Dostęp do lekarzy i badań za pośrednictwem pakietów medycznych

kobieta pokazuje ze jest ok

Prywatna opieka medyczna ma niewątpliwie o wiele więcej korzyści dla pacjenta niż korzystanie z usług NFZ. Na terenie Polski funkcjonuje kilka większych organizacji prywatnych świadczących usługi medyczne dla pacjentów – czemu warto się nimi zainteresować? Czy pakiety medyczne faktycznie są opłacalne?

Pakiety medyczne – co pacjent otrzymuje w ramach usługi?

Pakiety medyczne w wybranej placówce prywatnej uprawniają do korzystania z usług medycznych w różnym zakresie, w zależności od pakietu, na jaki się zdecydujemy. Największą ich zaletą jest przede wszystkim dostęp do specjalistów różnych dziedzin, do których normalnie wizyta byłaby bardzo odległa w terminie, a także często kosztowna. Pakiet umożliwia umówienie wizyty w najbliższej placówce, najczęściej w perspektywie kilku dni. Subskrypcja tego typu umożliwia również wykonywanie badań, zabiegów czy innych usług medycznych. Duża popularność takich pakietów wynika przede wszystkim z ich atrakcyjnej często ceny – niekiedy już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie można uzyskać dostęp do wielu lekarzy, co porównując z prywatnymi wizytami zwykle tańsze może być o nawet kilkaset złotych. Dla przykładu, pakiety medyczne LUX MED występują w kilku dogodnych wariantach, również rodzinnych i indywidualnych, a w ich skład wchodzą szerokie usługi medyczne – warto się temu przyjrzeć bliżej!

Nie czekaj w kolejkach – umów wizytę w prywatnej placówce!

Powodem, dla którego prywatne pakiety medyczne są tak chętnie wybierane przez pacjentów to łatwa dostępność lekarzy specjalistów. By dostać się do lekarza, wystarczy wykonać telefon na infolinię, lub dokonać rezerwacji w dogodnym terminie za pośrednictwem formularza internetowego. Jest to niewątpliwie duże udogodnienie, na które publiczna służba zdrowia niestety nie może sobie pozwolić z wielu względów, głównie braków kadrowych a także ogromną ilość pacjentów w kolejkach. Za taką wizytę nie zapłacimy – koszt wizyty a także całość usługi pokrywa miesięczny pakiet w ramach którego korzystamy. Wizyty najczęściej umawiane są w najbliżej położonej placówce względem miejsca zamieszkania, dzięki czemu nie ma konieczności dalszych podróży.

Przeczytaj również  Jak zorganizować konferencję lub szkolenie w hotelu?

Jak wybrać najlepszy pakiet dla siebie?

Wybierając najlepszy pakiet medyczny dla siebie warto wziąć pod uwagę kilka kwestii – finansowa nie powinna znajdować się wśród nich! Pakiety medyczne LUX MED jak i w wielu innych pokrewnych placówkach medycznych mogą być ustalane indywidualnie. Oznacza to, że do wyboru mamy kilka wariantów, zarówno pod względem usług, jak i osób, które mogą przystąpić do pakietu wraz z pacjentem, np. jego współmałżonek czy dzieci. Im większy i bogatszy pakiet, tym adekwatnie wzrasta nasz komfort, w razie konieczności wizyty u lekarza czy przeprowadzanych testów i badań. Koszt za pakiet nie jest zawrotny – za dobrej jakości ofertę zapłacimy maksymalnie 150-200 zł miesięcznie, co daje nam dodatkowe udogodnienia, np. szybszy termin do wziętego specjalisty. Bardziej ekonomiczne pakiety zaczynają się już nawet od 49 zł miesięcznie.