Mezoterapia kwasem hialuronowym – efekt głębokiego nawilżenia i odmłodzenia

kobieta na plazy

Zmarszczki na twarzy to nieunikniona konsekwencja upływu czasu. Drobne wgłębienia powstają na skutek spadku poziomu kolagenu w skórze oraz kilku innych substancji odpowiadających za jej jędrność i młody wygląd, m.in. kwasu hialuronowego. Zabieg Neauvia Hydro Delux stymuluje naturalną produkcję kolagenu w skórze i przy okazji dostarcza sporą dawkę nawilżenia. Przedstawiamy rewolucyjną mezoterapię kwasem hialuronowym.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to substancja, naturalnie występująca w tkankach ludzkiego organizmu, m.in. w skórze, stawach i oczach. Do celów medycznych i kosmetycznych wykorzystuje się kwas hialuronowy pozyskany w procesach biotechnologicznych. Służy on do ostrzykiwania i wypełniania zmarszczek, powiększania ust lub modelowania twarzy. Kwas hialuronowy doskonale łączy się z wodą i zatrzymuje wilgoć w skórze. Intensywnie nawilżona skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta i mniej pomarszczona. Poprawia się jej ogólna kondycja, a więc prezentuje się ona bardziej świeżo i młodo.

Badania pokazują, że kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną dla ludzkiego organizmu, ponieważ występuje naturalnie w organizmie. Reakcje alergiczne i inne działania niepożądane są niezwykle rzadkie. Mogą go stosować osoby w każdym wieku i o każdym rodzaju skóry – nawet ze skórą wrażliwą i naczynkową.

Na czym polega mezoterapia kwasem hialuronowym?

Mezoterapia kwasem hialuronowym to jedna z najmniej inwazyjnych metod odmładzania skóry, z której skorzystasz w katowickiej Klinice Miracki. Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej, który musi poznać oczekiwania pacjenta i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Mezoterapia kwasem hialuronowym trwa kilkanaście minut i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Lekarz posługuje się strzykawką i bardzo cienką igłą. Wprowadza niewielką dawkę kwasu hialuronowego pod skórę w wybranym obszarze zabiegowym. Następnie masuje dane miejsce, aby dokładnie rozprowadzić preparat i perfekcyjnie wymodelować obszar poddany terapii.

Przeczytaj również  Wyposażenie w gabinecie medycyny estetycznej. Co wybrać?

Po mezoterapii kwasem hialuronowym skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. Stan ten może trwać kilka dni i jest naturalnym efektem działania kwasu hialuronowego. Nie przeszkadza to jednak w powrocie do wykonywania codziennych czynności. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry i stosowania się do zaleceń lekarza medycyny estetycznej.

Mezoterapia Neauvia Hydro Delux – efekty

Neuvia Hydro Deluxe to innowacyjny produkt do mezoterapii igłowej, który zawiera najczystszy dostępny na rynku kwas hialuronowy. Wysokiej jakości skład zapewnia długotrwałość efektów i skuteczność zabiegu. Kwas hialuronowy wprowadzony bezpośrednio do skóry zapewnia intensywne nawilżenie tkanek. Mezoterapia stymuluje organizm do produkcji kolagenu i tworzenia większej liczby naczyń krwionośnych w ostrzykiwanym obszarze. Efektem jest wygładzenie powierzchni skóry oraz wzmocnienie jej bariery ochronnej. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego redukują cienie pod oczami i przywracają twarzy świeży i wypoczęty wygląd.

Rezultaty mezoterapii igłowej pojawiają się niemal natychmiastowo już po jednym zabiegu. Aby w pełni skorzystać z odmładzających właściwości kwasu hialuronowego, należy poddać się serii zabiegów mezoterapii igłowej. Kilkukrotne powtórzenie procedury zapewni długotrwały efekt nawilżenia skóry i redukcji zmarszczek. O liczbie i częstotliwości zabiegów mezoterapii kwasem hialuronowym zawsze decyduje lekarz. Pod uwagę bierze stan skóry pacjenta, rozległość problemu, oczekiwania oraz indywidualną reakcję organizmu na pierwszy zabieg.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.