Jak i gdzie sprzedać wózek dziecięcy? 10 praktycznych porad

kobieta z wozkiem w lesie

Zarówno wózek dziecięcy, jak i resztka wyprawki dla dziecka to spory wydatek, który potrafi nadszarpnąć domowy budżet. Wielu rodziców decyduje się na sprzedaż akcesoriów będących w dobrym stanie, by odzyskać część pieniędzy. Wózek również można spróbować sprzedać, kiedy dziecko przestanie go potrzebować. Nie każdy wie jednak, gdzie najłatwiej i najszybciej da się sprzedać używane rzeczy dla dzieci, by uzyskać zadowalającą stawkę. Co robić w sytuacji, gdy wózek nosi widoczne ślady użytkowania? Jak go odnowić i gdzie wystawić na sprzedaż?

Jak przygotować wózek do sprzedaży? 10 porad

O sukcesie przy sprzedaży używanego wózka przesądza wiele czynników. Niektórzy rodzice robią podstawowe błędy już w momencie wystawiania ogłoszenia, co sprawia, że próżno czekają oni na telefony od potencjalnych nabywców. Bardzo ważne jest również zastosowanie sprytnych trików sprzedażowych, które pozwolą nam w uzyskaniu jak najlepszej ceny. Wybór odpowiedniej platformy, czy sposobu sprzedaży to już sprawa drugorzędna. Podstawą sukcesu jest jak najlepsze przedstawienie swojej oferty. Oto 10 porad, które pozwolą na szybkie sprzedanie używanego wózka!

1. Korzystne zdjęcie w dobrym świetle

Zdjęcie jest niezwykle ważne, ponieważ to ono sprawia, że nabywca zwróci uwagę na ogłoszenie i wejdzie na opis. Niekorzystne zdjęcie spowoduje, że podczas przeglądania ofert klient pominie naszą, nawet nie zwracając uwagi na parametry wózka. Dobre zdjęcie powinno być zrobione na odpowiednim, najlepiej jednolitym tle. Zadbać należy też o odpowiednie światło. Oprócz zdjęcia głównego, które przyciągnie nabywców, w ogłoszeniu powinny znajdować się również zdjęcia ukazujące szczegóły wózka oraz uszkodzenia, jeśli występują.

2. Przyciągający tytuł ogłoszenia

Wiele osób poświęca mało uwagi na zatytułowanie ogłoszenia, tymczasem tytuł również decyduje o liczbie osób, które zapoznają się z naszą ofertą. Banalne tytuły, takie jak „sprzedam wózek” nie intrygują, a tym samym nie generują wyświetleń. W jednozdaniowym ogłoszeniu należy zawrzeć jak najwięcej wartościowych informacji na temat sprzedawanego przedmiotu. Przykładem dobrego tytułu jest między innymi „Wózek dziecięcy w stanie idealnym – atrakcyjna cena”. Taki tytuł połączony z przyciągającym wzrok zdjęciem sprawi, że dużo więcej osób wykaże zainteresowanie wózkiem.

Przeczytaj również  Gdzie wyrzucić pieluchy, mokre chusteczki i inne dziecięce akcesoria?

3. Szczegółowy opis

Osoby szukające wózka dla malucha, chcą wybrać najlepszy z możliwych modeli, nawet jeśli ma być on używany. Nikt nie kupi wózka, o którym sprzedający napisał 2 – 3 zdania. Szczegółowy opis wózka z podkreśleniem jego najlepszych cech i funkcji to gwarancja sukcesu. W opisie warto podkreślić swój punkt widzenia, jako użytkownika i nadmienić, jak dobrze sprawdzał się wózek podczas użytkowania.

