Stringi w ciąży – czy można je nosić?

kobieta w stringach

Ciąża to niezwykły czas w życiu każdej kobiety, który przynosi wiele zmian. Nie da się jednak ukryć, że nie wszystkie ograniczenia czy konieczność rezygnowania ze swoich przyzwyczajeń są dla nas łatwe do zaakceptowania. Dotyczy to szczególnie dbania o swój komfort czy poczucie atrakcyjności. Wiele pań zastanawia się więc, czy mogą nadal nosić swoją ulubioną, seksowną bieliznę. Stringi w ciąży to temat, który budzi wiele kontrowersji i wątpliwości. Pora je rozwiać. Czy w ciąży możemy nosić swój ulubiony typ bielizny? Przekonajmy się.

Co sądzą lekarze o stringach w ciąży?

Stringi, czyli bardzo wycięte majtki, w których tylna część ma jedynie formę cienkiego paseczka, który ukrywa się między pośladkami są kochane przez kobiety na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego. Odpowiednio dobrane stringi są praktycznie niewidoczne pod obcisłym czy jasnym ubraniem. Co więcej, jest to bielizna niezwykle seksowna i pobudzająca wyobraźnię, przez co wiele pań uwielbia ją za to, że czuje się w niej pewnie i atrakcyjnie.

Lekarze nie są jednak tak optymistycznie nastawieni do tych skąpych majtek. Przede wszystkim stringi bardzo często są wykonane z sztucznych materiałów, które nie pozwalają skórze oddychać. Co więcej, materiał majtek narażony jest na bezpośredni kontakt z odbytem co może sprzyjać przenoszeniu bakterii do pochwy lub ujścia cewki moczowej a co za tym idzie zwiększać ryzyko infekcji. Zbyt ciasne stringi mogą powodować również otarcia i odparzenia okolic intymnych. O wadach tych majtek mówi się dużo i to nie tylko w kontekście pań w ciąży.

Stringi w ciąży – czy można je nosić?

O tym, że stringi nie są najzdrowszym rodzajem bielizny wie każda kobieta. Mimo to, niektóre panie nie wyobrażają sobie noszenia innych majtek. Czy więc możemy pozwolić sobie na stringi w ciąży? Odpowiedź jest prosta – nie jest to w żaden sposób zabronione, i jeśli tylko w takich majtkach czujemy się komfortowo, nie musimy z nich rezygnować.
Warto jednak pamiętać, że kobieta w ciąży jest o wiele bardziej narażona na ryzyko występowania infekcji intymnych. Co więcej, zmieniające się ciało jest bardziej narażone na dyskomfort jaki może powodować ocieranie się o skórę ciasnej tkaniny.
Mówiąc wprost, jeśli jest to dla nas bardzo ważne i nie chcemy rezygnować ze swoich upodobań i przyzwyczajeń możemy nosić stringi w ciąży. Warto jednak zatroszczyć się o jakość materiałów oraz krój majtek a także pamiętać o prawidłowej higienie.

Przeczytaj również  Jakie spodnie nosić w ciąży?

Czym kierować się przy wyborze stringów ciążowych?

Producenci bielizny, w trosce o potrzeby i upodobania kobiet w ciąży coraz częściej oferują rozwiązania, które mają pozwolić im czuć się pewnie, atrakcyjnie i kobieco. Nie inaczej jest w przypadku stringów. Na rynku możemy bowiem znaleźć już modele majtek tego typu, które stworzone są z myślą o kobietach ciężarnych.
Mają one nieco obniżony przód, dzięki czemu nie uciskają ciążowego brzuszka a zamiast tego układają się pod nim. Stawiamy również na odpowiedni wybór rozmiaru. Stringi nie powinny wbijać się w ciało. Bardzo ważne jest również to, z jakich tkanin zostały wykonane. Na czas ciąży lepiej zrezygnować ze sztucznych materiałów i postawić na bieliznę wykonaną z bawełny lub włókien bambusowych. Pozwala ona na dostęp powietrza do skóry a tym samym zapewnia znacznie większy komfort i minimalizuje ryzyko odparzeń.

Czy stringi mogą zaszkodzić kobiecie w ciąży?

Niedopasowane, zbyt ciasne stringi z sztucznych tkanin mogą zaszkodzić kobiecie w ciąży. Jak wspominaliśmy nie tylko mogą powodować bolesne otarcia, ale również przyczynić się do rozwoju infekcji intymnej lub układu moczowego. W przypadku kobiet ciężarnych jest to dość dużym problemem i może spowodować komplikacje. Powinniśmy mieć również świadomość, że bielizna tego typu nie jest nas w stanie w żaden sposób zabezpieczyć przed chłodem, co także może przyczyniać się do przeziębień i infekcji. Dlatego też chcąc nosić stringi w ciąży warto zachować umiar, słuchać swojego organizmu i jego potrzeb i pamiętać o tym, aby dostosowywać rodzaj noszonej bielizny do pory roku i panujących temperatur. Pozwoli nam to zatroszczyć się o swoje zdrowie a jednocześnie nie rezygnować całkowicie ze swoich potrzeb i upodobań.