3 pomysły na prezent na dzień taty

dzien ojca

Dzień taty coraz bliżej, pora pomyśleć o odpowiednim prezencie. Przeciętny tata ma wszystko, czego potrzebuje, bo potrafi o to zadbać. Są jednak propozycje, którymi można go zaskoczyć. Zobacz trzy nasze pomysły na nieoczywisty prezent na dzień taty.

Smartwatch – gdy zwykły zegarek to za mało

Zegarek niewątpliwie jest atrybutem mężczyzny, dumnie prezentującym się na lewym nadgarstku. Jednak nie ma się co oszukiwać – zwykły zegarek, który jedynie pokazuje czas, to dzisiaj za mało.

Smartwatch natomiast oferuje wiele funkcji, które znacząco ułatwiają życie i pozwalają lepiej dbać o swoje zdrowie. Do najbardziej lubianych należą:

  • krokomierz,
  • pulsometr,
  • monitor snu.

Te trzy funkcje z pewnością doceni każdy tata. A przecież smartwatch to też dokładny GPS, płatności zbliżeniowe, rozmowy głosowe i video, obsługa smsów, i wiele innych. Zintegrowanie smartwatcha z telefonem pozwala na monitorowanie powiadomień ze smartfona. To bardzo wygodne rozwiązanie – można nie usłyszeć telefonu, ale raczej nie da się nie poczuć wibracji smartwatcha. Jest też inna opcja – smartwatch może być samodzielnym urządzeniem z własną kartą SIM.

Niektóre osoby wykorzystują smartwatche jako osobistych trenerów, jeśli lubią być aktywne fizycznie. Niewykluczone, że i Twój tata skorzysta z tej możliwości przy bieganiu, chodzeniu, jeżdżeniu rowerem.

Nowoczesne smartwatche potrafią też monitorować wysokość ciśnienia krwi. Jeśli będzie zbyt wysokie lub zbyt niskie smartwatch może nawet wysłać powiadomienie na ustawiony wcześniej numer alarmowy.

Lego dla dorosłych – klocki nie mają wieku

Klocki Lego podbijają świat i serca dzieci od wielu lat. Okazuje się jednak, że z Lego się nie wyrasta. Jeśli Twój tata chętnie budował z Tobą z klocków, to prawdopodobnie nie dlatego, że czuł się do tego zmuszony, ale po prostu bardzo to lubi. W takim wypadku klocki Lego to najlepszy prezent na dzień taty, jaki można sobie wyobrazić.

Przeczytaj również  Jakie rzeczy musisz mieć w domu po urodzeniu dziecka? 10 najważniejszych z nich

Co to jest Lego dla dorosłych? To zestawy Lego Technics lub Lego Speed Champions, czyli możliwość zbudowania sobie miniaturowej wersji prawdziwego pojazdu – samochodu wyścigowego, terenowego, pojazdów kosmicznych itp.

Składanie klocków Lego ma wiele pozytywnych aspektów: uspokaja, relaksuje, redukuje nadmiar bodźców, pozwala się odprężyć. Każdy tata, który jeszcze nie jest na emeryturze i ma stresującą pracę, na pewno taki prezent doceni.

Zestaw narzędzi – prawie w każdym tacie drzemie majsterkowicz

Jeśli smartwatch jest zbyt nowoczesny, a klocki Lego raczej nie zachwycą taty, to pozostaje jeszcze jeden żelazny pomysł na prezent – zestaw narzędzi uniwersalnych. Każdy lubiący majsterkować tata na pewno ma swój komplet, ale nie ma takiego majsterkowicza, który pogardziłyby kolejnym zestawem.

W uniwersalnym zestawie narzędzi można znaleźć klucze płaskie i nasadowe w różnych rozmiarach, śrubokręty, obcęgi, młotek i klucze imbusowe. Wszystko jest ładnie zapakowane w stylowy kuferek z organizerem w środku, dzięki czemu w narzędziach zawsze panuje porządek.

Można też postawić na jedno większe narzędzie, które przyda się tacie, np. szlifierka, wiertarko-wkrętarka, wyrzynarka. Dobrym pomysłem jest też zakup elektronarzędzi. Na pewno każdy tata będzie z nich zadowolony.