Pióro Parker na prezent – 5 modeli, na które musisz zwrócić uwagę

pioro parker

W naszym życiu mamy mnóstwo okazji, aby obdarowywać swoją rodziną, przyjaciół, nauczycieli i nie tylko prezentami. Dzień nauczyciela, Boże Narodzenie, obrona pracy magisterskiej, urodziny, imieniny, rocznice i mnóstwo innych – zazwyczaj z takich okazji dajemy bliskim alkohol, kwiaty, kosmetyki oraz słodycze. Jeśli jednak szukacie czegoś bardziej wyjątkowego, a wciąż niezwykle uniwersalnego – koniecznie weźcie pod uwagę pióro wieczne Parker. Takie pióro przypadnie do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom – na dodatek w każdym wieku. Ucieszą się z niego młodsi, starsi, a nawet dzieci. Jeśli zatem chcecie kupić w prezencie dla bliskiej osoby pióro wieczne z asortymentu marki Parker – koniecznie przeczytajcie ten artykuł. Przed Wami 5 modeli piór na prezent, na które koniecznie musicie zwrócić uwagę. W naszej opinii są genialne: uniwersalne, eleganckie, ponadczasowe i przede wszystkim jakościowe.

Jak wybrać pióro wieczne na prezent?

Jeśli wybór idealnego pióra wiecznego wydaje się Wam trudny – nic bardziej mylnego. Dzięki naszemu poradnikowi, szybko i bez problemu wybierzecie idealne pióro na prezent dla bliskiej Wam osoby. Podejmując decyzję, który model będzie najlepszy, kierujcie się przede wszystkim:

  • gustem obdarowanego, jego ulubionym kolorem i tym czy preferuje minimalizm czy przepych,
  • doświadczeniem obdarowanego – zorientujcie się czy dana osoba miała już kiedyś pióro wieczne czy też nigdy nim nie pisała,
  • wiekiem – inne pióro kupujemy na prezent dla dziecka, inne dla osoby dorosłej.

Jeśli szukacie pióra wiecznego na prezent dla osoby, która kolekcjonuje pióra, koniecznie sprawdźcie przed zakupem jakiego modelu jeszcze nie posiada i wybierzcie coś niespotykanego, wyjątkowego, tzw. białego kruka wśród piór wiecznych.

5 najlepszych piór Parker na prezent – polecane modele

  1. Pierwszy modelem, na który Wam polecamy Wam zwrócić uwagę jest pióro wieczne Parker IM, które powstało z myślą o osobach uczących się dopiero pisać piórem. To solidny, nowoczesny, wysokiej jakości model dla początkujących. Jeśli osoba, dla której szukacie prezentu dopiero stawia swoje pierwsze kroki w pisaniu piórem – model z linii IM na pewno przypadnie jej do gustu.
  2. Druga wart uwagi model to pióro wieczne Parker 51. Model o klasycznym wyglądzie, dostępny w wielu różnych kolorach. Nie mamy wątpliwości, że uda Wam się znaleźć ten najbardziej odpowiadający osobie obdarowywanej. Model 51 jest elegancki, ale ponadczasowy. Spodoba się nie tylko Paniom, ale także Panom.
  3. Następnym piórem Parker, w stronę którego skierujcie swój wzrok jest model Parker Urban Premium. To jedna z lepszych – w naszej subiektywnej opinii – propozycji prezentowych. Pióra Parker z tej serii powstały z myślą o osobach lubiących oryginalność, niecodzienny design i nietuzinkowość. To, co wyróżnia modele z tej linii, to niezwykle ozdobne i robiące wrażenie korpusy. Warto jednak wspomnieć, że świetny wygląd to nie jedyny atut tych piór. Wyróżniają się one także swoją długowiecznością, jakością i funkcjonalnością.
  4. W naszym zestawieniu piór Parker na prezent nie może zabraknąć piór z linii Parker Sonnet, które są piórami kolekcjonerskimi. Eleganckie, ciekawe, nieco ekstrawaganckie. Pióra te są dostępne w wielu kolorach, od jasnych po ciemne. Znajdziecie je zarówno ze złotymi, jak i srebrnymi stalówkami. Na pewno znajdziecie wśród nich model, który skradnie Wasze serce i spodoba się osobie, której go sprezentujecie.
  5. Last but not least, czyli ostatnia propozycja w naszym zestawieniu piór Parker na prezent. Przed Wami model z linii Parker Duofold. Niezwykła uroda, najwyższa jakość, niesamowity komfort pisania i maksymalna przyjemność płynąca z kreślenia liter – to tylko niewielka część zalet, jakie posiadają pióra Parker Duofold.