4. Wyczyszczenie wózka z wszelkich zabrudzeń

Osobom, które chcą kupić wózek z drugiej ręki, również zależy na estetyce. Przedmiot używany nie może być brudny i poplamiony. Nawet jeśli uda nam się taki wózek z trudem sprzedać, to na pewno nie uzyskamy za niego nawet połowy kwoty, którą wydaliśmy podczas zakupu. Jak przygotować wózek do sprzedaży? Przede wszystkim należy bardzo dokładnie go wyczyścić. Zabrudzenia usuwamy nie tylko z tapicerki, ale też ze stelaży i kół. Tak odnowionemu wózkowi wystarczy zrobić korzystne zdjęcie i mamy niemal pewność, że ktoś się nim zainteresuje.

5. Wybór odpowiedniej platformy lub sposobu sprzedaży

Czasem mimo bardzo dobrego zdjęcia, szczegółowego opisu i dobrego przygotowania do sprzedaży nikt nie interesuje się naszym wózkiem. Zazwyczaj powodem jest wtedy nieodpowiednia platforma do sprzedaży. Wystawiając ogłoszenie w sieci, należy wybierać takie strony, w których jest duże prawdopodobieństwo trafienia na swoją grupę docelową, czyli młodych rodziców. Jeśli decydujemy się na inną formę sprzedaży, to ogłoszenia warto wydrukować i zawiesić je w pobliżu sklepów, w których sprzedawana jest dziecięca wyprawka.

kobieta z wozkiem odpoczywa na lawce

6. Podaj wyższą cenę niż chcesz uzyskać

Ten sprytny trik wykorzystuje wielu sprzedawców sprzętów używanych. Podanie nieco wyższej ceny sprawi, że osobom zainteresowanym będzie można zaproponować zniżkę. Zejście z ceny często bywa dla nabywców najlepszą zachętą do zakupów. Czasami może zdarzyć się też nabywca, który lubi negocjacje, a wynegocjowanie nieco niższej ceny jest dla niego powodem do dumy, co również spowoduje, że wybierze waszą ofertę.

Przeczytaj również  Jak ubrać dziecko na spacer? 5 uniwersalnych porad na każdą pogodę

7. Podaj jak najwięcej metod kontaktu

Do częstych błędów popełnianych przez osoby wystawiające wózek na sprzedaż, jest podawanie tylko adresu e – mailowego lub tylko numeru telefonu. Każdy nabywca powinien mieć możliwość skontaktowania się ze sprzedającym poprzez wygodną dla niego opcję. Podając jak najwięcej metod kontaktu, zyskamy większe zainteresowanie ogłoszeniem.

8. Sprzedaj wózek z wszystkimi akcesoriami

Jeśli do wózka dołączone były jakieś akcesoria, to zamieść je w ogłoszeniu. W pełni wyposażony wózek wzbudzi większe zainteresowanie.

9. Sprawdź, czy wszystko w wózku jest sprawne

Bardzo ważne jest, by przed wystawieniem wózka na sprzedaż upewnić się, że wszystko w nim działa, jak należy. Do sprawdzenia są między innymi koła, przyjrzeć należy się też hamulcowi bezpieczeństwa, czy działa on płynnie i się nie zacina.

10. Upewnij się, czy wózek nie przesiąkł nieprzyjemnym zapachem

Samo wyczyszczenie plam i zabrudzeń to nie wszystko. Zanim przekażesz wózek dalej, upewnij się, czy materiał gondoli, siedziska oraz budki nie przesiąkł nieprzyjemnym zapachem. W razie potrzeby zadbaj o porządne odświeżenie materiałów.

Gdzie można sprzedać wózek dziecięcy? 5 najpopularniejszych miejsc

Miejsce do sprzedaży wózka również jest bardzo ważne i decyduje o powodzeniu przedsięwzięciu. Gdzie wystawić ogłoszenie?

  • lokalne serwisy sprzedażowe
  • OLX
  • grupy w social mediach
  • spotted danego miasta, miejscowości w social mediach
  • sprzedajemy.pl

Media społecznościowe odgrywają dziś ważną rolę przy wielu codziennych sprawach, takich jak sprzedawanie używanych przedmiotów. Specjalne grupy oraz lokalne ryneczki online stanowią bardzo duże ułatwienie.