Cytaty o synu – 50 najpiękniejszych sentencji

kobieta z synem

Przyjście na świat dziecka to niezapomniany moment w życiu rodziców, często więc spotkać się można z zakładaniem albumów tylko dla malucha, czy dzienniczków z pierwszego roku życia. Takie pamiątki warto uświetnić wartościowymi cytatami. Sentencje doskonale prezentują się również pod wspólnymi fotografiami z maluchem, na przykład z profesjonalnych sesji zdjęciowych. Wybierać można cytaty z książek, piosenek, wierszy lub innych treści kultury. Odpowiednich sentencji dla rodziców nie brakuje, wyszukać można zarówno cytat o synu, jak i sentencje dotyczące córki lub rodzeństwa. Popularne cytaty dotyczą rodzicielskiej miłości, więzi z dzieckiem, czy też radości z przyjścia malucha na świat. Jakie cytaty o synu są najbardziej znane?

30 najpiękniejszych cytatów o synu

Nie wiesz, jaki cytat o synu w pełni odda głębię Twojej miłości? Poszukaj inspiracji w poniższych sentencjach!

 1. „Nie wychowujesz bohaterów, wychowujesz synów. A jeśli potraktujesz ich jak synów, okażą się bohaterami, nawet jeśli to tylko w twoich oczach”.
 2. „Mądry syn uszczęśliwia ojca, ale głupi syn jest smutkiem swojej matki… Mądry syn uszczęśliwia ojca, ale głupi człowiek gardzi swoją matką”.
 3. „W chłopcu jest coś więcej niż to, co widzi jego matka. Dla chłopca jest coś więcej niż to, o czym marzy jego ojciec. W każdym chłopcu jest serce, które bije. A czasami krzyczy, nie chcąc przyjąć porażki. A czasami marzenia jego ojca nie są wystarczająco duże, a czasami wizja matki nie jest wystarczająco długa. A czasem chłopiec musi śnić własne marzenia i przebijać się przez chmury własnymi promieniami słońca”.
 4. „Zbyt posłuszni synowie nigdy wiele nie osiągają”.
 5. „Kiedy będę miał syna, będzie to ktoś lepszy ode mnie”.
 6. „Miłość matki nie czyni jej syna bardziej zależnym i nieśmiałym; w rzeczywistości czyni go silniejszym i bardziej niezależnym”.
 7. „Bycie matką małego chłopca i pomaganie mu w odkrywaniu świata to jedno z największych doświadczeń w życiu kobiety, które sprawia, że obiektywne cele są nudne w porównaniu. Związek między matką a synem otwiera bramę do nowego świata cudów i miłości”.
 8. „Miej trochę wiary w swoich synów. Ta podróż będzie ich tworzeniem”.
 9. „Jeszcze bardziej niż w chwili porodu, matka odczuwa największą radość, gdy słyszy, jak inni nazywają jej syna mądrym”.
 10. „Synowie czczą swoje matki, widząc je jako nieskazitelne, wszechmocne istoty, które szerzą miłość i które są w stanie zrobić wszystko. Dlatego najważniejszą lekcją, jakiej matka może nauczyć syna, jest szacunek, miłość i zrozumienie kobiet ‘.
 11. „Najważniejszym śladem, jaki zostawię na tym świecie, jest mój syn”.
 12. „Synu, wyrośniesz z moich kolan, ale nigdy z mojego serca”.
 13. „Synu, przypominasz mi, jak wiele zależy od dni zrobionych z teraźniejszości”.
 14. „Mój synu, jeśli twoje serce jest mądre, to moje serce naprawdę się ucieszy”.
 15. „Chcę, aby mój syn uświadomił sobie, że jest odpowiedzialny za wybory, których dokonuje, i dobrze jest dokonywać przemyślanych, dobrych wyborów”.
 16. „Jeśli chcesz, aby twój syn chodził z honorem przez świat, nie próbuj usuwać kamieni z jego ścieżki, ale naucz go chodzić po nich stanowczo – nie nalegaj na prowadzenie go za rękę, ale pozwól mu nauczyć się Iść samemu”.
 17. „Ale teraz, będąc rodzicem, wracam do domu i spotykam się z synem i zapominam o każdym błędzie, jaki kiedykolwiek popełniłem lub o przyczynie, dla której jestem zdenerwowany. Wracam do domu i mój syn się uśmiecha albo przybiega do mnie”.
 18. „Mój syn jest dla mnie najcenniejszą rzeczą; zmienił mnie z samolubnej na bezinteresowną”.
 19. „Pragnienie syna jest zwykle niczym innym, jak pragnieniem powielania samego siebie, aby tak niezwykły wzór nie został utracony dla świata”.
 20. „Jeśli możesz dać swojemu synowi lub córce tylko jeden prezent, niech to będzie entuzjazm”.
 21. „Kiedy twój syn dorośnie, zostań jego bratem”.
 22. „W chwili, gdy mały kłębek różowego, wijącego się ciała wślizguje się w nasze ramiona, dotyka nas miłość. Czujemy to nie tylko w sercu, ale także na skórze. On tam jest. Nasz syn”.
 23. „Bądź tam silny, mój synu. Szukaj miłości i dobroci w innych. Wybacz sobie błędy i ciesz się podróżą”.
 24. „Jeśli zamierzasz pomóc (swojemu synowi), najpierw musisz okazać wsparcie i uznanie dla osoby, którą jest, abyś mógł ją zbudować”.
 25. „Jeśli mój syn jest szczęśliwy, to ja jestem szczęśliwy”.
 26. „Nigdy nie martw się o jedynego syna, idea porażki nigdy nie przyjdzie mu do głowy”.
 27. „Podejmowanie świadomego wysiłku, aby umożliwić, a nawet zaaranżować możliwości dla twojego syna do wykonywania zadań z dala od twojego czujnego oka, pozwoli mu rozwinąć jego odwagę i zdolność do podejmowania decyzji. pozwalać, a nawet aranżować możliwości dla swojego syna do wykonywania zadań z dala od twojego czujnego oka, pozwoli mu rozwinąć odwagę i zdolność do podejmowania decyzji”.
 28. „Musisz się bać, mój synu. W ten sposób staje się uczciwym obywatelem”.
 29. „Chociaż nasz nowy syn jest zaledwie częścią naszej teraźniejszości, patrzymy na jego wijącą się, ciepłą wiązkę przyszłego potencjału i mówimy sobie: „Cześć, mały człowieku”. Niewiele wiemy, jaką przygodę zaczynamy!”
 30. „Jako matka syna nie akceptuję tego, że wyobcowanie ode mnie jest konieczne dla jego odkrycia siebie. Jako kobieta nie będę współpracowała w poniżaniu kobiecych rzeczy, aby mógł być dumny z bycia mężczyzną. Lubię myśleć, że kobiety w przyszłości mojego syna liczą na mnie”.
Przeczytaj również  Kącik do przewijania niemowlęcia - jak go zorganizować?

