Trener personalny i siłownia – twoi przyjaciele z sezonie jesienno-zimowym

silownia

Fitness Łódź to hasło, które od połowy września zaczyna zwiększać swoją moc w wyszukiwarkach. Dlatego? Odpowiedź jest bardzo prosta — potrzebujemy aktywności fizycznej, aby przetrwać ten trudny jesienno-zimowy czas. 

Klub fitness — twoje miejsce na jesień i zimę

Zajęcia fitness, wizyta na siłowni, trening personalny — każde rozwiązanie, które pomoże ci utrzymać się w formie, jest dobre. Przede wszystkim musisz pamiętać, że rozwój fizyczny naprawdę ma ogromne znaczenie dla naszej koncentracji, efektywności intelektualnej. Powstały już setki badań, które wskazują na korelację fizycznej kondycji, samopoczucia, treningu z sukcesami zawodowymi czy naukowymi. Plan treningowy na jesień i zimę łatwiej zrealizować, bo znika wiele wakacyjnych pokus, natomiast jednocześnie ten trening nie służy tylko wypracowywaniu ciała na kolejny sezon bikini, ale przede wszystkim pozwala wejść w pewien rytm pracy, zmobilizować organizm do pracy, dostarczyć nam endorfin, których tak potrzebujemy, kiedy temperatura spada, a za oknem robi się coraz bardziej szaro.

Siłownia Łódź — nie ma się czego bać?

Siłownia Łódź to miejsce, gdzie możesz liczyć zarówno na ciekawe zajęcia grupowe, jak i możliwość samodzielnego szlifowania formy. To ty decydujesz, co jest ci w danym momencie najbardziej potrzebne. Nie zawsze trening na najwyższym poziomie spalania jest tym, o co woła twój organizm. Czasami zdecydowanie ważniejsze jest dla niego dobre rozciąganie albo lekki trucht na bieżni. Siłownia daje możliwości wykonania takiego treningu, jakiego w danym momencie właśnie potrzebujesz. To nie zawsze musi być fitness na 100%. A może siłownia wreszcie przekona cię do przyjaźni z ciężarkami. Praca z dodatkowym obciążeniem ma ogromne znaczenie dla budowania mięśni i siły fizycznej w ogóle. Trening z obciążeniem to rozwiązanie zarówno dla osób, które biegają, a chciałyby wzmocnić swoją siłę biegową, jak i dla tych, którzy pracują nad wypracowaniem mięśni i rzeźbieniem sylwetki. Co ciekawe, trening z umiejętnie dobranym obciążeniem pomaga także w wypracowaniu lepszej postawy, jest to cenne rozwiązanie więc dla osób, które mają pracę biurową itd. Ćwiczenia na prosty kręgosłup także można robić z ciężarami.

Przeczytaj również  Ile trwa komunia? Czas w kościele i restauracji

A może tak trening personalny?

Skąd jednak wiedzieć, co jest dla nas najlepsze i jak się zabrać do takiego treningu na siłowni? Dobrym rozwiązaniem będzie trening personalny, który może stanowić rodzaj wprowadzenia do samodzielnych poszukiwań sportowych lub stać się planem na najbliższe tygodnie. Z trenerem zdecydowanie łatwiej osiągać konkretne efekty, ponieważ obserwując cię, jest on w stanie proponować ci ćwiczenia dopasowane do twoich możliwości, tego, na czym ci zależy, jak i harmonogramu treningów. Nie ma co ukrywać, że mało kto z nas ma czas na mocny, uczciwy ponad godzinny trening 5 razy w tygodniu. Często jednak wcale nie jest on potrzebny, a spektakularne efekty można osiągnąć bez katowania własnego ciała.

Trener personalny to także świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Czujne oko trenera wychwyci błędy, a profesjonalna opieka pozwoli wypracować odpowiednią pamięć mięśniową, właściwą postawę przy kolejnych ćwiczeniach, co będzie nie tylko bezpieczne, ale i wpłynie na efektywność treningów od samego początku, a także w kolejnych tygodniach czy miesiącach. Od trenera personalnego możesz także oczekiwać wskazówek żywieniowych, podpowiedzi dotyczących regeneracji itd. To kompleksowa opieka, którą cenią sobie zarówno początkujący, jak i osoby, które mają już bardzo konkretne cele treningowe.