Najlepszy prezent dla fana motoryzacji – model Yamaha MT-10 SP

motor yamaha zabawka

Dorośli fani motoryzacji oraz klocków już teraz mogą się cieszyć. Pojawił się nowy zestaw z serii LEGO® Technic – Yamaha MT-10 SP. Dołącz do pierwszych śmiałków, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie i ułożyć model najpotężniejszego motocykla tej marki w kategorii „hipernakedów”.

Jak wygląda nowy Yamaha MT-10 SP od marki LEGO®?

Yamaha MT-10 SP to zestaw LEGO® dla dorosłych, który precyzyjnie odwzorowuje kultowy motocykl. Pomimo prostej stylistyki, zadbano w nim o każdy szczegół. Szczególne wrażenie robi czterocylindrowy silnik, jednak nawet takie detale jak zapadki bębna czy widelec zmiany biegów nie zawiodą miłośników motoryzacji. Podczas jego składania można dokładnie zapoznać się z najpotężniejszym motocyklem Yamaha w kategorii „hipernakedów”. Zajrzysz pod maskę pojazdu, przyjrzysz się trzybiegowej skrzyni biegów i obejrzysz każdą, najmniejszą konstrukcję. Dzięki idealnym proporcjom modelu będziesz mieć niemalże tak dobry wgląd w Yamahę MT-10 SP, jak jego inżynierowie. Krok po kroku odkryjesz funkcje motocykla i jego tajniki – szczegóły mogą Cię zaskoczyć!

Yamaha MT-10 SP – wyzwanie, które warto podjąć

Zestaw Yamaha MT-10 SP to doskonały prezent dla fana motoryzacji, który lubi wyzwania. Składa się on z 1478 elementów, dlatego na jego ułożenie potrzeba długich godzin. Brzmi przerażająco? Nie powinno, ponieważ to czas fantastycznej zabawy! Twoim oczom z minuty na minutę będzie ukazywał się coraz pełniejszy obraz motocykla, a Ty poczujesz narastającą ekscytację i dumę. Efekt tej niesamowitej rozrywki z pewnością Cię zaskoczy. Zestaw LEGO® Technic Yamaha MT-10 SP po złożeniu ma 25 cm wysokości, 44 cm długości i 15 cm szerokości. Dla tak dużego modelu koniecznie trzeba znaleźć godne miejsce na półce! Będzie on stanowił swego rodzaju trofeum oraz wspomnienie zabawy z klockami. Odpowiednie zaprezentowanie motocykla ułatwi Ci podstawka boczna i podstawka do ekspozycji, które są dołączone do zestawu.

Przeczytaj również  Kolorowe kolczyki – hit lata 2023. Na jakie warianty stawiać?

Zalety nowego zestawu Yamaha MT-10 SP

Zestaw LEGO® Yamaha MT-10 SP jest prawdziwą gratką dla miłośników motoryzacji przede wszystkim dlatego, że doskonale odwzorowuje oryginał. Każdy detal się zgadza. W środku znajduje się czterocylindrowy silnik, trzybiegowa skrzynia biegów i przekładnia łańcuchowa z działającym przednim i tylnym zawieszeniem. Nie brakuje także takich elementów jak m.in. bęben zmiany biegów, widelec zmiany biegów, pierścień zmiany biegów i zapadki bębna. Ponadto układając ten model, złożysz także działający układ kierowniczy. Jest więc to wyjątkowy zestaw, który zarówno dostarczy Ci radości z układania klocków, jak i pozwoli zapoznać się z pojazdem. Może być doskonałym sposobem na odstresowanie po ciężkim dniu, przerwę od codziennych obowiązków lub pretekstem do spotkania ze znajomymi. Niewątpliwie ogromną zaletą zestawu LEGO® Yamaha MT-10 SP jest także kolorystyka. Utrzymany w ciemnych barwach motor, prezentuje się wyjątkowo dostojnie. Niebieskie i żółte odcienie nieco przełamują odbiór czarnych elementów, dzięki czemu cały model jeszcze bardziej przyciąga wzrok.

Yamaha MT-10 SP – dla kogo?

Zestaw Yamaha MT-10 SP serii LEGO® Technic jest przeznaczony dla osób po ukończeniu 18. roku życia. To przede wszystkim doskonały prezent dla fana motoryzacji. Jeśli bliska Ci osoba lubi godzinami przeglądać katalogi z motocyklami, zapoznawać się z mechanizmami lub jeździć na swoich dwóch kołach, koniecznie jej go podaruj. Choć świetnie sprawdzi się na święta lub urodziny, nie musisz czekać na wyjątkową okazję! Taki upominek wywoła uśmiech na jej twarzy o każdej porze. A może Ty sam(a) jesteś tą osobą, której szybciej zabiło serce na wieść o zestawie Yamaha MT-10 SP? Klocki LEGO® mogą być doskonałym prezentem od siebie dla siebie! Warto choć czasem się rozpieścić, a pierwsze recenzje tego modelu jednoznacznie wskazują, że warto. Ponadto nowy zestaw świetnie sprawdzi się także w przypadku osób, które nie są blisko związane z motoryzacją, ale lubią podejmować się wyzwań. Niespełna 1500 elementów to wystarczająco, aby wciągnąć na długie godziny nawet osoby pozornie niezainteresowane tajnikami motocykli.

Przeczytaj również  Miedź i cynk - dlaczego warto suplementować je jednocześnie?

Co jeszcze warto wiedzieć o zestawie Yamaha MT-10 SP?

Choć Yamaha MT-10 SP to zestaw z serii LEGO® dla dorosłych, to nie zostaniesz pozostawiony(-a) sam(a) sobie. Do klocków dołączona jest aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która uławia budowę. Umożliwia także podejrzenie motocykla z zupełnie innej perspektywy. W aplikacji znajdziesz szczegółowe instrukcje, dzięki którym z pewnością nie utkniesz podczas składania modelu. Ponadto będziesz w stanie zapisywać postępy swojej pracy. To sprawi, że zabawa będzie jeszcze bardziej przyjemna. W tym miejscu nie można także nie wspomnieć o bezpieczeństwie. Zestaw Yamaha MT-10 SP, podobnie jak inne zestawy LEGO®, przeszedł szczegółową kontrolę. Dzięki temu każdy klocek spełnia światowe standardy. Ponadto poszczególne elementy są jednolite i zawsze do siebie pasują. Można więc z łatwością je połączyć lub rozdzielić bez potrzeby siłowania się.

Podejmij wyzwanie z nowym zestawem LEGO® Technic Yamaha MT-10 SP i daj się porwać pasjonującej zabawie!