Mama i syn – 10 najładniejszych cytatów

Cytaty o synu, które ukazują jego głęboką więź z matką, często pojawiają się w utworach literackich i poetyckich, oto 10 najtrafniejszych sentencji.

 1. „Matka jest pierwszym bogiem syna; musi nauczyć go najważniejszej lekcji, jak kochać”.
 2. „Miłość matki nie czyni jej syna bardziej zależnym i nieśmiałym; w rzeczywistości czyni go silniejszym i bardziej niezależnym”.
 3. „Jeśli mężczyzna był niekwestionowanym ulubieńcem matki, zachowuje przez całe życie triumfalne uczucie, wiarę w sukces, która nierzadko przynosi ze sobą rzeczywisty sukces”.
 4. „Synowie są kotwicami życia matki”.
 5. „Syn nie musi zasłużyć na miłość matki; nie musi o to prosić. Miłość matki do syna jest zawsze bezwarunkowa”.
 6. „Tylko jedna kobieta jest w stanie kochać mężczyznę bardziej niż siebie. To jego matka”.
 7. „Tylko matka jest w stanie nauczyć syna kochać”.
 8. „Tylko naprawdę wielka kobieta jest w stanie uczynić swojego syna prawdziwym mężczyzną”.
 9. „Mężczyzna wychowany przez królową będzie traktował swoją żonę jak księżniczkę”.
 10. „Matka jest zawsze dumna ze swojego syna… Nie dlatego, że coś osiągnął, ale dlatego, że został jej synem”.

matka z synem

Tata i syn – 10 najładniejszych cytatów

Tata to pierwszy autorytet i superbohater syna, w treściach kultury nie brakuje również sentencji pokazujących miłość ojca i syna.

 1. „Dopóki nie będziesz miał własnego syna, nigdy nie będziesz wiedział, co to znaczy. Nigdy nie poznasz radości poza radością, miłości poza uczuciem, która rozbrzmiewa w sercu ojca, gdy patrzy na swojego syna”.
 2. „To nie ciało i krew, ale serce czyni nas ojcami i synami”.
 3. „Każdy ojciec powinien pamiętać, że pewnego dnia jego syn pójdzie za jego przykładem, a nie za jego radą”.
 4. „Kiedy mężczyzna zdaje sobie sprawę, że może jego ojciec miał rację, zwykle ma syna, który myśli, że się myli”.
 5. „Raz, kiedy byłem dzieckiem, tata obudził mnie w środku nocy i wyprowadził przed dom, żebym zobaczył deszcz meteorytów. Rozłożył koc na trawie i gdy siedzieliśmy wgapieni w niebo, podziwiając smugi bieli, wyczuwałem, że pokazał mi je z miłości, której tak często nie potrafił okazać”.
 6. „Lata przeminą i pewnego dnia będziesz obserwował swojego syna jako mężczyznę i poczujesz niewiarygodną dumę, że jest opiekuńczy, bezpieczny, wnosi swój wkład i, miejmy nadzieję, wykracza daleko poza ciebie w zakresie swojego życia”.
 7. „Czy chcę być bohaterem dla mojego syna? Nie. Chciałbym być bardzo prawdziwym człowiekiem. To wystarczająco trudne”.
 8. „A teraz w ramionach trzymałem bezradnego chłopca, który miał wyrosnąć na mężczyznę – nie wyobrażam sobie, by ta miękka twarz miała pewnego dnia wąsy”.
 9. „Gdyby związek ojca z synem rzeczywiście można było sprowadzić do biologii, cała ziemia zapłonęłaby chwałą ojców i synów”.
 10. „Czasami, gdy potrzebuję cudu, patrzę w oczy mojego syna i zdaję sobie sprawę, że już go stworzyłem”.
Przeczytaj również  Tort z pampersów - jak zrobić? Poradnik krok po kroku

tata z synem