane są także endometry i koferdamy. Ponadto stosowane są wysoko jakościowe systemy do wypełniania kanałów zębowych.

Specjaliści z zakresu stomatologii w Villa Nova Dental Clinic

Villa Nova Dental Clinic może poszczycić się niezwykle rozbudowaną kadrą kompetentnych, a zarazem doświadczonych specjalistów. To osoby wykształcone ze wszystkich dzieci stomatologii i nieustannie podnoszący swoje kwalifikacje. Dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na kompleksową i profesjonalną obsługę w każdym zakresie dotyczącym stomatologii. Specjaliści podchodzą indywidualnie do każdego pacjenta, aby zminimalizować obawę przed wykonaniem zabiegu. Szczególną troską obejmowane są małe dzieci, aby nabrały maksymalnego zaufania do wizyt u stomatologa, dlatego poza szczególną troską o maluchy stosowane są specjalne preparaty bezpieczne dla dzieci, a także znieczulenia. 

Przeczytaj również  Najlepszy prezent dla fana motoryzacji - model Yamaha MT-10 SP

Dużym atutem kliniki jest posiadany sprzęt najwyższej jakości pochodzący od renomowanych producentów, zapewniający świadczenie usług na najwyższym poziomie. Ponadto preparaty używane w klinice są świetnej jakości oraz trwałości.

Światowe zabiegi w polskiej klinice

W Villa Nova Dental Clinic są wykonywane zabiegi na wysoko zaawansowanych technologicznie sprzętach. Często usługi są wykonywane pod mikroskopem, dzięki czemu istnieje możliwość obserwacji elementów, które nie są widoczne gołym okiem. Za sprawą dołączonej kamery istnieje możliwość transmisji obrazu oraz jego dokumentowanie. Na miejscu istnieje możliwość wykonania zdjęcia RTG oraz wszystkich niezbędnych elementów przygotowawczych do wykonania zabiegu.

Wśród wykonywanych zabiegów są także realizowane resekcje korzenia, które pozwalają na uratowanie zęba przed usunięciem, hemisekcje zęba, czyli usunięcie korzenia zęba wielokorzeniowego wraz z przynależąc do niego częścią koronową oraz regeneracje kostne z użyciem biomateriałów. W przypadku zaniku kości pacjenci mogą także liczyć na pomoc w podniesieniu dna zatoki szczękowej, wykonywanej za pomocą dwóch metod: otwartej oraz zamkniętej oraz na zabieg plastyki połączeń ustno-zatokowych.

Wszystkie wykonywane zabiegi są na najwyższym poziomie, by zapewnić pacjentom światowy standard usług oraz bezpieczeństwo i komfort podczas każdej wizyty. Warto nadmienić, że w klinice Villa Nova Dental Clinic można skorzystać z usługi wybielania zębów. Istnieje kilka dostępnych form tego zabiegu, a każda z nich jest niezwykle skuteczna. Ponadto w w klinice Villa Nova Dental Clinic są organizowane dni specjalnie dedykowane procesowi wybielania zębów, podczas których pacjenci mogą liczyć na specjalne rabaty.