Polski Bon Turystyczny na kolonię dla dziecka – gdzie wykorzystać?

dziecko na wycieczce

Już niedługo kończy się czas na wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego. Przysługuje Ci to świadczenie? A może jeszcze nie wiesz, czy w ogóle masz do niego dostęp? Warto to sprawdzić, bo da się tutaj naprawdę sporo zaoszczędzić… A w dodatku sprawić dziecku radość. W jaki sposób i gdzie można wykorzystać taki bon? Zapraszamy do lektury!

Bony turystyczne – co dają?

Wprowadzone w 2020 r. bony turystyczne mają na celu wsparcie – zarówno rodzin z dziećmi, jak i całej branży turystycznej. Dotknięta pandemią turystyka staje na nogi po czasie, gdy wszystko było zamknięte. Nie wszyscy uprawnieni skorzystali już jednak z możliwości, jakie daje taki bon. A warto, bo pozwala on zdobyć dodatkowe środki – aż 500 zł na każdego małoletniego – np. na letnią kolonię dziecka.

Aby uzyskać taki bon, wystarczy posiadać konto w systemie PUE ZUS. Gdy ma się uprawnienia do tego świadczenia, będzie ono widoczne w panelu tego opiekuna, który pobiera na dziecko świadczenie 500+. Wystarczy aktywować je, by móc opłacić z niego część kolonii albo obozu. W tym celu system poprosi o podanie adresu e-mail i numeru telefonu. Po aktywacji można już skorzystać z bonu.

Wykorzystaj Polski Bon Turystyczny w Vogue Travel!

Jako firma organizująca kolonie i obozy umożliwiamy korzystanie z Polskiego Bonu Turystycznego: voguetravel.pl. Przypominamy, że można to zrobić tylko do końca września 2022 roku! Nie zostało wiele czasu. Na szczęście oferta wyjazdów dla dzieci jest na tyle bogata, że na pewno znajdziesz jeszcze turnus dla swej pociechy. Spraw jej zatem niespodziankę i zarezerwuj kolonię last minute – niech dziecko skorzysta z ostatnich tygodni wakacji! Bon obowiązuje na całą ofertę obozów i kolonii.

Przeczytaj również  Kosz Mojżesza czy zwykłe łóżeczko dla noworodka - co wybrać?

Zanim jednak zapłacisz, trzeba wybrać turnus. Możesz wraz z dzieckiem przejrzeć propozycje od Vogue Travel. Zachęcamy też do zapoznania się z poradnikami, jakie publikujemy na blogu. To ułatwi Wam wybór. W ofercie są m.in. rozmaite kolonie i obozy sportowe, artystyczne i tematyczne. Nie zabrakło wyjazdów dla fanów mangi, Fortnite’a, Harry’ego Pottera czy kultury Japonii. Jesteśmy na bieżąco z zainteresowaniami i pasjami dzieci. Wiemy, co szczególnie je interesuje i co lubią robić w wolnych chwilach.

Jak zapłacić bonem?

Aby sprawnie opłacić zaliczkę z użyciem bonu, najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie. Podczas rozmowy poprosimy Cię o podanie:

  • imienia i nazwiska zapisanego uczestnika oraz numeru rezerwacji,
  • numeru Polskiego Bonu Turystycznego,
  • kodu obsługi płatności bonu,
  • 6-cyfrowego kodu, który przyjdzie do Ciebie SMS-em, gdy wprowadzimy dane do systemu.

Przygotuj więc telefon, którego numer podawałeś(-łaś) w systemie PUE ZUS. Wtedy proces płatności przebiegnie płynnie i bezproblemowo.

Dzięki świadczeniu w postaci Polskiego Bonu Turystycznego możesz zorganizować dziecku wymarzone wakacje w niższej cenie: https://voguetravel.pl/blog/2022/02/04/jak-placic-polskim-bonem-turystycznym. Wystarczy, że aktywujesz taki bon, a następnie zgłosisz go do organizatora kolonii. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, iż warto skorzystać z takiej możliwości. Vogue Travel ma jeszcze trochę miejsc na letnie obozy. Ale to ostatni miesiąc wakacji w pełni – nie ma więc na co czekać!