Cytrusy a karmienie piersią – czy można je zjeść?

kobieta pije sok pomaranczowy

Karmienie piersią może czasami stanowić wyzwanie. Kiedy masz głodne, niespokojne dziecko, które nie przestaje płakać i musi zostać nakarmione co 10 minut, potrzebujesz wszelkiej możliwej pomocy. Na początku możesz czuć, że nic nie pomoże – ale z czasem i praktyką wszystko staje się łatwiejsze. I tu przydają się przekąski takie jak pomarańcze! Owoce cytrusowe są pełne witamin i minerałów, które są przydatne do wspomagania laktacji i produkcji mleka matki, więc dodanie szklanki soku pomarańczowego do planu posiłków to świetny pomysł. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Czy bezpiecznie jest jeść cytrusy podczas karmienia piersią?

Tak!!! Owoce cytrusowe są bardzo bezpieczne do jedzenia podczas karmienia piersią. Niektórzy eksperci uważają, że kwasowość w cytrusach może sprawić, że kupa Twojego dziecka będzie mniej lepka i łatwiejsza do przejścia, więc może to być dobry pomysł, aby jeść je również z tego powodu. Jak zawsze jednak, porozmawiaj z lekarzem, aby upewnić się, że cytrusy są bezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka. Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze bardzo małe, możesz unikać cytrusów, ponieważ Twoje dziecko może jeszcze nie poradzić sobie z ich kwasowością.

kobieta karmi piersia w lozku

Jak cytrusy pomagają w karmieniu piersią?

Owoce cytrusowe zawierają wapń. Chociaż możesz być świadoma tego faktu, możesz nie wiedzieć, jak ważne jest to dla karmienia piersią. Ilość wapnia w Twoim organizmie odgrywa ogromną rolę w Twojej zdolności do wytwarzania i przechowywania mleka matki. Im więcej wapnia masz w swoim organizmie, tym więcej mleka możesz wytworzyć. Owoce cytrusowe mogą również pomóc w zwiększeniu poziomu energii. Jeśli czujesz się wyczerpana, nie będziesz w stanie wyprodukować wystarczającej ilości mleka w piersiach. Owoce cytrusowe są bogate w witaminę C, która jest świetna do podnoszenia poziomu energii i zwalczania wszelkich infekcji lub chorób, które mogą uniemożliwić Ci produkcję wystarczającej ilości mleka dla Twojego dziecka.

Przeczytaj również  Krewetki w ciąży i podczas karmienia piersią - czy można je jeść?

Czy jest coś, o czym powinnaś pamiętać jedząc pomarańczę podczas karmienia piersią?

Jeśli masz wrażliwy żołądek, to wszelkie cytrusy mogą sprawiać Ci problemy. Sok pomarańczowy zawiera substancję zwaną limoniną, która może powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak wzdęcia i skurcze. Ponieważ podczas picia soku spożywasz więcej tej substancji, może to nie być najlepszy wybór, jeśli jesteś na nią wrażliwa.

Jak nie masz problemów z wrażliwym żołądkiem, to pomarańcze są całkowicie bezpieczne do jedzenia. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jedząc pomarańcze lub inne owoce cytrusowe, jest to, że mają one wysoką zawartość cukru. Zjedzenie czegoś słodkiego nie zaszkodzi Twojemu dziecku, musisz być jednak świadoma tego, jak dużo spożywasz cukru. Spożywanie zbyt dużej ilości cukru może przyczynić się do otyłości i nadpobudliwości dziecka, które otrzyma wraz z mlekiem matki sporą dawkę węglowodanów.

kobieta trzyma pomarancze

Podsumowanie – karmienie piersią a cytrusy

Owoce cytrusowe są świetne, aby pomóc Ci zwiększyć podaż mleka w piersiach i są bezpieczne do jedzenia podczas karmienia piersią. Cytrusy zawierają dużo witaminy C, która jest świetna do podniesienia poziomu energii i zwalczania infekcji, a także zawierają wapń, który jest ważny, aby pomóc Ci wytworzyć wystarczającą ilość mleka w piersiach. Jeśli masz wrażliwy żołądek to unikaj cytrusów. Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jedząc pomarańcze lub inne owoce cytrusowe, jest to, że mają one wysoką zawartość cukru. Upewnij się, że jesz z umiarem i pozostajesz nawodniona, aby uniknąć jakichkolwiek problemów. Owoce cytrusowe są pożywną, smaczną i łatwą przekąską, którą możesz włączyć do swojego planu posiłków podczas karmienia piersią.