Twoje dziecko idzie do szkoły? Kup mu odpowiednią wyprawkę!

dziecko idzie do skzoly

Wakacje właśnie dobiegły końca. Czas powrócić do szkolnej rutyny. O ile uczniowie starszych klas i ich rodzice wiedzą doskonale czego będą potrzebować o tyle w przypadku maluchów, którzy po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławkach sprawa nie jest tak oczywista. Wielu rodziców zastanawia się jak powinna wyglądać szkolna wyprawka oraz na jakie przedmioty i akcesoria warto postawić. Dlatego też przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący wyprawki dla ucznia. Wierzymy, że dzięki niemu o wiele łatwiej będzie ci skompletować wszystkie niezbędne przedmioty.

Zanim przystąpisz do zakupów dla twojej pociechy warto sprawdzić stronę internetową i media społecznościowe szkoły, do której wybiera się twój maluch. Bardzo często placówki przygotowują listę niezbędnych akcesoriów i przyborów szkolnych. To znaczne ułatwienie, dzięki któremu bez problemu zrobisz niezbędne zakupy bez obaw, że kupisz produkty niepotrzebne lub zapomnisz o czymś ważnym. Co jednak w przypadku, gdy szkoła nie podpowiada co może przydać się uczniom? Na to również mamy rozwiązanie.

Dobry plecak to podstawa

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że najważniejszym elementem szkolnej wyprawki jest plecak. Warto zadbać o to, by nie tylko maksymalnie odciążał dziecko dzięki szerokim szelkom z miękkim wypełnieniem czy ergonomicznemu kształtowi ale również o to, by podobał się maluchowi. Doskonałym pomysłem jest zakup plecaka, który ozdobiony będzie wizerunkami ulubionych bohaterów. Ciekawą propozycją są np. plecaki Psi Patrol – większość maluchów uwielbia ten serial animowany i z pewnością chętnie będzie zakładać plecak z ulubionymi postaciami. Jeśli chcesz sprawić dziecku dodatkową radość postaw na niewielkie maskotki Psi Patrol, które można przypiąć do plecaka. Możesz mieć pewność, że taki zestaw wywoła na twarzy małego ucznia szeroki uśmiech.

Przeczytaj również  Pieluchy tetrowe, bambusowe, muślinowe czy flanelowe? Porównanie rodzajów pieluszek

Piórnik z wyposażeniem – dlaczego to dobry pomysł?

Kolejnym elementem szkolnej wyprawki jest piórnik. Obecnie możemy wybierać spośród wielu różnych modeli, wśród których znajdziemy zarówno piórniki, które należy samodzielnie wyposażyć, jak i te, w których znajduje się już wyposażenie w postaci kredek, ołówków czy długopisów. Jeśli chcesz zaoszczędzić na czasie warto postawić na takie rozwiązanie. W większości piórników z wyposażeniem znajduje się bowiem wszystko, czego może potrzebować początkujący uczeń podczas codziennych zajęć.

Przybory plastyczne i zeszyty – kupuj w zestawach

Podczas początkowych lat nauki dzieci wykonują sporo prac plastycznych. Kredki, farby, pastele, plastelina oraz bloki rysunkowe są więc koniecznością. Kupując je szukaj zestawów, w których znajdziesz kilka sztuk danego produktu. Dobrym pomysłem jest umówienie się z innymi rodzicami i wspólny zakup paczek danego produktu. Nie tylko zyskasz pewność, że przybory starczą na cały rok, ale również zaoszczędzisz. Zestawy kredek, farb czy innych akcesoriów plastycznych są najczęściej znacznie tańsze, poza tym ponosisz tylko jeden koszt wysyłki.

Strój w WF – postaw na jakość

Kolejnym elementem wyprawki szkolnej jest bez wątpienia odpowiedni strój na zajęcia wychowania fizycznego. Powinien być nie tylko luźny i nie krępować ruchów ale również być łatwy do założenia. Dzięki temu maluch bez problemu poradzi sobie z samodzielnym przebieraniem. Co ciekawe, warto zadbać o to, by nie był wykonany z bawełny lecz tak zwanych tkanin funkcyjnych. Choć są to materiały syntetyczne podczas wysiłku fizycznego sprawdzają się znacznie lepiej niż naturalne tkaniny. Jak to możliwe? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Bawełniana koszulka nasiąka potem przez co staje się ciężka a dziecko odczuwa dyskomfort podczas wykonywania ćwiczeń. Tymczasem tkaniny funkcyjne odprowadzają wilgoć na zewnątrz i umożliwiają jej szybkie odparowanie. Skóra pozostaje przyjemnie sucha a twoja pociecha może czerpać radość z wspólnie wykonywanych ćwiczeń, zabaw lub gier zespołowych.

Przeczytaj również  Seksualizacja dzieci - czym jest i jak jej przeciwdziałać?

Nieoczywiste elementy wyprawki, czyli czego jeszcze może potrzebować twoje dziecko

Wyprawka to nie tylko plecak czy przybory szkolne. To również akcesoria, które ułatwią dziecku codzienność. Ładny i pojemny chlebak, buty na zmianę, kubki dla dzieci to tylko niektóre z elementów szkolnej wyprawki, w które warto wyposażyć ucznia. Pamiętaj, że dzieci w młodszych klasach bardzo często potrzebują akcesoriów, które na pierwszy rzut oka nie są związane z edukacją a jednak bardzo się przydają. Zadbaj więc o to, by twoja pociecha była przygotowana nie tylko do nauki, ale również do wspólnego spędzania czasu podczas posiłków czy przerw.