Zakup sukni ślubnej w ciąży. Jak zrobić to bezstresowo i uniknąć dodatkowych kosztów?

Suknia-slubna-Loretta_dama_couture_2_500x

Planowanie ślubu i wesela to nie tylko ekscytujący, ale także stresujący proces. Gdy młodzi spodziewają się dziecka, wykonanie wszystkich zadań wydaje się jeszcze trudniejsze. Sporym wyzwaniem dla przyszłej panny młodej-mamy często okazuje się zakup sukni ślubnej. Czytając, że kreację ślubną trzeba zamówić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, łatwo wpaść w panikę. Przecież nie da się przewidzieć, jak zmieni się Twoje ciało na przestrzeni kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu tygodni. Spokojnie, z odpowiednim wsparciem zakup sukni ślubnej w ciąży może być naprawdę przyjemnym doświadczeniem.

Nie czekaj do ostatniej chwili

Może się wydawać, że będąc w ciąży, najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest zakup sukni ślubnej tuż przed terminem uroczystości. Nie, nie warto czekać z poszukiwaniami do ostatniej chwili. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że im bardziej zaawansowana ciąża, tym z reguły mniej sił i ochoty na odwiedzanie kolejnych salonów oraz mierzenie różnych sukni. Dlatego nie zwlekaj. Gdy jesteś w ciąży i marzysz o sukni ślubnej na miarę, umów się na przymiarki z odpowiednim wyprzedzeniem. Miejsca takie z reguły wymagają mailowej lub telefonicznej rezerwacji terminu. W wiadomości lub podczas rozmowy zaznacz, że jesteś w ciąży. Na przymiarki zabierz ze sobą maksymalnie dwie bliskie osoby, które (koniecznie!) szanują Twoje zdanie i wprawiają Cię w pozytywny nastrój. Dobrze zastanów się nad towarzystwem, ponieważ często zdarza się, że przyszła panna młoda, zamiast kierować się własnymi gustami i marzeniami, mierzy sukienki, które podobają się jej towarzyszkom.

Nie ukrywaj ciąży przed stylistką

Możesz śmiało rozpocząć poszukiwania wymarzonej kreacji i umówić się na przymiarki na samym początku ciąży, gdy brzuszek jest jeszcze zupełnie lub prawie niewidoczny. Uwaga, nie ukrywaj swojego stanu przed pracownikiem salonu czy atelier! To oczywiste, że za parę miesięcy Twoje ciało się zmieni (być może nawet o kilka rozmiarów), jednak doświadczona stylistka ślubna bez problemu sobie z tym poradzi, dobierze odpowiednie modele sukien i przygotuje plan działania. W zależności od indywidualnej sytuacji, może zaproponować Ci np. przesunięcie daty zebrania wymiarów. Jeśli zataisz ciążę przed obsługą i rozpocznie się proces szycia sukni ślubnej, to dopasowanie kreacji do Twoich późniejszych wymiarów może okazać się niewykonalne. Istnieje spore ryzyko, że będziesz musiała zamówić kolejną suknię ślubną lub nowy gorset, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Atelier może odmówić Ci uszycia nowej sukni ze względu np. na wysokie obłożenie pracą czy wyczerpanie zapasu potrzebnych materiałów lub ozdób.

Przeczytaj również  Czym powinien charakteryzować się dobry szampon do włosów?

Wybierz odpowiedni fason sukni

Gdy w dniu ślubu będziesz w zaawansowanej ciąży, warto zadbać o to, by wybrana kreacja była nie tylko piękna, ale również wygodna. Przyszłe mamy często stawiają na luźniejsze kroje (np. odcinane tuż pod biustem lub o klasycznym fasonie A) i przewiewne, przyjazne dla skóry tkaniny. Zapewniają one ciężarnej swobodę ruchów i poczucie komfortu podczas ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego. Jeśli chcesz wyeksponować ciążowy brzuszek i kobiece kształty, możesz zdecydować się nawet na idealnie dopasowaną syrenkę, ale wtedy, na wszelki wypadek, trzymaj w zanadrzu drugą, swobodniejszą kreację. Znalazłaś suknię, która Ci się podoba, ale wiesz, że nie będzie pasować na Ciebie w dniu ślubu? Możesz rozważyć jej dostosowanie do indywidualnych potrzeb. W tej kwestii warto zaufać profesjonalnej stylistce ślubnej. Stylistki ślubne na co dzień pracują z pannami młodymi w ciąży i z zespołami krawieckimi. Posiadają doświadczenie w zakresie dobierania i modyfikowania kreacji pod rosnące brzuszki. Znają także ograniczenia techniczne, więc mogą Ci odradzić niektóre modele i rozwiązania czy nawet odmówić wprowadzenia żądanych modyfikacji. Decydując się na suknie ślubne DAMA Couture, opiekę takiej stylistki otrzymujesz w standardzie.

Rozważ zakup gotowej sukni ślubnej

Jeżeli bierzecie ślub last minute, więc nie ma już czasu na miarowe szycie albo z różnych powodów chcesz zaoszczędzić na sukni ślubnej, możesz rozważyć zakup gotowej kreacji w rozmiarze, który aktualnie nosisz. Na rynku znajdziesz kolekcje dedykowane pannom młodym w ciąży oraz uniwersalne modele, które łatwo i niewielkim kosztem dopasujesz u swojej krawcowej.