Nowoczesne zaręczyny – zobacz nasze pomysły

zareczynytajskie

Jesteś już pewien, że Twoja dziewczyna to osoba, z którą chcesz spędzić całe swoje życie? Chcesz się oświadczyć, ale nie masz pewności, jak powinny wyglądać zaręczyny? Wahasz się między romantyczną kolacją a plażą w świetle gwiazd? Jeśli szukasz inspiracji, jak zorganizować idealne zaręczyny w nowoczesnym stylu, to świetnie trafiłeś, ten artykuł jest dla Ciebie!

Zaręczyny dawniej i dziś

Na szczęście dla nas, świat poszedł naprzód i zaręczyny z rzadka przypominają już transakcję handlową, w której produktem są młodzi. Zgodnie z polską tradycją kiedyś standardem było, że w domu przyszłej panny młodej odbywały się targi mające na celu wycenić takie zamążpójście. W dodatku to nie przyszła panna młoda, lecz jej ojciec decydował o ślubie, niespecjalnie zważając na zdanie córki czy uczucia młodych.

Ten ostatni zwyczaj przetrwał w pewnej formie do czasów dzisiejszych i dalej w dobrym tonie jest spytać ojca wybranki o zgodę na oświadczyny i poprosić rękę dziewczyny. Odbywa się to zazwyczaj w domu wybranki i poprzedzone jest obdarowaniem rodziców bukietem kwiatów i dobrym trunkiem. Chodzi o to, aby przedstawić się w dobrym świetle. W naszym kraju zwyczaj ten jest już jednak coraz rzadziej praktykowany i powoli odchodzi w zapomnienie.

Dziś tradycyjne zaręczyny to bukiet kwiatów, głównie czerwonych róż wręczanych podczas romantycznej kolacji, kiedy przyszły narzeczony klęka na kolano i po wyciągnięciu pierścionka zaręczynowego zadaje to jedno, ważne pytanie: „czy wyjdziesz za mnie”. Niezależnie od woli rodziców ukochanej czy rodziny wybranka. To wyjątkowy moment, decyzja podejmowana wyłącznie przez zakochanych.

Jednak dla wielu osób takie tradycyjne oświadczyny to za mało i decydują się na coś, co wywoła u partnerki efekt zaskoczenia.

Przeczytaj również  Ile trwa komunia? Czas w kościele i restauracji

Nowoczesne zaręczyny – najlepsze pomysły

Na co warto zwrócić uwagę, planując zaręczyny? Co jest niezbędne?

  • Prawdziwe emocje, czyli odrobina adrenaliny – zacznijmy od czegoś, co przyprawi przyszłą narzeczoną o szybsze bicie serca i sprawi, że przez resztę życia zapamięta chwilę oświadczyn. Pod tę kategorię można podpiąć chociażby oświadczyny na klifie, na szczycie wulkanu, podczas lotu balonem, w czasie nurkowania, na skuterze wodnym na środku oceanu czy też na szczycie góry. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia, finanse i ewentualne lęki.
  • Romantyczny wieczór rodem z komedii romantycznych – a może Twoja wybranka zamiast typowych, tradycyjnych zaręczyn wolałaby coś rodem z filmu lub ulubionego serialu? W takim wypadku najlepiej zdecydować się na romantyczną wycieczkę tylko we dwoje, w miejsce ze wspaniałą scenerią, gdzie podczas pikniku z lampką wina w ręce zadasz jej to kluczowe pytanie, posługując się cytatem z ulubionej książki lub filmu.
  • Przełam schemat, czyli postaw na oryginalne zaręczyny – przyjęło się, że to mężczyzna klęka, żeby się oświadczyć wybrance i wręcza pierścionek zaręczynowy. Tego właśnie „schematu” każdy się spodziewa. A co, gdyby pierścionek zaręczynowy był ukryty i moment zaręczyn przebiegłaby zupełnie inaczej, rodem z hollywoodzkich filmów? Idziecie ulicą, dzień jak co dzień, zmierzacie na obiad do ulubionej restauracji, ulicą biegnie człowiek, podaje jej pakunek i ucieka. Za chwilę podchodzi dwóch rosłych panów i zaczyna się przesłuchanie: co to za pakunek, kim był ten człowiek, co go łączy z Twoją dziewczyną? Wtedy wkraczasz Ty, rozpakowujesz pakunek z ukrytym pierścionkiem zaręczynowym, klękasz i się oświadczasz. Kolejny mężczyzna podbiega i podaje jej kwiaty. Takiej pełnej nieoczekiwanych emocji chwili zaręczyn Twoja ukochana na pewno nigdy nie zapomni!
  • Spontaniczność jest w modzie — w dzisiejszych czasach pary żyją w stałym związku po kilka lat i ślub lub w ogóle małżeństwo nie jest im potrzebne. Czasem jednak formalizacja związku, ze względu na sprawy urzędowe lub zdrowotne, staje się koniecznością. Nawet w takiej chwili oświadczyny mogą być spontaniczne i zaskakujące, czy to po powrocie do domu, czy w rodzinnym gronie albo podczas spotkania z przyjaciółmi. Podczas zaręczyn nie ma wtedy presji, myślenia, czy wszystko się uda i czy będzie idealnie. Po prostu oświadczasz się ukochanej i czekasz na odpowiedź. Tylko tyle i aż tyle.
Przeczytaj również  Cytaty z bajek - 100 najładniejszych sentencji o miłości i przyjaźni

Nowoczesne zaręczyny z modnym pierścionkiem z Domu Jubilerskiego A&A

Nie oszukujmy się, biżuteria ze złota nigdy nie wyjdzie z mody i jak byś zaręczyn nie zaplanował, jest ich obowiązkowym elementem. Coraz częściej jednak do wyrobu pierścionków zaręczynowych używa się nie tylko żółtego, ale także białego czy różowego złota.

Podobnie jest w przypadku salonu jubilerskiego A&A. Klasyczna biżuteria z żółtego złota, nowoczesna z białego czy różowego. Gdzie więc tkwi różnica? Otóż w pięknie komponujących się zestawieniach tych metali. Dwukolorowy pierścionek zaręczynowy z żółtego i białego złota będzie zdobił serdeczny palec każdej wybranki, która ceni sobie nowoczesność. Doskonałym przykładem jest tu pierścionek z serii Roma zwieńczony przepięknym brylantem.

Ale to nie jedyne, co wyróżnia Dom Jubilerski A&A. Oprócz przepięknej biżuterii cechą charakterystyczną tego zakładu jest jakość i uczciwość. Biżuteria wykonywana jest z wysokiej klasy złota, a wszystkie kamienie są pochodzenia naturalnego i przed poddaniem obróbce są dokładnie badane. I co najważniejsze, wszystkie produkty są ręcznie wykonane i jedyne w swoim rodzaju. Dzięki temu masz pewność, że wybrany przez Ciebie pierścionek zaręczynowy będzie idealny pod każdym względem.