Ile kosztują dobre implanty zębów?

kobieta u dentysty

Każdy z nas chciałby móc cieszyć się idealnie wyglądającym, zdrowym uśmiechem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Spora część osób w wyniku próchnicy oraz innych chorób traci zęby stałe. To problem nie tylko natury estetycznej. Braki w uzębieniu utrudniają gryzienie pokarmów, mogą również doprowadzić do zaniku dziąseł oraz kości szczęki. Rozwiązaniem są implanty zębowe. Wiele osób obawia się ich jedna ze względu na cenę. Czy słusznie? Przekonajmy się.

Przypomnijmy czym właściwie są implanty zębowe. Mówiąc najprościej, jest to rozwiązanie protetyczne, które może posłużyć zarówno do uzupełnienia pojedynczych ubytków jak i całej szczęki. Implanty to nic innego jak tytanowe śruby, które wkręcane są w kości szczęki lub żuchwy. Po ich zagojeniu się oraz połączeniu z kością na implantach montuje się korony zębowe lub mosty pozwalające na uzupełnienie braku kilku zębów lub nawet całej szczęki. Co ważne, nie musimy dzięki temu posiadać tylu śrub ilu brakuje zębów. Przejdźmy jednak co najważniejszego – do ich ceny.

Ile zapłacimy?

Wpisując w wyszukiwarkę hasło: implanty zębów cała szczęka cena możemy natrafić na najróżniejsze odpowiedzi. Nie da się bowiem ukryć, że to, ile ostatecznie zapłacimy zależy od wielu czynników. Niemniej jednak możemy określić, że cena implantów zębowych pozwalających na uzupełnienie całej szczęki to co najmniej kilka tysięcy złotych.

Co wpływa na koszt implantów zębów?

Jak wspominaliśmy, cena implantów zębowych zależy od wielu czynników. W przypadku całej szczęki będzie zróżnicowana w zależności od tego ile punktów (implantów) zostanie wszczepionych w kość pacjenta. Sporo zależy również od zastosowanych materiałów, z których wykonane są korony protetyczne oraz same implanty. Przykładowo, bezpieczne i biozgodne implanty cyrkonowe są bardziej kosztowne od popularniejszych śrub tytanowych.

Przeczytaj również  Rwa kulszowa w ciąży – jak sobie radzić? Przyczyny, objawy i leczenie

Na ostateczną cenę implantów wpływa również miejsce ich wykonania – ceny w klinikach w dużych miastach bywają zazwyczaj wyższe niż w mniejszych ośrodkach.