Fotele industrialne – urządzamy gabinet w stylu industrialnym

fotele w gabinecie

Moda na surowe, nieco chłodne wnętrza to okazja do zaaranżowania profesjonalnego, lecz przytulnego gabinetu. Jego serce stanie się oczywiście fotel w stylu industrialnym. Czym charakteryzuje się taki mebel? Jaką ma konstrukcję i dlaczego zasługuje na Twoją uwagę? Wyjaśniamy poniżej!

fotele industrialne

Fotele industrialne, czyli jakie?

Cechą charakterystyczną foteli industrialnych jest to, że zazwyczaj mają stalowe stelaże. Nie jest to oczywiście regułą, bo wśród dostępnych produktów są także fotele na drewnianych podstawach. Z uwagi na to, że każdy z tych materiałów można wykończyć na dowolny odcień – malując proszkowo lub tradycyjnie, fotele loftowe występują w wielu wersjach kolorystycznych.

Nieco surową formę foteli w stylu industrialnym przełamują cudowne, miękkie siedziska tapicerowane tkaninami. Inną opcją jest tapicerka wykonana ze skóry lub skóry ekologicznej, zazwyczaj brązowej lub sztucznie postarzanej, z imponującymi przetarciami i przejściami kolorów. Do dyspozycji są także fotele industrialne w odcieniu butelkowej zieleni

Dlaczego warto urządzić gabinet w stylu industrialnym?

Urządzone elegancko i z rozmysłem biuro, w którym postawisz fotel w stylu industrialnym, szybko stanie się Twoją wizytówką. Nawet, jeśli służy tylko Tobie, a nie jest miejscem prowadzenia spotkań czy przyjmowania kontrahentów i tak stanie się przyjemne oraz komfortowe. Nie bez znaczenia jest otoczenie, w jakim pracujesz, dlatego zadbaj o to, aby kolorystyka wnętrz oraz ich styl pasowały do Twojego stylu życia i osobistych upodobań.

Fotel w stylu industrialnym na pewno wpisze się w taką aranżację, oferując Ci nie tylko doznania estetyczne, ale też maksymalny komfort.

industrialny fotel w gabinecie

Ergonomiczny industrialny fotel i inne meble wypoczynkowe

W Twoim gabinecie jest miejsce dla industrialnego fotela, który stanie się niekwestionowanym królem wnętrza. Będzie zachwycał i przykuwał wzrok, jednak czasem nie wystarczy, aby urządzić biuro. Jeżeli oprócz niego potrzebujesz innych mebli wypoczynkowych, postaw na kanapy czy sofy

Przeczytaj również  Domowe bambosze dla wszystkich mężczyzn - idealne na prezent!

Fotele w stylu industrialnym zachwycają elegancką prostotą form i subtelnymi detalami. Są przy tym atrakcyjne kolorystycznie, dlatego z powodzeniem dopasują się do różnych typów gabinetów. Zwróć uwagę na ich formę. Jeśli planujesz spędzać w nich więcej czasu, niech industrialny fotel będzie idealnie wyprofilowany, wspierający newralgiczne odcinki kręgosłupa oraz ręce. Nogi osoby siedzącej powinny dotykać posadzki, choć oczywiście wszystko zależy od pozycji ciała, jaką ona przybierze.

Z czym zestawić industrialny fotel?

Oczywiście sam fotel i kanapa to za mało. Uzupełnieniem strefy rekreacyjnej w gabinecie będzie podręczny stolik kawowy. Do tego oczywiście piękne, funkcjonalne biurko z szafkami i szufladami. Ważne okażą się także regały na książki i segregatory oraz zamykane szafy na dokumenty.