Seks z innym partnerem w trakcie ciąży – co zrobić w tej sytuacji?

zazdrosny mezczyzna o swoja partnerke

Choć wydawać by się mogło, że ciąża to coś co cementuje związek i jest to czas radosnego oczekiwania, tak naprawdę koleje losu bywają różne. Często zdarza się tak, że jest ona niespodziewana, a między partnerami już dawno nie ma uczucia. Bywają również sytuacje, w których chwilowe emocje i pożądanie bierze górę. Wówczas może przydarzyć się seks w ciąży z innym partnerem. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Czy musi oznaczać koniec związku?

Seks z innym partnerem w trakcie ciąży – co dalej?

Kobiety w ciąży często czują się samotne i opuszczone. Zmieniające się ciało sprawia, że czują się mniej atrakcyjnie, zapracowany mąż lub partner nie poświęca im tyle czasu ile by potrzebowały a do tego wciąż zmagają się z huśtawką nastrojów, które może być spowodowana zmianami hormonalnymi.
W takim stanie nietrudno ulec zauroczeniu innym mężczyzną. Wystarczy, że będzie dla nas miły, poświęci czas i uwagę a także dostrzeże naszą atrakcyjność i kobiecość by zadurzyć się w takim mężczyźnie. Konsekwencje takiego zauroczenia mogą być różne. Często zdarza się, że jest nią seks z innym partnerem w trakcie ciąży.
Co to oznacza? Niestety, rzeczywistość jest okrutna. Jeśli kobieta wcześniej nie zakończyła poprzedniego związku jest to po prostu zdrada. Może mieć różne konsekwencje. Oczywiście, czasem udaje się ją utrzymać w tajemnicy. Częściej jednak o sexie z innym partnerem w trakcie ciąży dowiaduje się przyszły ojciec dziecka. W takiej sytuacji może oczywiście spróbować wybaczyć i ratować relację razem z kobietą, która dopuściła się zdrady. Częściej jednak sytuacja taka kończy się rozwodem.

Jak wytłumaczyć mężowi, że uprawiałem seks z innym partnerem?

Nie da się ukryć, że decyzja o przyznaniu się do seksu z innym partnerem w czasie ciąży może być trudna. Wiele kobiet jednak decyduje się na jej podjęcie z nadzieją na wybaczenie. Ty również należysz do tego grona? Z pewnością więc zastanawiasz się jak wytłumaczyć mężowi to, co się zdarzyło.
Jeśli zdecydujesz się na ten krok bądź szczera, nie rań go jednak zbyt pikantnymi szczegółami. Pod żadnym pozorem nie obwiniaj o swoje zachowanie męża. Nawet jeśli w waszym związku działo się źle, to jednak to ty dopuściłaś się zdrady zamiast rozwiązać problemy lub poszukać pomocy. Oczywistym jest, że nikt nie dopuszcza się zdrady bez powodu, jednak czas na rozwiązywanie przyczyn tego zachowania przyjdzie później, o ile partner będzie w stanie ci wybaczyć. Jedyne co możesz zrobić to powiedzieć prawdę, wyjaśnić krótko swoje powody oraz wyrazić skruchę i prośbę o wybaczenie. Musisz liczyć się z tym, że reakcja męża może być różna lub, że będzie potrzebował czasu na podjęcie decyzji dotyczącej dalszej przyszłości waszego związku.

Przeczytaj również  Rozwód w trakcie ciąży - czy i jak można to zrobić?

zestresowana kobieta

Czy ciąża Ciebie tłumaczy?

Wiele kobiet, które zdecydowały się na sex w ciąży z innym partnerem uważa, że spowodowane było to stanem, w jakim się znajdują, który zakłócił im możliwość realnej oceny sytuacji a co za tym idzie również podjęcia odpowiedniej decyzji. Czy jednak ciąża może tłumaczyć seks w ciąży z innym partnerem? Otóż nie.
Prawdą jest, że ciąża to spore obciążenie nie tylko dla organizmu, ale również dla psychiki kobiety a zmiany hormonalne powodują huśtawkę nastrojów. Jednak kobieta w czasie ciąży pozostaje w pełni poczytalna i podejmuje świadome decyzje. Niezależnie od tego, czy szukasz wybaczenia u swojego małżonka, czy też zdecydowaliście się na zakończenie małżeństwa – ciąża nie zdejmuje z ciebie odpowiedzialności za zdradę i możesz liczyć się z tym, że przegrasz rozprawę orzekającą o winie rozpadu pożycia małżeńskiego.

Podsumowując, sex w ciąży z innym partnerem to nic innego jak zdrada, która może mieć bardzo negatywne, daleko idące konsekwencje. Ciąża nie jest zaś żadnym sposobem usprawiedliwienia postępowania kobiety. Dlatego też warto nie podążać ślepo za emocjami, które w czasie ciąży mogą okazać się szczególnie złudne. Zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek kontakty intymne z innymi mężczyznami lepiej rozwiązać sprawę aktualnego związku z ojcem dziecka. Dzięki temu unikniesz nie tylko wyrzutów sumienia, ale również przykrych konsekwencji jakie może przynieść tak pochopna decyzja.