Jak aktywnie spędzić czas nad basenem?

Jak aktywnie spędzić czas nad basenem

Musimy pamiętać, że na nasze zdrowie wpływa nie tylko to, co jemy, ale również to czy jesteśmy aktywni fizycznie. Dlatego warto poszukać takiej dyscypliny sportu, którą z chęcią będziemy uprawiać. Albo przynajmniej takiej aktywności, której z przyjemnością będziemy poświęcali trochę czasu każdego dnia.

Idealnym rozwiązaniem może być woda

Dla wielu osób ciekawą propozycją jest aktywność nad wodą. Ma ona wiele zalet. Przede wszystkim to, że możemy ją uprawiać przez cały rok. Latem na różnych otwartych akwenach, zimą na basenie. Co więcej, mamy tutaj wiele różnych form aktywności fizycznej, a więc warto sprawdzić, jak możemy spędzać czas w wodzie. Tak, aby z jednej strony sprawiało nam to przyjemność, a z drugiej, żebyśmy mieli zapewniony ruch. Jedną z propozycji na spędzenie czasu w basenie, będzie po prostu pływanie. Możemy sobie założyć, ile basenów będziemy chcieli przepłynąć przy każdej wizycie w tym miejscu. Na początek będzie ich niewiele, ale z każdym kolejnym tygodniem ta liczba będzie się zwiększała, a nasza kondycja poprawiała.

Pływanie to nie wszystko

Chociaż pływanie jest pierwszą aktywnością, która może nam przyjść do głowy, gdy pomyślimy o basenie, to warto wiedzieć, że nie jest ona jedyną propozycją. Możemy również spędzać czas na nurkowaniu. Żeby sama ta czynność była atrakcyjniejsza, warto nabyć specjalne akcesoria, które będą opadały na dno, a my będziemy musieli je wyłowić. Wybierając się na basen większą grupą, możemy nawet urządzić zawody, kto pierwszy wyłowi większą ilość takich zatopionych skarbów. Przy większej ilości osób możemy też zagrać w piłkę wodną, czyli waterpolo. Będziemy potrzebowali nie tylko piłkę, ale również dwie bramki. Cała zabawa będzie polegała na tym, aby pokonując przeciwników, trafić do ich bramki. Gra jest intensywna, a piłka niejednokrotnie przemieszcza się z dużą prędkością, dlatego powinniśmy zaopatrzyć się w czepki do waterpolo. Są one wykonane ze wzmocnionego materiału, a dzięki specjalnemu zapięciu pod brodą, będziemy mieli pewność, że nie będą nam się zsuwały podczas gry. Co więcej, wybierając takie czepki, będziemy mieli odpowiednie osłony na uszy. Z jednej strony będą je zabezpieczały przed uderzeniem piłką, z drugiej będziemy mogli swobodnie słyszeć, co mówią przeciwnicy, jak i zawodnicy z naszego zespołu.

Przeczytaj również  Strepsils w ciąży - czy można go bezpiecznie brać?

Czas na basenie szybko mija

Przy dobrej zabawie czas na basenie będzie mijał szybko, ale też aktywnie. Kolejną propozycją na spędzenie tych chwil może być urządzenie wyścigów, kto pierwszy dopłynie do wyznaczonego punktu. Dla uatrakcyjnienia zabawy, za każdym razem można zmieniać styl pływacki, który będziemy mieli wykorzystać. Przy większej ilości osób, możemy się bawić w podwodny tunel. To połączenie pływania i nurkowania. Wszystkie osoby stają w rzędzie z rozszerzonymi nogami. Pierwsza osoba przepływa pomiędzy nimi, a następnie staje na końcu kolejki i rozstawia nogi. Warto tutaj jednak zachować niewielkie odstępy między sobą, tak aby w razie czego osoba nurkująca, miała możliwość swobodnego wynurzenia się – gdyby zabrakło jej powietrza.

Artykuł sponsorowany.