Fotelik Recaro Monza Nova 2 Seatfix – największe zalety

dziecko z misiem

Wybór najlepszego fotelika samochodowego to dla każdego młodego rodzica wyzwanie. Jest to również niezbędny element wyprawki dla osób zmotoryzowanych. Na rynku akcesoriów dziecięcych dostępnych jest wiele modeli, o różnych funkcjonalnościach. Zachwycają designem i kolorem, jednak najważniejsze, aby zapewniały maksymalny poziom bezpieczeństwa. Jaki więc model wybrać, aby ochronić dziecko przez ewentualnymi konsekwencjami kolizji? Jedną z propozycji marek Recaro jest fotelik samochodowy Monza Nova 2 Seatfix. Dlaczego warto go wybrać?

Czy fotelik samochodowy jest obowiązkowy?

Fotelik samochodowy zapewnia maksymalną ochronę dziecka podczas jazdy. W pierwszych latach życia malucha pasy bezpieczeństwa nie zdają egzaminu. W razie nagłej kolizji lub wypadku dziecko narażone jest na utratę zdrowia, a nawet życia. W zapisach ustawy „Prawo o ruchu drogowym” znajduje się informacja, która mówi o konieczności ochrony osoby poniżej 150 cm wzrostu w foteliku samochodowym.

Na rynku dziecięcym znajduje się mnóstwo sprzętu, które zabezpieczy dziecko w samochodzie. Wśród marek, które oferują urządzenia najwyższej jakości, znajduje się Recaro Kids oraz fotelik samochodowy Monza Nova 2 Seatfix.

Fotelik MONZA NOVA 2 SF – dla amatorów dźwięków

Jednym z fotelików samochodowych od marki Recaro, jest MONZA NOVA 2 SF. Sprzęt ten jest niezwykle bezpieczny, co potwierdzają testy, które przeprowadziły niezależne organizacje badawcze ADAC oraz Stiftung Warentest. Urządzenie otrzymało od nich ocenę 1,8 – to znakomity wynik.

Ten wyjątkowy model skierowany jest do małych melomanów – dzieci zafascynowanych muzyką od najmłodszych lat. Model MONZA NOVA 2 SF posiada niezwykły system dźwiękowy, wzbogacony zagłówkiem z głośnikami. Bezpieczeństwo, komfort i rozwój zainteresowań w jednym? To jak najbardziej możliwe!

Przeczytaj również  Chusta do noszenia dziecka - od kiedy można nosić w niej niemowlę?

Recaro Kids MONZA NOVA 2 SF – co go wyróżnia?

Fotelik samochodowy MONZA NOVA 2 SF przeznaczony jest dla dzieci w wieku ok. 3,5 nawet do 12 lat. Wyposażony jest w jedenastostopniową regulację zagłówka, dzięki czemu można idealnie dopasować go do wzrostu pasażera. Zapewnia to zarówno ergonomię, jak i komfort jazdy. Wzmocnione podłokietniki dbają o wygodne podróżowanie dzieci starszych oraz najwyższą ochronę w okolicy bioder. Ponadto fotelik posiada zaawansowaną ochronę boczną (ASP), która – w przypadku zderzenia bocznego – pochłania energię.

Fotelik samochodowy MONZA NOVA 2 SF to maksymalny komfort dla każdego dziecka, które wygodnie prześpi całą podróż, zarówno długą, jak i krótką. Sprzęt wyposażony jest w zintegrowaną i regulowaną pneumatyczną poduszkę na głowę. Fotel może dopasować się do kształtu ciała dziecka, co wpływa na wysoki komfort jazdy. Podróżowanie jest niezwykle przyjemne dzięki pasywnemu systemowi wentylacji siedzenia.

Fotelik Recaro MONZA NOVA 2 SF jest ultraszybki i prosty w instalacji. Można łatwo zamontować go również w pojazdach bez ISOFIX. Model ten wyposażony jest w złącza Seatfix, co dodatkowo wpływa na uproszczenie instalacji fotelika samochodowego. Prawidłowy montaż umożliwiają również oznaczone prowadnice pasa.

Fotelik samochodowy dla dziecka – dlaczego jest potrzebny?

Fotelik samochodowy to sprzęt niezbędny. Samochody projektowane są dla dorosłych i z myślą o nich. Jako że maluchy znacząco różnią się od nich wzrostem, wszelkie zabezpieczenia są niewystarczające. Fotelik ma dostosować pozycję malucha do konstrukcji auta, tj. dachu, pasów oraz poduszek powietrznych. Ma wpłynąć na zmianę kąta przebiegu pasa w jego górnym fragmencie. Dzięki temu nie znajduje w okolicach szyi lub twarzy. Urządzenie musi być zamontowane względnie swobodnie, co sprawi, że będzie poruszało się z maluchem w razie ewentualnego wypadku. Wpływa to na zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i stanowi gwarancję komfortu jazdy.

Przeczytaj również  Jak składać i zakładać pieluchę tetrową? Praktyczne rady

Wybór najlepszego fotelika samochodowego dla dziecka to konieczność, związana nie tylko z regulacjami prawnymi, ale przede wszystkim z bezpieczeństwem pociechy. Dodatkowe udogodnienia, choć nie najważniejsze, sprawiają, że podróż jest jeszcze bardziej komfortowa. Fotelik samochodowy MONZA NOVA 2 SF z systemem dźwiękowym to model idealny dla miłośników muzyki, wygody i bezpieczeństwa.